
- •1. Визначити залишкову вартість основних виробничих фондів та коефіцієнт зношування:
- •4. Визначити норматив обігових коштів, якщо:
- •5. Визначити прибуток, що лишається в розпорядженні підприємства:
- •7.Визначити відсоток приросту продуктивності праці порівняно з планом :
- •8. Визначити частку приросту доходів, отриману за рахунок зростання
- •9. Визначити економію від зниження собівартості 100 грн. Доходів та пояснити отриманий результат:
- •10.Скласти кошторис експлуатаційних витрат, якщо :
- •11. Визначити термін повернення капвкладень, коефіцієнт абсолютної економічної ефективності та продуктивність праці, якщо:
- •12. Визначити термін повернення додаткових капвкладень та коефіцієнт порівняльної економічної ефективності, якщо:
- •13. Визначити найбільш ефективний варіант впровадження нової техніки, якщо:
- •14.Визначити прибуток балансовий та загальний рівень рентабельності, якщо:
- •23.Визначіть відсоток приросту продуктивності праці та частку приросту доходів, отриману за рахунок зростання продуктивності праці та поясніть отримані результати:
11. Визначити термін повернення капвкладень, коефіцієнт абсолютної економічної ефективності та продуктивність праці, якщо:
- капвкладення, тис.грн. -4423,7
- тарифні доходи з ПДВ, тис.грн. -1370,2
- експлуатаційні витрати, тис.грн. - 445,9
- чисельність робітників, роб. – 23.
-Визн.ПДВ та чистий дохід об*єкту зв*язку
ПДВ=Дт*20/100=1370,2*20/100=274,0 тис.грн.
Дч=Дт-ПДВ=1370,2-274=1096,2 тис.грн.
_визн термін повернення капітальних вкладень та поясніть отр. результат
Прб=Дч-Е=1096,2-445,9=650,3 тис.грн
Т=4423,7/650,3=6,8роки
Це онз.,шо кап.вкл. повернуться за рах. Прибутку за 6,8 роки
_визн. Коеф.абс. екон. Ефективності кап вкладень
Е=1/6,8=0,14
Це озн.,шо з кожної грн.. капвкладень об*єкт зв*язку отр. 14коп. прибутку
-визн. Продуктивність праці
Ппр=Дт/Р=1370,2/23=59,5тис.грн
Отже, один робітник надає послуг на суму 59,5тис.грн.
12. Визначити термін повернення додаткових капвкладень та коефіцієнт порівняльної економічної ефективності, якщо:
Показник До заміни обладнання Після заміни
Капвкладення, тис.грн. 5040,0 5400,0
Тарифні доходи з ПДВ, тис.грн. 1200,0 1200,0
Експлуатаційні витрати, тис.грн. 260,0 150,0
-Визн. Термін повернення додаткових капвкладень
Т=5400,0-5040,0/260,0-150,0=360/110=3,3роки
Через 3,3 роки повернуться капвкладення за рахунок прибутку
-Визн. Коеф. Абс.екон. ефект. Капвкладень
Е=1/3,3=0,3
30 коп отр. Об*єкт зв*язку з кожної грн.. капвкладень
13. Визначити найбільш ефективний варіант впровадження нової техніки, якщо:
Варіант Капвкладення, тис.грн. Експлуатаційні витрати, тис.грн
1 16400,0 910,0
2 10500,0 1900,0
3 13200,0 1620,0
4 14675,0 1237,0
-Визн по кожному варіанті впровадж. нової техніки приведені витрати
Врп=Е+Ен*К
1 Впр=910,0+0,15*16400,0=3370 тис.грн
2 Впр=1900,0+0,15*10500=3475 тис.грн
3 Впр=1620,0+0,15*13200,0=3600 тис.грн
4 Впр=1237,0+0,15*14675,0=3438,25 тис.грн
-Вибираємо найбільш ефективний варіант впров. Нової техніки
Отже,найбільш ефективним варіантом впров . нової техніки є 1 варіант , оскільки витрати по цьому варіанті є найменшими і дорів. 3370 тис.грн
14.Визначити прибуток балансовий та загальний рівень рентабельності, якщо:
тарифні доходи з ПДВ, тис. грн. - 5182,3
експлуатаційні витрати, тис. грн. -3825,6
прибуток від сторонніх організацій, тис. грн. -403,0
-Визн. дохід об*єкта зв*язку
Д= 5182,3+403=5585,3 тис.грн.
_визн. суму податку на додану вартість
ПДВ=5585,3*20/100=1117,1 тис.грн.
