Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-сынып сабақ жоспары.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
5.13 Mб
Скачать

Сабақтың жүру барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейіндерін, ынта жігерлерін сабаққа аудару.

II. Үй тапсырмасын тексеру: «Әлди-әлди» өлеңін оқушыларға толықтай оқытып,

сұрақтар қою арқылы үй жұмысын қорытындылау.

III. Жаңа сабақ.

Оқулығымызға қарайық? Әжесі мен немересі.

Жүрегім кім менің?

Мен!

Тірегім кім менің?

Мен!

Жаным кім менің?

Мен!

Ботақаным, бағлан қозым,

Не деген тәтті баласың өзің!

Қасыңда боп әрдайым,

Мен ешқайда бармаймын.

Суретке қарап әңгіме құрастыру

Сергіту сәті

Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен

Теріп-теріп алайық

Қалтамызға салайық

Дәптермен жұмыс.

42-жаттығу.Өлеңді жаттап алу.

Құттықтаймын , мама, туған күніңмен

2. Жіңішке айтылған сөздерді атаңдар.Олардың құрамындағы дауыстылар жуан ба, жіңішке ме? Өлеңді әнімен айту.

V. Бекіту кезеңі. Ана туралы мақалдар айту.

VI. Үйге тапсырма. Жаттау 47 бет.

ҮІ. Бағалау

Бекітемін:_______ Ана тілі

01.02.2013 ж.

Сабақтың тақырыбы: Не тәтті?

Сабақтың мақсаты: а) Шешендік сөздер туралы түсініктерін

қалыптастыру

ә)Жиренше шешен туралы түсініктерін,

сөздік қорын қалыптастыру

б) Өткен тақырып бойынша алған білімдерін

пысықтау, бекіту.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Көрнекілігі:оқулық, Жиренше шешен туралы аңыз әңгімелер.

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекілік

Сабақтың жүру барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып

бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,

оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру,

олардың назарын сабаққа аудару

II.Үй тапсырмасын сұрау:Үйге берілген тапсырманы сұрау, пысықтау.

III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі:Ережелерді еске түсіру.

IV. Мақсат қою кезеңі:- Балалар, қандай шешен, билерді білеміз?

V. Жаңа сабақ.

Дәптермен жұмыс.

43-жаттығу. Мәнерлеп оқып, көшіріп жазу. Ана

Адамда не қасиет болса, бәрі күннің көзі мен ананың сүтінен алынған қасиет.

Ғ.Мүсірепов

1. Мәтінді түсініп оқыңдар.

Не тәтті?

Мәтіндегі екі баланың жауабын салыстырыңдар.

Сергіту сәті.

Оң қолымда бес саусақ, Қосып едім екеуін,

Сол қолымда бес саусақ. Болып шықты он саусақ.

VII. Бекіту кезеңі: Жиренше шешеннің тағы да басқа аңыздарын оқып, талдау.

VIII. Үйге тапсырма. Мазмұнын айту 49-50 бет.

ІХ. Бағалау

Бекітемін:_______ Ана тілі

09.02.2013 ж.

Сабақтың тақырыбы: Әдептілік әліппесі.

Сабақтың мақсаты: а) Адамгершілік туралы түсініктерін қалыптастыру.

ә) Оқушылардың сабақ барысында есте сақтауын сөздік

қорын дамыту, логикалық ойлауын дамыту

б) Үлкенді құрметтеуге, сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар:оқулық, суреттер, нақыл сөздер.

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекілік