Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
vstup_zan_13-14 (2).doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
249.86 Кб
Скачать

КРАСНОАРМІЙСЬКЕ ПЕДАГОГІЧНЕ УЧИЛИЩЕ

Циклова комісія викладачів психолого-педагогічних дисциплін

„Перезатверджую”

„____”________________20_р.

Голова_________________

„____”________________20_р.

Голова________________

„ЗАТВЕРДЖУЮ”

„_____”____________20_р.

Голова ц/к__________

Основні форми і методи виховної роботи в початкових класах загальноосвітньої школи

Семінар

з дисципліни «Вступ до спеціальності»

Уклав викладач ВАСИЛЕНКО М.М.

Розглянуто на засіданні циклової комісії

викладачів психолого – педагогічних дисциплін

Протокол №_____ від „___”__________20__року

м. Красноармійськ

Вступ до спеціальності

Курс І, ІІ семестр

«___» ______20 група ______ заняття №

Тема: ОСНОВНІ ФОРМИ І МЕТОДИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Мета: Познайомити студентів з поняттями «форма виховання», «метод виховання», «класифікація форм», «класифікація методів». Розкрити фактори, що визначають вибір методів виховання. Познайомити студентів з колективними творчими справами. Формувати інтерес до вивчення даної теми.

Вид заняття : семінар

Форма проведення: семінар – практикум

Міжпредметні зв’язки:

Педагогіка, практика з позакласної виховної роботи.

Технічні засоби навчання: проектор

Методичне забезпечення та візуальний супровід: виставка книжок з теми, опорний конспект, доповіді студентів, презентація «Основні форми і методи виховної роботи в початкових класах загальноосвітньої школи», презентація «Звіт про проходження педагогічної практики «Позакласна виховна робота», відео фрагменти форм виховної роботи.

Література:

  1. Введение в специальность /Под ред. Л.И. Рувинского. – Москва: Просвещение, 1988. – 208с.

  2. Карпенчук С.Г. Теорія і методика виховання. – К.: 1997 – С.36

  3. Оржеховська В.М. Класний керівник у сучасній школі. Методичний посібник. – К.: 1996 – С.104

Ключові поняття:

форми виховної роботи — варіанти організації виховного процесу, композиційна побудова виховного заходу.

методи виховання - шляхи і способи спільної, взаємопов’язаної діяльності вихователів і вихованців з метою досягнення виховних цілей.

прийом виховання – частина, елемент методу виховання, необхідний для ефективнішого застосування методу в конкретній ситуації.

засіб виховання – вид суспільної діяльності, який може впливати на особистість у певному напрямі.

класифікація методів виховання – угрупування методів виховання за певними ознаками, встановлення між групами зв’язків.

Зміст заняття

І. Організація початку заняття:

  • перевірка присутності студентів на занятті;

  • перевірка готовності до заняття студентів, аудиторії, обладнання;

  • перевірка виконання самостійної роботи студентів.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Тестові завдання (перевірки знань - заняття 21-22, 23-24)

ІІІ. Міні-доповіді студентів з наступних питань:

  1. Поняття метод, прийом, засіб виховання.

  2. Класифікація методів виховання.

  3. Фактори, що визначають вибір методів виховання.

  4. Поняття про форми виховної роботи, їх класифікацію.

ІV. Перегляд презентації (звіт з педагогічної практики), обговорення форм виховної роботи в початковій школі (відео фрагменти).

V. Підведення підсумків заняття.

VІ. Завдання для самостійної роботи

ХІД ЗАНЯТТЯ

Важлива роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвиткові творчих здібностей належить спеціально організованій виховній роботі.

Виховна робота – компонент виховання, сутнісною характеристикою якого є організація діяльності вихованців, що формує в них заплановані вихователем стосунки. Це заходи, справи, система діяльності та ін.

Виховання як цілеспрямований процес здійснюється певними шляхами, тобто методами, і набуває різних форм.

Методи і форми виховання відіграють важливу роль у вихованні особистості.

Виховання як цілеспрямований процес формування особистості здійснюється за допомогою різних методів.

Метод – це шлях, спосіб досягнення передбаченої мети.

Методи виховання – шляхи і способи спільної, взаємопов’язаної діяльності вихователів і вихованців з метою досягнення виховних цілей.

В умовах перебудови сучасного суспільства виникла потреба і в підвищенні ефективності методів виховання. нині під методом розуміємо найкоротший шлях досягнення оптимальних результатів, що відповідають поставленим виховним цілям.

Виховний вплив методів виховання посилюється за умови використання відповідних прийомів виховання.

Прийом виховання – частина, елемент методу виховання, необхідний для ефективнішого застосування методу в конкретній ситуації.

Крім методів і прийомів, у виховній роботі використовують засоби виховання.

Засіб виховання – вид суспільної діяльності, який може впливати на особистість у певному напрямі.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]