-Визн. чистий дохід об*єкт зв*язку
Дч=5585,3-1117,1=4468,2 тис.грн
-Визн. прибуток балансований
Прб=4468,2-3825,6=642,6 тис.грн.
-Визн. заг. Рівень рентабельності
R=642,6/3825,6*100=16,8%
16,8 грн. прибутку отр. Об*єкт зв. З кожних 100 грн. експлуат витрат
15. Визначити прибуток оподаткований, якщо:
- тарифні доходи з ПДВ, тис. грн. -6240,0
- експлуатаційні витрати, тис. грн. -4257,0
- пільги по оподаткуванню, тис. грн. -92
-Визн. Визн суму податку на додану вартість
ПДВ= 6240*20/100=1248 тис.грн
-Визн. прибуток балансований
Прб=4992-4257=735 тис.грн.
-Визн. прибуток оподаткований
Проп=735-92=643тис.грн
16. Визначити прибуток, що лишається в розпорядженні підприємства, якщо:
- прибуток балансовий, тис. грн. -2340,0
- пільги по оподаткуванню, тис. грн. -120,0
-Визн. прибуток оподаткований
Проп=2340-120=2220 тис.грн
-Визн податок з прибутку
под=2220*18/100=399,6тис.грн,
=Визн. прибуток ,що залишається в розпорядженні об*єкта зв*язку
Пррп=2220-399,6=1820,4 тис.грн.
17. Визначити вартісні показники використання основних виробничих фондів, якщо:
доходи тарифні з ПДВ, тис. грн.. - 8045,0
середньорічна вартість основних виробничих фондів, тис. грн. - 17264,0
- експлуатаційні витрати, тис.грн. -4567,0
18. Визначити коефіцієнт оборотності обігових коштів та норматив обігових коштів після збільшення коефіцієнту оборотності на 2 обороти , якщо:
річна сума тарифних доходів, тис.грн. -3650,0
норматив обігових коштів, тис.грн. -359,8
19. Визначити коефіцієнти фондовіддачі по доходах та по прибутку та поясніть отримані результати, якщо:
- доходи тарифні з ПДВ, тис.грн. -7460,0
- в тому числі ПДВ, тис.грн. -1492,0
- експлуатаційні витрати, тис.грн. -3645,0
20. Визначити відсоток приросту Ппр порівняно з планом, а також частку
приросту доходів, отриману за рахунок зростання продуктивності праці та поясніть отримані результати.
Показник |
План |
Звіт |
|
1. Доходи Тарифні доходи, тис.грн. |
4800,0 |
5184,0 |
|
2. Чисель Чисельність робітників в еквіваленті повної зайнятості, шт.од. |
11,6 |
12,0 |
|
Ппр пл=4800/11.6=413.8 тис.грн./роб. Ппр зв=5184/12=432 тис.грн./роб. Дельт.Ппр=432-413.8*100/413.8=4.4% Дельт.Р=12-11.6*100/11.6=3.4% Дельт.Дт=(5184-4800)*100/4800=8% q =(1-(3.4/8))*100=57.5% Отже, зі всього обсягу наданих послуг 57.5% було отримано за рахунок зростання продуктивності праці, а 42.5%-за рахунок зростання чисельності робітників.
21.Визначити за звітний період абсолютну та умовну економію чисельності робітників та поясніть отримані результати.
|
|||
Показник |
План |
Звіт |
|
1. Тарифн Тарифні доходи, тис.грн. |
6400,0 |
Зростання на 4,7% |
|
Середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості, роб. |
21,0 |
20,0 |
|
Еабс=Рпл-Рзв=21-20=1 роб. Отже, необхідно скоротити 1 робітника. Дтзв=(6400*4.7)/100+6400=6700.8 тис.грн. Ппрпл=6400/21=304.8 тис.грн./роб. Рум=Дтзв/Ппрпл=6700.8/304.8=22 роб. Еум=Рум-Рзв=22-20=2 роб. Отже, для отримання звітної суми тарифних доходів додатково потрібно було б 2 робітника при умові, що Ппрзв=Ппрпл.
22.Визначити за звітний період частку приросту доходів, отриману за рахунок зростання продуктивності праці та пояснити отримані результати:
|
|||
Показник |
План |
Звіт |
|
Тарифні доходи, тис.грн. |
5609,0 |
6201,0 |
|
2. Проду Продуктивність праці, тис. грн. |
350,0 |
362,0 |
Дельт.Р=(362-350)/350*100=3.4%
Дельт.Дт=(6201-5609)*100/5609=10.6%
q =(1-(3.4/10.6))*100=68%
Тобто, зі всього обсягу наданих послуг 68% було отримано за рахунок зростання продуктивності праці.