- •2. Заходи, що забезпечують зниження пилових викидів.
- •3. Призначення, схема, устрій, робота циклонів цол—(ліот). Підібрати циклон цол (ліот) та визначити його опір, якщо кількість відчищеного повітря 9000 м3/г.
- •Ділянка 5.
- •Площинна розрахункова схема аспіраційної мережі
- •7. Прибори та методика іспитів пневмотранпортних установок.
- •Розрахунок.
Ділянка 5.
D5=225 мм, V5=13,0 м/с, L2=1,5 м, НДИН =103,5 Па, R= 8,48 Па/м, Σ ξ = 0,55, Q5ТАБЛ =1860 м3/г;
Н5 = НМ5 + R L + Σ ξ НДИН = = 75 + 8,48 x 1,5 + 0,55 x 103,5 = 144,64 Па.
Примітка: для визначення коефіц. Опору трійника треба мати відношення діяметрів у прямому та боковому напрямках, тобто D1 / D5= 250 / 225=1,1, та також відношення швидкостей повітря на боковому та прямому напрямках, що становить V5 / V1= 13,0 / 11,0= 1,18.Тоді по табл.додатку 5, стор.329, ξ1= ξ1ПРЯМЕ=0,26, та ξ5 = ξБОКОВЕ =0,3.
На ділянку 2 надходить повітря з ділянок 1 та 5, тобто витрата повітря становить, з урахуванням норми на підсмоктування :
Розмір витрати повітря на підсмоктування приведені згідно з літ.2, стор 22 для випадку застосування фільтру Г4—1БФМ—45.
Вибір фільтру. Згідно з рекомендаціями, приймаємо питоме навантаження на тканину фільтру у розмірі QПИТОМЕ=100 м3 /м2 г. Тоді, площа фільтрувуальної поверхні рукавів фільтру становить:
FФІЛЬТРУ=Q2 / QПИТОМЕ = 4404,2 / 100 = 44,04 м2 .
Розрахунок показує. Що можна використати фільтр марки Г4—1БФМ—45, який має площу тканини рівно 45 м2. Розрахуємо дійсне питоме навантаження на тканину:
QПИТОМЕ = Q2 / FФІЛЬТРУ ТАБЛ.= 4404,2 / 45 = 97,87 м3 /м2 г.
Опір тиску фільтра. Згідно з мал. 20, стор. 65, використавши графік 1 для розмельного відділення, знаходимо, що опір фільтру становить НФІЛЬТРУ= 700 Па.
Ділянка 2. D2=355 мм, V1=12,4 м/с, L2=11,0м, НДИН =94,0 Па, R= 4,39 Па/м, Σ ξ = 0,17, Q1ТАБЛ =4416 м3/г;
Н2 = R L + Σ ξ НДИН = 4,39 x 11,0 + 0,17 x 94,0 = 64,27 Па.
Внаслідок того. що на ділянці 3 та 4 немає змін витрати повітря, можна залишити діяметери на цих ділянках однаковими з ділянкою 2 та перерахувати тільки опіри тиску на цих ділянках.
Ділянка 3. D3=355 мм, V3=12,4 м/с, L3=8,0м, НДИН =94,0 Па, R= 4,39 Па/м, Σ ξ = 0,3, Q3ТАБЛ =4416 м3/г;
Н3 = R L + Σ ξ НДИН = 4,39 x 8,0 + 0,3 x 94,0 = 63,32 Па.
Ділянка 4. D4=355 мм, V4=12,4 м/с, L4=12,0м, НДИН =94,0 Па, R= 4,33 Па/м, Σ ξ = 0,07, Q3ТАБЛ =4416 м3/г;
Н4 = R L + Σ ξ НДИН = 4,39 x 12,0 + 0,07 x 94,0 = 59,26 Па.
Визначення магістрального напрямку мережі. Розраховуємо сумарні витрати по напрямкам 1—2—циклон—3—4, та 5—2—циклон—3—4. Тоді витрата тиску по двом напрямкам :
Н1—4 = Н1 + Н2 + НЦиклону + Н3 + Н4 = 174,64+64,27+700+63,32+59,26= 1061.49 Па;
Н5—4 = Н5 + Н2 + НЦиклону + Н3 + Н4 = 144,64+64,27+700+63,32+59,26 = 1031,49 Па.
Отже, згідно з результатом, магістральним є напрямок Н1—4 = НМЕРЕЖІ =1061,49 Па.
Вибір вентилятору. Продуктивність вентилятору за розрахунками сягає, з урахуванням можливого 5% підсмоктування, розміру QВЕНТ. =1,05 Q1ТАБЛ =1,05 х 4416 = 4636,8 м3/г; тиск, який повинен відтворити вентилятор на 10% більший за тий. Який у мережі, тобто НВЕНТ. =1,1 х НМЕРЕЖІ =1,1х 1061,49 = 1167,3 Па.
Згідно з аеродинамічними характеристиками на стор. 344 найбільш підходить вентилятор ВЦП—5, у якого ККД= 0,6, та кількість обертів колеса повинна бути n=1500 об/хв.
Необхідна потужність електродвигуна становить за формулою :
NУст.= (4636,8 х 1167,3 / (3600 х 1000 х 0,6 х 0,95 х 0,98)) х 1,2= 2,69 кВт.
Вибираємо електродвигун 4А100А, який має потужність 3,0 кВт, та кількість обертів 1500 об/хв.
Q5=1850 м3/г α=1200
НМ5=105
Па R=2D α=250
α=100 F/ f=1,75
L/D=0,6
L5=1,5
м
5
V5=11
м/с 2 α=900
α=600 α=300 R=2D 4
R=1,5D
L2=11
м
L3=8 м
3 L4=12 м
α=900
R=1,5D
1 L1=2,0 м
V1=11 м/с Г4—1БФМ--45 α=900
R=2D
α=300 ВЦП--5
L/D=0,25
Q1=1850 м3/г
НМ1=105 Па
