Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-сынып сабақ жоспары.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
5.13 Mб
Скачать

Сабақтың жүру барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің

тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.

II.Үй тапсырмасын сұрау:-Балалар, үйге берілген «Өнерлі жігіт» әңгімесі туралы

кім не айтады?-Өнерлі жігіт деген қандай жігіт?

III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі:-«Өнерлі жігіт» әңгімесін пысықтап, талдау.- Заттың атын білдіретін сөздерді қалай атаймыз?-Заттың сынын білдіретін сөздерді қалай атаймыз?

IV. Мақсат қою кезеңі:-Заттың санын білдіретін сөздер деген қандай сөздер?

Бір, екі, үш бұлар нені білдіреді?-санды. Мысал келтірейікші.Алмас театрға екі билет сатып алды.

V. Жаңа сабақ. Мұғалім түсіндіруі

Қанша? Неше? Нешінші? Сұрақтарына жауап беретін сөздер заттың санын білдіреді: бес, он, отыз, жүз, екінші, елуінші.

Дәптермен жұмыс.

133-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазыңдар. Қанша? Неше? сұрақтарына жауап беретін сөздердің астын сызыңдар.

Біздің сыныпта жиырма бір оқушы бар. Сыныпта он екі парта тұр. Әр партада екі бала отырады.

Сергіту сәті.

Қарлығашқа ұқсайық, 1-2-3-4 деп алып,

Қане қанат қағайық. Ұшып-ұшып алайық

134-жаттығу. Сөйлемдерді оқып шығып, көшіріп жазыңдар. Нешінші деген сұраққа жауап беретін сөздерді тауып , астын сызыңдар.

Біз бірінші сыныпта оқимыз. Мен екінші партада отырамын. Айжан үшінші партада отырады.

135-жаттығу . Сурет бойынша әңгіме құрау.

VI.Бекіту кезеңі. Сан есім дегеніміз не?-Қанша?Неше?Нешінші сұрақтарына жауап

беретін сөздерге мысал келтіру.

VIII. Үйге тапсырма. Мәнерлеп оқу 149 бет.

ІХ. Бағалау.

Ана тілі

Сабақтың тақырыбы: Заттың санын білдіретін сөздер. Үш би.

Сабақтың мақсаты: а) Заттың санын білдіретін сөздер қанша?неше? ұғымы туралы

білімдерін пысықтау.Қазақтың үш биі туралы мағлұмат

беру.

ә) Жаттығулар орындау арқылы оқушылардың ойлау

қабілетін, сөздік қорын , есте сақтау қабілетін дамыту

б) Оқушыларды ұқыптылыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: оқулық, үш би суреті,сұрақтар

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру

Сабақтың жүру барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің

тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.

II.Үй тапсырмасын сұрау. -Балалар, үйге берілген «Домалақ ана» өлеңі туралы кім

не айтады?Үйге берілген тапсырманы пысықтау.

III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі:-«Домалақ ана» өлеңін пысықтап оқыту- Заттың атын білдіретін сөздерді қалай атаймыз?-Заттың сынын білдіретін сөздерді қалай атаймыз?

IV. Мақсат қою кезеңі:-Заттың санын білдіретін сөздер деген қандай сөздер?Мысал келтірейік.Бүгін біз сендермен Үш би.Мақалмен танысамыз.

V. Жаңа сабақ:Қазақтың үш биі туралы не айтамыз?Үш би Н.Оразалиннің өлеңін оқу.

Мақал жаттаймыз. Санамақ айтамыз.«Жеті жұлдыз» өлеңін оқимыз.Төле би, Қазыбек би, Әйтеке би суреттерін көрсете отырып билердің нақыл сөздерімен таныстыру.2.Үш би өлеңін оқып талдау.Төле би-Қазыбек би-Әйтеке би

136-жаттығу. Берілген сандарды сөзбен жазыңдар. 11, 12, 13, 14.

Он бір, он екі, он үш, он төрт.

Сергіту сәті

Ұзын құлақ сұр қоян, Ойлы-қырлы жерлермен,

Естіп қалып сыбдырды. Ытқып-ытқып жүгірді.

137-жаттығу. Сұрақтарға жауап жазыңдар.

1. Атың кім?

2. Неше жастасың?

3. Қай сыныпта оқисың?

Оқулықпен жұмыс.

Оқушыларға өлеңді мәнерлетіп оқыту.

VI.Жаңа материалды пысықтау. Мақал

Шешен сөз бастар

Батыр қол бастар

а) Шешен деп кімді айтамыз?

Батыр деп кімді айтамыз

VII.Бекіту кезеңі. Санамақты оқыңдар.Неше?сұрағына жауап беретін сөздерді

тауып жазыңдар.Неше сұрағына жауап беретін сөздерді атаңдар?

VIII. Үйге тапсырма. Үш би өлеңін жаттау 151 бет.

ІХ. Бағалау.

Бекітемін:_______ Ана тілі

05.04.2013 ж.

Сабақтың тақырыбы: Санаиақ. Заттың санын білдіретін сөздер. Махамбеттің

тапқырлығы.

Сабақтың мақсаты: а) Қазақтың батырлары, оның ішінде Махамбет туралы

мағлұмат беру.

ә) Жаттығулар орындау арқылы оқушылардың ойлау

қабілетін, сөздік қорын , есте сақтау қабілетін дамыту,

өнерге деген қызығушылығын арттыру.

б) Оқушыларды ұқыптылыққа, бірізділікке тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: оқулық, Махамбет суреті,сұрақтар

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру