Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1306330_423B6_zolotarova_o_i_muzichne_mistectvo...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
725.48 Кб
Скачать

4.3. Вокально-хорова робота

Виконання поспівки «Сонечко» з проплескуванням ритму

Учитель. Як нетерпляче ми чекаємо, коли весна остаточно прожене холод, устелить землю травою та квітами! А пташки наповнять гаї та діброви своїм голосним щебетанням. Колись уважали, що справжня весна починається

22 березня. Саме цього дня, на думку наших пращурів, із вирію поверталися пташки. У цей день випікали печиво у вигляді жайворонків чи голубів. А діти, узявши це печиво, вибігали за околицю і закликали птахів.

Птахів викликаю з далекого краю!

Летіть, соловейки, на наші земельки!

Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки!

Послухайте пісню В. Верменича «Повертайся, ластівко» та скажіть, про що в ній ідеться.

Слухання та розучування пісні «Повертайся, ластівко» В. Верменича із грою на дитячих музичних інструментах (робота у зошитах, с 31)

Продовження роботи над українською народною піснею «Вийди, вийди, сонечко»; виконання її з танцювальними рухами

5. Підбиття підсумків уроку

♦ Про що ми дізналися сьогодні на уроці?

♦ Які «кити» дарували нам свою музику?

♦ Що таке екосез?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Веселий селянин» р. Шумана). Урок № 28. Як народжується музика?

Дата______

Мета:

навчальна: учити учнів визначати особливості музики, що змальовує картини природи, спів пташок; дати визначення понять «диригент», «оркестр»;

розвивальна: розвивати творчі здібності, емоційність учнів, уміння імпровізувати та пластичними рухами передавати емоційний зміст і характер музичних творів;

виховна: виховувати любов до природи, української пісні.

Музичний матеріал: Й. Штраус вальс «Весняні голоси» (фрагмент); поспівка «Усмішка ласкава»; Т. Жупаніна «Рання бджілка»; В. Верменич «Повертайся, ластівко»; гра «Веселі лісові голоси».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; казка «Бджолина музика»; малюнки або ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; вірш Г. Вієру «Весна».

Обладнання: Синтезатор, комп'ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку Учні заходять до класу під музичний супровід («Весняні голоси» й. Штрауса).

1. Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

♦ Як називають людину, яка створює музику?

♦ Як називають людину, яка виконує музику?

♦ Які музичні інструменти вам відомі?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Якщо ви почуєте вірш італійською, французькою або японською мовами, то чи зрозумієте ви його зміст? Мабуть, ні, якщо ви не знаєте цих мов,

і вам для розуміння його потрібен буде перекладач.

А як ви гадаєте, якщо італійський, французький або японський композитор напише музику, то чи зможете ви відчути та зрозуміти її настрій, побачити картини природи?

Отже, музика не потребує перекладу. Сьогодні на уроці ми переконаємось у цьому.

4. Основна частина

4.1. Засвоєння нових знань

Засвоєння понять

У чудовій музичній країні живе багато інструментів. Кожен інструмент може звучати окремо, але коли вони збираються разом, то утворюється оркестр, а керує ними музикант, якого називають диригентом.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]