
- •1. Інтерв'ю з ж. Верном
- •2. Виставка книг ж. Верна
- •5. Словникова робота.
- •V.Підсумки.
- •Vі. Домашнє завдання
- •1. Бесіда за запитаннями
- •2. Слово вчителя.
- •3. Продовження бесіди з учнями.
- •4. Постановка проблемного питання
- •5. Мозковий штурм. Риси вдачі Діка Сенда
- •6. План роботи над образом героя
- •7. Завдання
- •8. Інтерв’ю з літературним героєм
- •5. У полоні
- •2. Вирішення проблемного питання
- •V. Домашнє завдання
- •1. Робота з текстом.
- •V. Домашнє завдання.
- •IV. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
- •3. Складання схеми до образу Геркулеса.
- •4.Літературні загадки.
- •5. Переказ від імені героя.
- •6.Висновки.
- •7. Домашнє завдання.
- •3.Бесіда з учнями.
- •4. Складання схеми до образів Негору та Гарріса.
- •V.Закріплення вивченого матеріалу Контрольні запитання.
- •Vі.Підсумки. Прийом «Мікрофон»
- •Iiі. Актуалізація опорних знань учнів.
- •1. Літературний диктант
- •2.Завдання: розташуйте події у їх логічній послідовності
- •3.Знайди відповідність.
- •1.Виступ учнів - географів.
- •3. Бесіда за змістом роману.
- •Iі. Оголошення теми, мети та завдань уроку
- •IV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- •2.Бесіда з учнями.
- •4.Учні інсценізують «Розповідь кузена Бенедикта про себе».
- •5. Аналіз образу кузена Бенедикта.
- •7.Вікторина.
- •V. Підсумок уроку. Бесіда.
- •Iiі. Повідомлення тем творів
- •V. Написання чорнового варіанта твору
- •Vі. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи.
- •2.Конкурс “Далі -далі”
- •3.Конкурс “ Людина в масці “
- •4.Творчий конкурс
7.Вікторина.
Джек «гадав, що м'ячі, повітряні кулі, ляльки, паяци ростуть просто на гілках» дерева. Назвіть його. (Каучуконос)
Від укусів якої комахи гинуть каравани в'ючних тварин? (Муха цеце.)
Чому кузен Бенедикт відчував огиду до квітів? («...деякі квіти ловлять комах своїми пелюстками і висмоктують їх!»)
Які звірі мали загризти Геркулеса, який непомітно йшов услід за невільничим караваном? (Леви і гієни.)
«Проминули два охоплені пожежею села... Поля спустошені...» Що вирощували селяни на своїх полях? (Маїс, сорго, боби, земляні горіхи.)
Від «велетенських» щелеп цих комах тікають навіть леви та слони. Назвіть комах. (Терміти.)
Чому волохату істоту, яку приніс Геркулес, кузен Бенедикт зарахував до класу комах? (Вона мала шість ніжок, а це свідчення того, що це комаха.)
«Терміти куди хитріші за нас!» Доведіть, що кузен Бенедикт говорив правду. (У термітів дуже розвинений інстинкт самозбереження. Вони відчули загрозу повені й вчасно залишили термітник.)
Цих пташок індіанці називають «сонячним промінням», «царицями квітів», «небесними квітами», а їхнє пір'я вони вплітають у прикраси. Назвіть пташок. Чи побачив їх в Африці Джек? (Колібрі. Не побачив.)
8.Слово вчителя. У творах Ж.Верна панує культ знань. Письменник виховує у читачів любов до знань. У свій час Рабле зазначав, що «шлях до справжнього знання» не буває легким. Нелегкий шлях до нового, до справжніх знань описаний у романах Ж.Верна. Російський письменник XIX ст. М.Салтиков-Щедрін відмітив, що юний читач, ознайомившись із книгами Ж.Верна, «зрозуміє, що йому дають справжні знання».
V. Підсумок уроку. Бесіда.
Що нового і з яких галузей науки ви дізналися з роману «П'ятнадцятирічний капітан»?
Як виражена позиція автора щодо природних багатств?
Доведіть, що роман «П'ятнадцятирічний капітан» є науково-популярним.
Які гуманістичні погляди Жуля Верна відображені в творі?
V. Домашнє завдання Підготуватися до письмового твору.
Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Письмовий твір за романом Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан»
Мета: розвивати творчі здібності учнів, навички усного й писемного мовлення, уміння писати твори-роздуми на літературну тему; формувати вміння висловлювати власну думку; виховувати самостійність, бажання до творчості.
Обладнання: текст Ж.Верна «П'ятнадцятирічний капітан».
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми, мети і завдань уроку
Бесіда
1.Чи змінилося ваше ставлення до науки після прочитання роману Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан»?
2.Які саме науки знають і люблять герої роману?
3.Які знання допомагають героям Жуля Верна у скрутних ситуаціях?
4.За яких умов на землі життя може бути комфортнішим?
Iiі. Повідомлення тем творів
«Уславлення величі науки і знань у романі Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан».
«Як стати справжньою людиною (за романом Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан».)
ІV . Опрацювання теми твору за вибором учнів Обговорення пам'ятки про хід написання твору-роздуму за романом Ж.Верна «П'ятнадцятирічний капітан».