Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-сынып сабақ жоспары.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
5.13 Mб
Скачать

Ойын ретінде «Төлдердің енесін тап».

VI.Жаңа сабақты қорыту. Автор І.Жансүгіров туралы түсінік беріп кетемін.

Дәптермен жұмыс.

37-жаттығу. Жіңішке дауыстылардың астын сызыңдар?

Қой, ешкі, серке, түйе, тоқты, теке, саулық.

VII. Бекіту. Төрт түлік иелерін ата.

VIII.Үйге тапсырма. Бөрте лақ жаттау, әнші төлдер мәнерлеп оқу.

ІХ. Бағалау.

Ана тілі

Сабақтың тақырыбы: Шығарма

Сабақтың мақсаты: а) Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтап,

бекіту.

ә) Оқушылардың сабақ барысында есте сақтау қабілетін

логикалық ойын,сөздік қорын, шығармашылық қабілетін

дамыту

б) Өз бетінше жұмыс жасай алуға үйрету, таза жазуға,

түйінді сөздер жазуға үйрету.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: суреттер

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап,

Сабақтың жүру барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің

тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.

III.Бекіту кезеңі : Шығарма .

Жоспары:

1.Төрт түлікке не жатады?

2.Төлдері қалай аталады?

3.Малдың қандай пайдасы бар?

IV. Үйге тапсырма. Өтілген тақырыптардың ережелерін, анықтамаларын қайталап

келу.

V.Бағалау.

Бекітемін:_______ Ана тілі

30.01.2013 ж.

Сабақтың тақырыбы: Малдың төлін сүюі. Жуан және жіңішке айтылатын сөз.

Сабақтың мақсаты: а) жуан және жіңішке айтылатын сөздер туралы түсінік

беру.Төрт түлік туралы түсіндіру.

ә) Оқушылардың сөздік қорын дамыту, логикалық ойлау

қабілетін дамыту.

б) Оқушыларды ұйымшылдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Көрнекілігі: оқулық, қозының суреттері, жіңішке дауысты дыбыстар

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: көрнекілік, сұрақ-жауап, түсіндіру

Сабақтың жүру барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа

дайындау, оқу құралдарын алу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

–Үйге берілген тапсырмаларды талдау, мәтінді оқыту

III. Мақсат қою кезеңі:-Балалар, біз сендермен қандай төрт түлік малдармен таныс

болдық,кім айтады?

IV. Жаңа сабақ-Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы «малдың төлін сүюі»оқулықтан дауыстап оқимын.Тақтада екі шумақ өлең жазылған плакат

39-жаттығу (ауызша) Әр сөзде неше дауысты дыбыс бар?Олар қалай айтылады? Жуан ба? Жіңішке ма?

ЕРЕЖЕ. Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады