
- •1. Інтерв'ю з ж. Верном
- •2. Виставка книг ж. Верна
- •5. Словникова робота.
- •V.Підсумки.
- •Vі. Домашнє завдання
- •1. Бесіда за запитаннями
- •2. Слово вчителя.
- •3. Продовження бесіди з учнями.
- •4. Постановка проблемного питання
- •5. Мозковий штурм. Риси вдачі Діка Сенда
- •6. План роботи над образом героя
- •7. Завдання
- •8. Інтерв’ю з літературним героєм
- •5. У полоні
- •2. Вирішення проблемного питання
- •V. Домашнє завдання
- •1. Робота з текстом.
- •V. Домашнє завдання.
- •IV. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
- •3. Складання схеми до образу Геркулеса.
- •4.Літературні загадки.
- •5. Переказ від імені героя.
- •6.Висновки.
- •7. Домашнє завдання.
- •3.Бесіда з учнями.
- •4. Складання схеми до образів Негору та Гарріса.
- •V.Закріплення вивченого матеріалу Контрольні запитання.
- •Vі.Підсумки. Прийом «Мікрофон»
- •Iiі. Актуалізація опорних знань учнів.
- •1. Літературний диктант
- •2.Завдання: розташуйте події у їх логічній послідовності
- •3.Знайди відповідність.
- •1.Виступ учнів - географів.
- •3. Бесіда за змістом роману.
- •Iі. Оголошення теми, мети та завдань уроку
- •IV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- •2.Бесіда з учнями.
- •4.Учні інсценізують «Розповідь кузена Бенедикта про себе».
- •5. Аналіз образу кузена Бенедикта.
- •7.Вікторина.
- •V. Підсумок уроку. Бесіда.
- •Iiі. Повідомлення тем творів
- •V. Написання чорнового варіанта твору
- •Vі. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи.
- •2.Конкурс “Далі -далі”
- •3.Конкурс “ Людина в масці “
- •4.Творчий конкурс
V. Написання чорнового варіанта твору
Вдома відредагувати чорновий варіант твору. Написати доповненя до твору.
Написати чистовий варіант твору-роздуму.
Vі. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи.
Урок №9
Тема.Контрольна робота за романом Жуля Верна «П»ятнадцятирічний капітан»
Мета: здійснити контроль за вивченою темою,розвивати навички усного й писемного мовлення, формувати вміння висловлювати власну думку; виховувати самостійність, бажання до творчості.
Обладнання. Мультимедійний проектор
Хід уроку.
І.Оголошення теми і мети уроку.
ІІ.Робота над контрольними запитаннями.
1 варіант
І.Початковий рівень.
1 Злочин проти людства, який засуджує у своєму романі Жуль Берн.
А)Вбивство;
Б) Работоргівля;
В)Забруднення навколишнього середовища
2. Ім'я американця-негра, котрий став рятівником Діка Сенда та його супутників.
А) Геркулес;
Б)Том;
В) Остін.
3. Назва континенту, від берегів якого вирушив у плавання вітрильник «Пілігрим».
А)Нова Зеландія;
Б)Австралія;
В)Південна Америка.
ІІ.Середній рівень.Дати відповіді на запитання.
1.Які обов'язки виконував Негору на шхуні?
2.Яку «знамениту» комаху знайшов Бенедикт, думаючи, що зробив відкриття, знайшовши її в Америці?
3.Продовжіть речення. Роман – це
ІІІ. Достатній рівень
1.Чому роман має назву «П»ятнадцятирічний капітан», адже дія відбувається і на морі, і на суші?
2. За яких обставин на судні "Пілігрим" з'явилися нові пасажири? Хто вони?
ІV. Високий рівень.
Доведіть, що роман «П'ятнадцятирічний капітан» є пригодницьким.
ІІ варіант
І.Початковий рівень.
1. Назва вітрильника ,капітаном якого був Дік Сенд
А) «Еспаньола»;
Б) «Дункан»;
В) «Пілігрим».
2. Ім'я корабельного кока .
А) Гарріс;
Б) Негоро;
В) Остін.
3. Територія (земля) Екваторіальної Африки, де опинились Дік Сенд і його супутники.
А)Марокко;
Б) Ангола;
В)Конго.
ІІ.Середній рівень.Дати відповіді на запитання.
1.Назвіть ім'я американця-негра, котрий став рятівником Діка Сенда та його супутників.
2. Що таке ентомологія?
3.Назвіть ознаки пригодницького роману.
ІІІ. Достатній рівень
1. Спочатку роман називався «Юний капітан». Як ви гадаєте, чому автор змінив назву?
2. Як Геркулес спромігся врятувати п'ятнадцятирічного капітана та інших бранців?
ІV. Високий рівень.
Складіть розповідь від імені Геркулеса «Якби я був мнаннгою»
Сценарій проведення позакласного заходу за творчістю Жуля Верна
Гра «Щасливий випадок»
І. Розминка.
Тема сьогоднішньої розминки “ Що я знаю про Жуля Верна? “ Вам будуть запропоновані питання про життя і творчість письменника. Питання прості й тому вимагають швидкої та чіткої відповіді, яка дається без обговорення. За кожну вірну відповідь - 1 бал.
Де народився Жуль Верн?
Ким хотів бачити Жуля Верна його батько?
Який університет він закінчив?
Ким за національністю був Жуль Верн?
Про що мріяв майбутній письменник у дитинстві?
Які науки вивчав письменник протягом життя?
Чи можна Жуля Верна вважати фантастом?
Чому романи Жуля Верна ми називаємо пригодницькими?
До якого циклу романів належить “П”ятнадцятирічний капітан”?
Що цікавого ви можете розповісти про цей цикл?
Який новий літературний жанр започаткував Жуль Верн?
Чим він відрізняється від звичайно фантастики?