Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-сынып сабақ жоспары.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
5.13 Mб
Скачать

Сабақтың жүру барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің

тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың сабаққа дайындығын

тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

II.Үй тапсырмасын сұрау:Үйге берілген тапсырманы сұрау, пысықтау.

III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру.Алған білімдерін пысықтау.

IV. Мақсат қою кезеңі:- Бүгінгі сабақ «Үлкенге құрмет-кішіге міндет». Үлкендерді қалай сыйлаймыз?

V. Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс.

45-жаттығу. Өлеңді оқып, үшінші шумағын көшіріп жазу. Бесік жыры

Жуан айтылатын сөздердің астын-бір рет, жіңішке айтылатын сөздердің астын екі рет сызыңдар. Мәтінді түсініп оқыңдар.

Әдептілік әліппесі

Атам менің әрқашан

Кішіпейіл бол деген.

Ақыл сөзі санамда,

Мақтанбауды жөн көрем.

Атам менің әрқашан

Бол дейтұғын бауырмал.

Мынау байтақ ғаламда

Қаншама дос, бауыр бар.

Өлеңді тізбектей отырып, кезектестіріп оқыту.

Сергіту сәті

Ойнап футбол, теннисті, Мектептегі ең күшті,

Шынығамыз толамыз. Спортшылар боламыз.

VI. Жаңа материалды пысықтау.

1. Атасы немересіне қандай ақыл айтты?

2. Ақыл сөздерді қалай түсінесіңдер?

3. Саған ата-анаң қандай ақыл айтады?

4. «Менің атам» тақырыбына әңгіме айтыңдар?

5.Өлеңнен атаның ақыл сөздерін теріп жазу.

Дәптермен жұмыс.

Кішіпейіл бол деген, бауырмал бол, тіл алғыш, мейірімді, ынтымақшыл.

VIII. Үйге тапсырма. Оқу 51-53 бет. «Менің атам» тақырыбына әңгіме жазу.

ІХ. Бағалау

Бекітемін:_______ Ана тілі

11.02.2013 ж.

Сабақтың тақырыбы: Ақсақалдың ақ батасы. Жұп дауыстылар

Сабақтың мақсаты:а) Адамгершілік туралы түсініктерін қалыптастыру.

ә) Оқушылардың сабақ барысында есте сақтауын сөздік қорын

дамыту, логикалық ойлауын

б) Үлкенді құрметтеуге сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: оқулық, суреттер, мақалдар

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекілік

Сабақтың жүру барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу

II.Үй тапсырмасын сұрау. «Менің атам» тақырыбына жазған әңгімені оқытып,

өлеңді талдату.

III.Өткен материалдан білімдерін тексеру. Ережелерді еске түсіру.

IV. Мақсат қою кезеңі:- Дауысты дыбыстарға қандай дыбыстар жатады?-

Дауыссыз дыбыстарға қандай дыбыстар жатады?

V. Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс.

46-жаттығу. Сөздерді салыстырып оқыңдар .сан-сән от-өт ыс-іс ұн-үннан-нән боз-бөз тыс-тіс тұс-түс

ЕРЕЖЕ. А-ә, о-ө, ы-і, ұ-ү – жуан және жіңішке жұп дауыстылар. Олар өзара

ұқсас дыбысталады.

47-жаттығу. Жаңылтпашты тездетіп, дұрыс оқыңдар.

Дән-дәулет.

Дәулет-дән

Сән-сәулет

Сәулет-сән

Сөздердегі ә дыбысының жіңішке естілуін байқау.

Сергіту сәті.

Көжегім тұршы, Айнаға қарашы, Сабағыңа баршы,

Беті-қолыңды жушы. Шашыңды тарашы. Кілең бестік алшы.

48-жаттығу1. Сөйлемдерді көшіріп жазуБіз ауамен дем аламыз.Адамға таза ауа өте қажет.Әуе ашық, таза.2. ауа, әуе сөздеріндегі а,ә дыбыстарын салыстырыңдар.Қайсысы жуан , қайсысы жіңішке айтылған?

VI. Жаңа материалды пысықтау. «Әке көрген оқ жонар» деген

нақыл сөз беріліпті кім қалай түсінеді?

Ақсақалдың ақ батасы

Оқуда алғыр бол,

Ойлауға даңғыл бол.

Өмірде әділ бол,

Ашуда сабыр бол.

Ісіңде шебер бол,

Ақылға кемел бол.

Қиынға батыл бол,

Еңбекте батыр бол.

Уәдеңе берік бол,

Ауылыңа көрік бол.

VII. Дәптермен жұмыс. Мақалдарды көшіріп жазу.

  1. Ата балаға сыншы

  1. Ата-бәйтерек

Бала-жапырақ

  1. Батаменен ер көгерер

Жаңбырменен жер көгерер

  1. Атадан бала туса игі,

Ата жолын қуса игі

VIII. Үйге тапсырма. 48-жаттығу. Жаттау 55 бет

ІХ. Бағалау

Бекітемін:_______ Ана тілі

12.02.2013 ж.

Сабақтың тақырыбы: Әке мен бала . А-Ә дыбыстары.

Сабақтың мақсаты: а) Әңгімені оқи отырып , алған білімдерін пысықтау.

ә) Оқушылардың сабақ барысында есте сақтауын, сөздік

қорын дамыту, логикалық ойлауын дамыту

б) Үлкенді құрметтеуге, сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар:оқулық, суреттер, мақал-мәтелдер

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекілік