
- •Хід уроку
- •Організаційний момент.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Презентація результатів роботи як один з видів перетворювальної діяльності людини
- •2. Види презентації.
- •Правила написання проект з курсу «Технології» (Мал.2)
- •2.2. Публікація (Мал.3).
- •Технологія створення публікації
- •Створення публікації за допомогою майстра
- •VI. Первинна перевірка засвоєння знань
- •VII. Підбиття підсумків уроку
- •Viiі. Повідомлення домашнього завдання
- •Тема №8: Використання в проектній діяльності інформаційно-комунікаційних технологій.
Група |
Дата |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тема уроку. Використання в проектній діяльності інформаційно-комунікаційних технологій
Мета уроку |
Навчальна |
ознайомити учнів із видами презентацій, технологією створення публікації, wed-сайту; систематизувати знання щодо використання інформаційних технологій; навчити використовувати мультимедійні засоби для презентації проблеми, створювати публікації за допомогою програми Microsoft Office Publisher |
Розвиваюча |
розвивати навички користування Інформаційно-комунікаційними технологіями |
|
Виховна |
творчі й аналітичні здібності |
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи навчання, прийоми: розповідь, бесіда.
Основні терміни і поняття: види презентацій (друковані, електронні), публікація, мультимедійна презентація, майстер публікацій.
Міжпредметні зв’язки: інформатика.
Наочність опорний конспект, таблиці, мультимедійна супровід уроку.
Технічні засоби навчання: мультимедійна система, персональній комп’ютер, Інтернет.
Література:
Основна: Богданова С.І. Технології. 11 клас, Розробки уроків 2011р.
Допоміжна: Коберник О.М. розробки всіх уроків курсу «Технології» для 11кл. Л.Рак «Трудове навчання. Технології 11 клас.» робоча книга вчителя м. Київ 2013.
Методичні рекомендації щодо проведення уроку. Урок бажано проводити в кабінеті інформатики.
Хід уроку
Організаційний момент.
Перевірка присутності та готовності учнів до уроку.
ІI. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальну мету та визначає такі завдання уроку:
Учень має:
характеризувати поняття «винахід», «патент»;
наводити приклади, за яких умов винахід отримає патент;
визначати відмінності між винахідництвом і раціоналізаторством.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
Важливим етапом проектної діяльності є повідомлення його результатів, за відсутності цього етапу зменшується суспільна значимість результатів діяльності колективу, який виконав проект.
ІV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЖИТТЄВОГО ДОСВІДУ УЧНІВ.
Пригадайте, що може бути результатом виконання проекту.
Чи доводилося вам використовувати програми Microsoft Office для створення презентацій?
Які програми ви використовували?
V. Вивчення нового матеріалу.
План вивчення:
Презентація результатів роботи як один з видів перетворювальної діяльності людини.
Види презентацій.
2.1. Мультимедійна презентація.
2.2. Публікація.
2.3. Веб-сайт.
Технологія створення публікації.
Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) — технології, пов’язані зі створенням, збереженням, передачею, обробкою й управлінням інформації. Цей широко вживаний термін включає в себе всі технології, що використовуються для спілкування та роботи з інформацією.
Засоби інформаційно-комунікаційних технологій:
1) технічні засоби (комп’ютери, мультимедійні проектори, сенсорні дошки тощо):
комп'ютер
мультимедійний проектор
сенсорна дошка
програмні (системне, прикладне та інструментальне програмне забезпечення (ПЗ)):
системне ПЗ
прикладне ПЗ
інструментальне ПЗ
засоби для під'єднаний до Інтернету та забезпечення можливості повноцінної роботи в ньому (сервери, лінії зв’язку, модеми, програми пошуку різноманітних даних в Інтернеті тощо):
сервер;
лініїзв ’язку;
модем;
пошукова система .
Презентація результатів роботи як один з видів перетворювальної діяльності людини
Після створення нового корисного продукту, завершення виконання проекту, іноді – навіть тільки після виникнення ідеї його започаткування, виникає необхідність розповісти про це людям, переконати їх у його необхідності і корисності, порадитись з ними, тобто презентувати проект або ідею його започаткування. Отже, оприлюднення певних відомостей у формі, доступній не тільки для ініціатора й виконавців проекту, є однією з необхідних складових проектної діяльності.
Таке оприлюднення результатів є діяльністю, яка полягає в перетворені певних відомостей у форму і забезпечує їх сприйняття іншими людьми.
2. Види презентації.
Презентації можна розподілити на кілька видів.
Основні групи презентацій: друковані й електронні.
Друковані презентації — це найпростіший варіант використання презентації як роздавального матеріалу або друкованого доповнення до виступу, рекламної акції. Здебільшого друковані презентації втілюють іміджеві ідеї, сповна виконуючи функції візитних карток, брошур, каталогів, буклетів.
На більш високому рівні стоять комп’ютерні (електронні) презентації.
Електронні презентації можна розміщати в Інтернеті, розсилати електронною поштою (РDF-презентації), використовувати на конференціях, семінарах, презентаціях як відеопрезентації.
Завдання. Заповнити схему «Види електронних презентацій» (індивідуально).
2.1. Мультимедійна презентація є файлом, що створюється в програмі Microsoft Office Power Point і може складатися з декількох слайдів (Мал.1).
Сукупність зображень (нерухомих, анімованих та відеозаписів), звукових записів і відповідних екранних засобів керування, певним чином упорядковану, називають «комп’ютерною презентацією», або «мультимедійною презентацією».
Презентації демонструють на екрані звичайного монітора чи на великому екрані за допомогою спеціального обладнання, яке називають мультимедійним.
Для демонстрації потрібний комп’ютер з приєднаними до нього монітором звуковими колонками або проектором з екраном чи інтерактивною дошкою. Проектор передає зображення з комп’ютера на екран.
Комп’ютерні презентації можуть бути складовими лекцій, уроків, ними можуть супроводжуватись публічні звіти, захисти проектів, інші виступи перед різними аудиторіями. Комп’ютерні презентації можна класифікувати кількома способами (мал.1).
А). За структурою і способом подання матеріалу.
Комп’ютерні презентації, які складаються з окремих зображень (слайдів). Такі презентації створюють за допомогою програми Microsoft PowerPoint. Таку презентацію можна призупинити, повторити перегляд певних частин, перейти до іншої частини тощо.
Комп’ютерні презентації у вигляді відеоролика. Зазвичай у них використовуються відзняті на відеокамеру невеликі сюжети, або комп’ютерна графіка (записані у вигляді неперервної послідовності зображення нерухомих або рухомих об’єктів екрана тощо).
За структурою презентації можуть бути лінійними, або розгалуженими. У лінійних презентаціях переходи можливі від попереднього зображення до наступного і навпаки. Лінійні презентації мають значне поширення, досить просто і швидко створюються. Презентації з розгалуженою структурою, або інтерактивні презентації, відрізняються тим, що в них можливі переходи від однієї групи зображень до іншої, наприклад, — з використанням систем меню.
Б ). За призначенням.
Можна виокремити дві основні групи комп’ютерних презентацій: презентації для аудиторного або для індивідуального використання. Ці дві групи маю багато спільного, але й є істотні відмінності, які слід враховувати при їх створенні. Зазвичай комп’ютерні презентації, які використовуються для супроводу лекцій, доповідей, за структурою є лінійними презентаціями.
Деякі презентації можуть бути використані індивідуально, їх іноді використовують у мережі Інтернет або локальній мережі (після збереження їх у форматі веб-сторінки). Ці презентації зазвичай мають розгалужену структуру.
Оформлення комп’ютерної презентації.
Існують певні правила правильної побудови й оформлення комп’ютерних презентацій.
У процесі створення презентації дуже важливо вибрати спільне для всіх слайдів оформлення, яке б відображало певним чином зміст презентації.
Оформлення презентації не повинне бути занадто яскравим, не відволікати увагу від змісту презентації, а в цілому і від змісту кожного окремого слайда.
Комп’ютерні презентації, призначені для супроводу лекцій, мають містити небагато тексту, оскільки доповідач може розповісти більше. При створенні комп’ютерних презентацій, призначених для відтворення на великому екрані, доцільно використовувати шрифти, розміри символів (знаків) яких відповідатимуть умовам видимості для спостерігачів, які знаходяться на найбільшій відстані від екрана.
Є загальне правило для текстових складових таких презентацій: «тексту повинно бути стільки, щоб людина встигла його прочитати і змогла запам’ятати».