Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1306330_423B6_zolotarova_o_i_muzichne_mistectvo...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
725.48 Кб
Скачать

Розучування поспівки «Зробим коло» з проплескуванням пульсу та ритму

Учитель. Сьогодні до нас завітала білоруська народна пісня про двох хлопчиків — Савка та Гришка. Прослухайте історію, що трапилася з ними.

Слухання та розучування білоруської народної пісні «Савка та Гоишка»

(робота у зошитах, с. 26)

Продовження роботи над піснею О. Янушкевич «Мама і я»

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель. Подякуймо нашому гостеві — «киту» — за чудову музику, з якою він нас познайомив.

♦ Назвіть танці, що пролунали на уроці.

♦ Чим вони різняться між собою?

♦ Які танці вам ще відомі?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Вальс квітів» п. Чайковського). Урок № 23. Веснакрасна вже йде

Дата______

Мета:

навчальна: учити учнів визначати засоби виразності пісень-веснянок, відчувати музично-емоційний зміст пісень; засвоювати з ними поняття «веснянка»;

розвивальна: розвивати музично-слухові уявлення в процесі сприймання, виконання;

виховна: виховувати любов до весняної природи, української народної

пісні-вес-нянки.

Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Навесні»; П. Чайковський «Пісня жайворонка»; поспів-ка «Ля-ля-ля»; Я. Степовий «Щебетала пташечка»; білоруська народна пісня «Савка та Гришка»; гра «Весняна луна».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; малюнки — ілюстрації до музичних творів; казка В. Сухомлинського «Жайворонок і сонце»;

«Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; уривок твору «Весна» Г. Демченко.

Обладнання: Синтезатор, комп'ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку Учні заходять до класу під музичний супровід («Пісня жайворонка» п. Чайковсьгсого).

1. Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

Про яких трьох «китів» ви дізналися на попередніх уроках? Що таке пісня!

Які пісні співають діти на новорічні свята?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Чарівна весна крокує по землі. Усе прокидається від зимового сну.

Чи цікаво вам було дізнатися, якими піснями зустрічають весну на Україні? Про це ви дізнаєтеся сьогодні на уроці.

4. Основна частина

Учитель (читає уривок з оповідання Г. Демченка «Весна»). Тануть сніги, біжать гомінливі струмки. Видзвонюють краплинами бурульки. Повертаються з вирію птахи. В синяву неба глянули перші проліски.

— Як хороше,— стрепенулась береза,— вся моя кора прогрілась, кожна гілочка соком налилась. Сонечко зимовий сон геть прогнало. До тепла і сонця потяглися комахи і рослини. Ось-ось буйно розквітнуть садки. Весна! Весна!

4.1. Слухання музики

Учитель. Як прокидається природа, дихання весни ми можемо відчути у творі «Навесні» Е. Ґріґа.

Слухання «Навесні» Е. Ґріґа

♦ Що ви відчуваєте, коли слухаєте цю музику?

П. Чайковський також захоплювався чарівними звуками природи. Ці враження він передавав у своїй музиці. Послухайте п'єсу «Пісня жайворонка».

♦ Який настрій передає музика композитора?

Слухання «Пісні жайворонка» П. Чайковського

♦ Як ви вважаєте, пісня жайворонка весела чи сумна?

♦ Які звуки передають прозоре, світле звучання — низькі чи високі?

♦ Про що співає жайворонок?

А ось як розповідає про спів жайворонка у своїй казці «Жайворонок і сонце» В. Сухомлинський.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]