
- •План уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •3.Повідомлення теми і мети уроку (2 хв)
- •4. Формування нових знань (22хв.)
- •1.Тістозакатувальна машина т1-хт2-3, її будова та принцип дії
- •2. Тістозакатувальна машина rondo її будова та принцип дії
- •5.Узагальнення і систематизація знань(5хв.)
- •6.Підсумки уроку.(2хв)
- •7.Виставлення оцінок з їх мотивацією.(2хв)
- •8.Видача домашнього завдання.(1хв.)
- •Список використаної літератури
Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки України
Львівської обласної державної адміністрації
Управління професійно – технічної освіти,
координації діяльності вищих навчальних закладів і науки
Львівський професійний ліцей харчових технологій
Методичні рекомендації щодо проведення уроку
з Устаткування хлібопекарських підприємств
на тему:Устаткування для формування тістових заготовок
професія – пекар
кваліфікація – 2 розряд
Розробила викладач ІІ категорії Л.Д.Матушевська
РОЗГЛЯНУТО І СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
На засіданні методичної комісії Заступник директора з НВР
Протокол №___від_________2013 _________Корж Г.Г.
Голова методичної комісії _________2013р.
__________ Федьків Д.І.
План уроку
Предмет: Устаткування хлібопекарських підприємств
Тема уроку: «Устаткування для формування тістових заготовок».
Дата проведення 23.12.2013. Група КВ-2
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: інтерактивний (робота в малих групах)
Мета уроку :
навчальна - вивчити будову, принцип дії та правила експлуатації
тістоформуючих машин;
розвиваюча - розвивати логічне мислення, просторову уяву, уважність, швидкість реакції, уміння працювати у команді;
виховна - виховувати інтерес до майбутньої професії, відчуття взаємоповаги, взаємопідтримки, обов’язку, впевненість у собі.
Методи і прийоми навчання: розповідь, демонстрація, фронтальне
опитування, робота у мікрогрупах, створення проблемних ситуацій, метод «мікрофон»
Міжпредметні зв’язки: «Технологія хлібопекарного виробництва» , «Охорона праці», «Санітарія та гігієна», «Виробниче навчання».
Забезпечення уроку: - презентація (розробка уроку);
роздатковий матеріал для роботи у мікрогрупах
електронний навчально-мультимедійний комплекс
Структура уроку
1.Організаційна частина (1 хв)
а) привітання з учнями;
б) перевірка присутності;
в) перевірка готовності до уроку.
2.Актуалізація опорних знань (10 хв)
- відповідь на питання,
- повторення алгоритму правил експлуатації,
- розв’язування кросворду,
- вирішення проблемних ситуацій
Повідомлення теми і мети уроку (2 хв)
4.Формування нових знань (22хв)
Пояснення з використанням презентації
5. Узагальнення і систематизація знань (5хв.)
Кожній з мікрогруп пропонується на «сліпий» вибір одне із завдань: логічні схеми, пазли і діаграми вибору рішень.
Пазли: повторення будови тістозакатувальної машини.
Структурно-логічні схеми: впорядкувати згідно алгоритму принципу дії та експлуатації таблицю послідовності роботи з тістозакатувальними машинами
Діаграми правильних рішень: виробничі ситуації.
Час виконання - 3 хв.
(Оцінювання - самостійно за таблицею)
6.Підсумки уроку - ( 2хв)
7.Виставлення оцінок з їх мотивацією – 2хв.
8.Видача домашнього завдання: -1хв.
Хід уроку
1.Організаційна частина (1 хв)
а) привітання з учнями;
б) перевірка присутності;
в) перевірка готовності до уроку.
2.Актуалізація опорних знань (10 хв)
Ми продовжуємо вивчати розділ «Устаткування для обробки тіста » і на
попередньому уроці ми розглянули особливості будови, роботи та правила експлуатації тістоокруглювачів.
Давайте згадаємо:
Яку тему ми вивчали минулого уроку?
Які види тістоокруглювачів ви знаєте?
Поясніть будову тістоокруглювача Т1-ХТН по схемі.
4 Які методи використовуються для попередження прилипання тіста?
5. Принцип дії тістоокруглювача Т1-ХТН.
6. Відмінності тістоокруглювачів Т1-ХТН та ХТО?
Поясніть правила експлуатації тістоокруглювачів (ви поділися на 5 команд, кожній команді потрібно назвати два послідовних етапи експлуатації тістоокруглювачів).
( фронтальне опитування)
А зараз розв’яжемо кросворд за допомогою вставок пропущених слів (у називному відмінку) у реченні.
(Метод незакінченого речення)
Нерухомою частиною тістоокруглювача, на якій кріпляться всі вузли, є
(основа)
Машину приводиться в рух (привід)
Несучим органом у тістоокруглювачів є ( чаша)
Для запобігання прилипання тіста використовують (повітредуви)
Формуючим органом у тістоокруглювачів є (спіраль)
-
о
с
н
о
в
а
п
р
и
в
і
д
ч
а
ш
а
п
о
в
і
т
р
е
д
у
в
и
с
п
і
р
а
л
ь
При роботі із тістоокруглювачами можуть виникнути різні проблемні виробничі ситуації. Зараз кожній з команд пропонується по одній ситуації. Вказати причину і спосіб вирішення її. На обговорення - 1 хв. Відповідь дає спікер.
Ситуації.
1.При включені тістоокруглювача, він не вмикається.
(Відсутня мережа, не справна кнопка пуску, розтягнувся пас у приводі. Вирішення – включити в мережу, викликати майстра)
2.При округлені тістові заготовки отримують темне забарвлення.
( В результаті тертя спіралі об чашу. Вирішення – виключити тістоокруглювача і регулюючим гвинтом відрегулювати відстань між чашею та спіраллю.)
3.Тістові заготовки прилипають до робочих органів тістоокруглювача
( Відсутнє обдування, не здійснили посипку борошном, не якісне тісто)
4.Після округлення відбувається здвоєння тістових заготовок
(Не відрегульована подача тістових заготовок транспортером)
5.При округленні відбувається відщипування кусочків тістових заготовок ( Не відрегульована відстань між чашею та спіраллю)