
- •Миколаївський професійний промисловий ліцей
- •П етращук Олена Миколаївна Методичний посібник
- •Програмові вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.
- •Означення первісної
- •Хід уроку
- •V підсумки уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Основна властивість первісної. Таблиця первісних
- •Хід уроку
- •V підсумки уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Правила знаходження первісних
- •Хід уроку
- •Математичний диктант
- •V первине закріплення і корекція
- •Vі підсумки уроку
- •Vіі домашнє завдання
- •Знаходження первісних, що задовольняють задані початкові умови.
- •Хід уроку
- •Алгоритм знаходження первісної f(X) для функції f(X), якщо графік функції f(X) проходить через подану точку
- •V підсумки уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Визначений інтеграл. Формула Ньютона-Лейбніца
- •Хід уроку
- •Ісаак Ньютон
- •Готфрід Вільгельм Лейбніц
- •V підсумок уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Властивості визначених інтегралів
- •Хід уроку
- •V підсумок
- •Vі домашнє завдання
- •Обчислення площ криволінійних трапецій
- •Хід уроку
- •Р озв'язання
- •Алгоритм обчислення площі криволінійної трапеції
- •V підсумок уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Обчислення площ плоских фігур
- •Хід уроку
- •IV закріплення вивченого матеріалу
- •V підсумок уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Застосування інтеграла до розв’язування прикладних задач
- •Хід уроку
- •V підсумок уроку
- •Vі домашнє завдання
- •Контрольна робота № 3.
- •Хід уроку
- •Іі перевірка домашнього завдання
- •Початковий рівень
- •Середній рівень
- •Достатній рівень
- •Високий рівень
- •Тест «Інтеграл та його застосування»
- •Література
V підсумок уроку
№ з/п |
Величини |
Знаходження похідної |
Знаходження первісної |
1 |
S – переміщення v - швидкість |
|
|
2 |
A – робота F – сила |
|
|
3 |
m – маса тонкого стержня ρ – густина |
|
|
4 |
q – електричний заряд І – сила струму |
|
|
5 |
Q – кількість теплоти С – теплоємність |
|
|
6 |
А – робота N – потужність |
|
|
7 |
v – швидкість руху а – прискорення |
|
|
Vі домашнє завдання
Конспект
Д
омашня самостійна робота
Контрольна робота № 3.
Мета: перевірити рівень засвоєння знань учнів із теми «Інтеграл та його застосування», якість сформованих умінь застосовувати зміст основних понять та формул під час розв`язування задач, передбачених програмою з математики; розвивати в учнів спостережливість, уміння проводити логічні міркування, вчити користуватися словесною, символічною і графічною мовами математики; виховувати охайність при виконанні креслень і записів.
Тип уроку: контроль рівня засвоєння знань і вмінь
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Іі перевірка домашнього завдання
Збираємо зошити із виконаною домашньою самостійною роботою
ІІІ ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Метою контрольної роботи є перевірка рівня навчальних досягнень учнів у розв`язувані програмових задач із теми «Інтеграл і його застосування»
Контрольна робота у 2 варіантах. Кожен варіант містить завдання чотирьох рівнів. Перший рівень (початковий) поданий у формі тестів є обов'язковим для виконання всіма учнями і є своєрідним допуском до виконання завдань наступних рівнів.
Другий рівень (середній) вимагає від учнів уміння відтворювати отриману інформацію на рівні обов'язкових результатів навчання.
Третій (достатній) рівень перевіряє вміння учня самостійно розв'язувати задачі та вправи у стандартних умовах.
Четвертий (високий) рівень становлять завдання підвищеної складності. Це завдання цікаве для учнів, які виявляють підвищений інтерес до вивчення математики. Разом з тим, частина завдань є посильними для учнів, які оволоділи програмним матеріалом на достатньому рівні.
ІV УМОВА КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
І варіант
Початковий рівень
Виберіть правильний варіант відповіді
Укажіть первісну функції f(х)=х5, якщо відомо, що
:
а)
б)
в)
г)
2
.
Порівняйте
і
враховуючи, що
площа відповідної криволінійної
трапеції. Графіки функцій
і
зображені
на рисунку.
а)
б)
в)
3.
Укажіть вираз для обчислення площі
криволінійної трапеції, яку зображено
на рисунку, враховуючи, що
а)
б)
в)
г)
Середній рівень
4. Знайдіть для функції f(х)=2х первісну, графік якої проходить через точку М(0;1)
5. Знайдіть загальний вигляд первісних таких функцій:
а)
б)
6.
Відомо, що
.
Знайдіть функцію
Достатній рівень
7. Обчисліть інтеграли:
а)
б)
8.
Обчисліть шлях, що пройде матеріальна
точка за 4 секунди, рахуючи від початку
руху (t=0), якщо її швидкість руху задано
рівнянням
(t
–
у секундах, v
– у сантиметрах на секунду).
9.
Обчисліть площу фігури, обмеженої віссю
Оx і кривою
Високий рівень
10. Обчисліть інтеграл:
а)
б)
11. Обчисліть площу фігури обмеженої лініями
і
ІІ варіант
Початковий рівень
Виберіть правильний варіант відповіді
Укажіть первісну функції
, якщо відомо, що :
а)
б)
в)
г)
2
.
Порівняйте
і
враховуючи, що
площа відповідної криволінійної
трапеції. Графіки функцій
і
зображені
на рисунку
а)
б)
в)
3
.
Укажіть вираз для обчислення площі
криволінійної трапеції, яку зображено
на рисунку, враховуючи, що
а)
б)
в)
г)