Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
labor i prakt rob.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
34.41 Mб
Скачать

4. Вправи з виписуванням рецептів.

Розрахувати та виписати рецепти за скороченою та розгорнутою формою:

4.1. 1л 0,1% емульсії дихлофосу (Dichlophosum) для обробки приміщення АДР = 80%.

4.2. 2л 0,5% розчину карбофосу для обробки приміщення АДР = 30%.

4.3. 500мл 1% р-ну хлорофосу для дезинсекції приміщення при АДР – 80%.

4.4. 3 л 0,1 % емульсії севіну (Sevinum) для обробки пташників з АДР – 50%.

4.5.1,5 л 0,1% р-ну амінодофосу для обробки тварин від вошей при АДР 25.

4.6.10 л 3% емульсії оксамату (Oxamatum) для обробки приміщення від кліщів АДР 60%

Після виконання роботи студенти повинні:

знати: препарати, що належать до антигельмінтиків, інсектоакарицидних, кокцидіостатичних та дератизаційних засобів, їх властивості, застосування.

вміти: розраховувати та визначати дозу препаратів, виписувати на них рецепти, готувати принади, розчини та емульсії з засобів даної групи.

Завдання додому:

Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 230-250

Розробила: викладач Фучило Л.Д.

План заняття № 108 з навчальної дисципліни «Фармакологія»

Тема: Вивчення дії лікарських рослин за гербаріями, таблицями. Розгляд їх дії та застосування.

Мета заняття:

Навчальна Вивчити дію лікарських рослин та діючих початків за гербаріями, таблицями та довідниками. Розглянути дію лікарських рослин та їх застосування.

Набути навички по застосуванню лікарських рослин в майбутній роботі ветеринарних фахівців.

Розвиваюча Розвивати і формувати пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати; прищепити професійні якості: уважність, охайність, осмислене ставлення до виконуваної роботи.

Виховна Виховувати інтерес до дисципліни, до обраної професії, професійні риси, почуття відповідальності, творче мислення, прививати культуру поведінки.

Вид заняття: практичне заняття

Міждисциплінарні зв’язки: латинська мова, акушерство та гінекологія сільськогосподарських тварин, внутрішні незаразні хвороби, епізоотологія з мікробіологією.

Забезпечення заняття

Демонстраційний матеріал: гербарії, довідники, рисунки, альбоми з лікарських рослин.

Роздатковий матеріал: інструктивні картки, гербарії, довідники

ТЗН: мультимедійна система

Література:

Основна:

1.Хмельницький г.О., Строкань в.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - к.: Аграрна освіта, 2001р. С. 321-336

2. Канюка о.І., Скороход в.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - практикум, к.: устк, 1994 с. 96-102

Додаткова:

1.Костенко М.В., Достоєвський П.П. Довідник ветеринарних препаратів і нормативних добавок зарубіжного виробництва, - К.: Ветінформ 1999.

2.Журнали Ветеринарна медицина України.

Зміст і хід заняття

п/п

Етапи заняття, завдання і їх зміст

Форми та методи навчан-ня

Трива-лість

Приміт-ка

1.

Організаційна частина:

  • взаємне вітання

  • перевірка присутніх студентів на занятті

  • виявлення готовності студентів до заняття

1-2 хв.

2.

Повідомлення теми, мети та основних завдань.

Вказати на важливість і значимість теми, на між предметні зв’язки, зацікавити студентів у виконанні поставлених завдань, наголосити на практичному значенні вивченої теми в подальшому вивченню навчальних дисциплін ветеринарного циклу і практичній діяльності майбутніх фахівців.

2 хв.

слайд 1

3.

Мотивація навчальної діяльності.

Дане заняття має особливу цінність і значення тому, що набуті практичні навички обов’язково знадобляться вам, майбутнім фахівцям для фітолікування тварин, але навіть якщо ви не будите працювати за фахом, і у вас буде своя домашня тварина, або навіть для себе чи своєї сім’ї, вивчивши дію основних лік. рослин, зможете приготувати певну лікарську форму і надати тварині або собі лікувальну допомогу.

(наприклад приготувати в домашніх умовах настій або відвар )

3 – 4 хв.

4.

Контроль вихідного рівня знань студентів (питання).

4.1.Які ви знаєте лікарські рослини?

4.2.Назвіть лікарські рослини які вам приходилося використовувати в побуті та з якою метою?

4.3.Які лікарські форми готували з цих рослин?

4.4.Якими типами рецептів виписують настої?

4.4. Якими типами рецептів виписують відвари?

Індивідуальна бесіда

15-16 хв.

Слайд 2

Слайд 3

5.

Вступний інструктаж:

Ознайомлення з основними теоретичними положеннями та технологічними прийомами.

Виконання практичного заняття

проводиться бригадами по 2 чоловіка. Кожна бригада виконує завдання згідно плану.

10

хв.

Слайд 4

6.

Інструктаж з безпеки праці на робочому місці:

Дотримуватися правил безпеки, особистої гігієни, роботу виконувати в спецодязі, дотримуватися охайності, чистоти і порядку на робочому місці, обережно працювати з гербаріями, довідниками, таблицями, після роботи помити руки, забороняється пробувати лікарські рослини на смак.

При виконанні завдань дотримуватися культури поведінки, уважно слідкувати за ходом заняття і відповідально, осмислено ставитися до виконаної роботи.

3 хв.

7.

Виконання завдань

Самостійна робота студентів під контролем та за допомогою викладача.

Зміст завдання.

7.1 Вивчення рослин, що використовують як в’яжучі.

7.2.Вивчення рослин, що використовують як обволікаючі.

7.3.Вивчення рослин, що використовують для поліпшення травлення.

7.4.Вивчення рослин, що використовують з проносною метою..

7.5. Вивчення рослин, що використовують як подразнюючі.

7.6. Вивчення рослин, що використовують як відхаркувальні.

7.7.Рослини, що діють сечогінно.

7.8.Рослини, що використовують для стимуляції скорочень матки.

7.9. Рослини, що застосовують як заспокійливі на центральну нервову систему і для нормалізації роботи серця.

7.10.Рослини, що використовують для стимуляції кровотворення.

7.11.Рослини як антгигельмінтики.

7.12. Рослини які діють жовчогінно.

Демонстрація,

Пояснювально-ілюстративна

85 – 90хв

Слайд 5

8.

Поточний контроль виконання роботи

Проводиться в період самостійної роботи студентів. Викладач звертає увагу на організацію робочих місць, рекомендує бути уважним, відповідальним при виконанні завдань.

В процесі виконання роботи викладач пояснює студентам незрозумілі питання.

9.

Зарахування практичного заняття Перевірка правильності виконання завдань.

5-7 хв

10.

Підведення підсумків заняття.

Аналіз, узагальнення, та систематизація знань, умінь і навичок проводиться по ходу заняття

бесіда

6 хв

11.

Видача завдання для самостійної роботи:

1.Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 321-336

Завдання: Вивчити лікарські рослини.

Теоретичне забезпечення: конспект.

2 хв

12.

Прибирання робочих місць:

1 хв

Викладач Фучило Л.Д.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]