Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1306330_423B6_zolotarova_o_i_muzichne_mistectvo...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
725.48 Кб
Скачать

4.5. Вокально-хорова робота

Учитель. Як хочеться швидше зігрітися у яскравому сонячному промінні! Навіть якщо йде короткий весняний дощ, ми виглядаємо сонечко. Ната-лія Май у своїй пісні «Виглядаєм сонечко» розповіла про те, як діти чекають на його теплі промінці.

Послухайте цю пісню!

Слухання пісні «Виглядаєм сонечко» Н. Май, розучування, виконання з елементами інсценування

♦ Що роблять діти для того, щоб швидше визирнуло сонце?

♦ Які весняні пісні-веснянки ви можете згадати?

Продовження роботи над піснею «Рання бджілка» Т. Жупаніної (з інсценуванням)

5. Підбиття підсумків уроку

♦ Яку назву має старовинний німецький танець?

♦ У якому темпі його виконують?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Вечір» с. Прокоф'єва). Урок № зо. Хоровод метеликів

Дата______

Мета:

навчальна: учити учнів визначати особливості музичної мови; формувати емоційне, творче ставлення до мистецтва, життя, уявлення про багатогранні можливості музики;

розвивальна: розвивати творчі здібності учнів, уміння завдяки музиці відчувати красу навколишнього світу;

виховна: виховувати любов та бережливе ставлення до природи і навколишнього світу.

Музичний матеріал: Г. Сасько «Метелики над квітами»; Е. Ґріґ «Метелик»; поспівка «Усмішка ласкава»; А. Філіпенко «Зацвіла в долині»; Н. Май «Виглядаєм сонечко»; ігри «Піймай у долоньку», «Композитор».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; малюнки — ілюстрації до музичних творів; Н. Забіла «Казочка про веселого метелика»; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; вірші «Не хочу» А. Костецького, «Метелики» Н. Красоткіної, «Зацвіла в долині...» Т. Шевченка.

Обладнання: Синтезатор, комп'ютер ; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку Учні заходять до класу під музичний супровід («Метелик» е. Ґріґа).

1. Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

♦ Що таке засоби музичної виразності?

♦ Що таке темп?

♦ Якими звуки бувають за висотою?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Останній місяць весни... Зовсім тепло на вулиці. Яка чудова пора! Чи хотіли б ви опинитися на квітучому лузі, де земля вкрита густим килимом трави та різнокольорових квітів? Отже, вирушаймо!

4. Основна частина

Учитель. Якщо ви відгадаєте загадку, то дізнаєтеся, кого ми зустрінемо на квітучому лугу.

Живу лише влітку,

Шовкові крильця маю,

Із квіточки на квітку

По садочку я літаю. (Метелик)

♦ Що робить метелик — просто літає чи у нього також є певні справи?

Учитель читає «Казочку про веселого метелика» Наталі Забіли (див. с. 79 цього посібника).

4.1. Слухання музики

Учитель. Коли композитор Геннадій Михайлович Сасько побачив, як легко метелики перелітають з квіточки на квіточку, він вирішив виразити своє захоплення цією картиною у музиці. Послухайте його п'єсу «Метелики над квітами ».

♦ Як музика змальовує політ метелика?

Слухання п'єси «Метелики над квітами» Г. Саська

Учитель. Метелик — це прикраса природи, а композитор, який побачив цю комаху, прикрасив своєю музикою наше життя. Пам'ятайте: до природи, до навколишнього світу необхідно ставитися дуже дбайливої

Метелика ловити я не хочу. Бо вдома їй джмеля не погойдати,

Він — квітка неба, хай живе собі! І не попити ранками росу!

Хай крильцями барвистими тріпоче, І ні стеблину, гілку чи тварину

Щоб радісно було мені й тобі! Я не ображу — це страшенний гріх!

І квітку лісову не буду рвати, Бо в кожній з них живе тримка живинка,

Її додому я не понесу, Що світиться довірою до всіх!

А Костецький

Відомий норвезький композитор Едвард Ґріґ також був захоплений дивовижною красою метелика.

Слухання твору «Метелик» Е. Ґріґа

♦ Який образ метелика змальовує нам музика Е. Ґріґа?

♦ Який настрій передає музика?

Гра «Піймай у долоньку» (ніжна, грайлива, похмура, легка, спокійна, жорстока, сумна, світла, радісна)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]