
- •Хід уроку
- •Організаційний момент
- •Перевірка знань учнів
- •V. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
- •Vі. Вивчення нового матеріалу
- •Аналіз типів інформації. Технологія опрацювання інформації.
- •Способи запису інформації
- •3. Види рефератів
- •Можна виокремити кілька видів рефератів.
- •4.Технологія написання рефератів (див. Дидактичний матеріал Пункт №2) Підготовка реферату
- •Оформлення реферату
- •5. Складання бібліографії за темою проекту. Збереження ресурсів та адрес Інтернету
- •VII. Формування вмінь та навичок
- •Хід роботи
- •Контрольні питання
- •Зробіть висновки.
- •VIII. Підсумки уроку
- •IX. Повідомлення домашнього завдання
- •Для самостійного опрацювання Правила оформлення реферату
- •Диктант
- •Тема №7: Аналіз та компонування інформації для проекту у різному форматі. Презентація майбутнього проекту. Пункт №1
- •Навчальні реферати
- •Контрольні реферати
- •Службові реферати
- •Творчі реферати
- •Пункт №2 Технологія написання рефератів Підготовка реферату
- •Оформлення реферату
Група |
Дата |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тема уроку. Аналіз та компонування інформації для проекту у різному форматі. Презентація майбутнього проекту.
Мета уроку |
Навчальна |
ознайомити з типами інформації, з технологією обробки інформації, дати уявлення про способи запису інформації, типи рефератів, про алгоритм роботи методом компонування матеріалів в одному файлі, навчити розробляти реферат за темою проекту. Ознайомити зі способами презентування результатів проектної діяльності. Знати призначення та методи роботи з програмним продуктом Microsoft Power Point. |
Розвиваюча |
розвивати практичні навички запису інформації, написання рефератів, творчої роботи за персональним комп’ютером. |
|
Виховна |
творчі й аналітичні здібності, естетичні маки. |
Тип уроку: комбінований.
Методи навчання, прийоми: розповідь, бесіда
Основні терміни і поняття: типи інформації (числова, текстова, графічна, звукова, відеоінформація); способи запису інформації (план, тези, резюме, конспект), типи рефератів (навчальні, контрольні, службові, творчі), структура реферату (вступ, розділи, параграфи, висновок, додатки), презентація, електронний документ, комп’ютерна презентація, слайд, об’єкти слайда, види комп’ютерних презентацій, структура презентації, режими роботи програмного засобу Power Point, гіперпосилання, засоби відтворювання презентацій
Міжпредметні зв’язки: діловодство та управлінська документація, технології комп’ютерної обробки інформації, інформатика
Наочність: таблиця, опорний конспект
Технічні засоби навчання: мультимедійна система
Література:
Основна: Богданова С.І. Технології. 10 клас, Розробки уроків 2011р.
Допоміжна: Коберник О.М. розробки всіх уроків курсу «Технології» для 10кл.
«Трудове навчання. Технології 10-11 класи» робоча книга вчителя Київ «Шкільний світ» 2012.
Хід уроку
Організаційний момент
Перевірка присутності та готовності учнів до уроку.
Перевірка знань учнів
Диктант
ІІI. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальну мету та визначає такі завдання уроку:
називати типи інформації;
характеризувати технологію опрацювання інформації;
розпізнавати способи занотовування інформації;
визначати типи рефератів;
аналізувати способи опрацювання інформації;
виконувати розробку творчого реферату.
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
Отримані знання допоможуть вам не тільки в навчанні, але й в роботі. Ми навчимося розрізняти різні типи рефератів, правильність їх написання і творче оформлення. Набуті знання дадуть вам уяву про графічне подання корисної інформації для широкого загалу, види проектної техніки, і можливість навчитися самому створювати презентації.
V. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
1. Для чого використовують реферат під час роботи на проектом?
2. Які ви знаєте види рефератів?
3. Розкрийте основні етапи створення реферату з використанням інтернет-ресурсів.
Vі. Вивчення нового матеріалу
План вивчення:
Аналіз типів інформації. Технологія опрацювання інформації.
Способи запису інформації.
Види рефератів.
Технологія написання рефератів.
5. Складання бібліографії за темою проекту. Збереження ресурсів та адрес Інтернету
Аналіз типів інформації. Технологія опрацювання інформації.
Типи інформації: числова, текстова, графічна, звукова, відеоінформація.
Види інформації:
кон ’юнктурна (економічна) — характеризує стан будь-якого виду ринку;
науково-технічна — про досягнення науки та техніки, винаходи, наукові дослідження та їх результати;
комерційна (маркетингова) — сукупність даних про попит та пропозиції на певні види товарів та послуг, співвідношення попиту та пропозицій;
статистична — про динаміку кількісних та якісних змін у різних соціальних сферах: економіка, демографія тощо;
соціальна — констатація факту про події, явища, їх оцінка та ін.
За періодичністю виникнення інформацію поділяють на постійну, змінну та періодичну.
Постійна інформація залишається незмінною складовою протягом певного достатньо великого проміжку часу.
Змінна інформація — це кількісні та якісні характеристики, які відображають динаміку функціонування об’єкта інформації.
Епізодична інформація — це інформація, що формується при потребі або час від часу надходить із зовнішнього середовища.
Одним із найбільших носіїв друкованої інформації є бібліотеки.
Форми обслуговування читачів у бібліотеках:
довідково-бібліографічне обслуговування;
читальний зал;
абонемент або міжбібліотечний обмін (МБО);
заочний абонемент;
виготовлення фото і ксерокопій;
виготовлення мікрофільмів.
У процесі роботи з друкованими джерелами інформації використовують такі види читання: суцільне читання, вивчення, часткове читання, синтетичне.
Суцільне читання передбачає уважне прочитання книги або окремих її розділів без відволікань і зупинок для записів.
Вивчення — процес продовження попередньої роботи з книгою (суцільне читання), що передбачає:
вимогливе ставлення до усвідомлення понять, суджень, правил;
чітке розуміння основних положень правил;
усвідомлення цінності прикладів, пояснень та ілюстрацій;
уміння відокремлювати головне від другорядного;
уміння критично розібратися у змісті книги, дати об’єктивну оцінку основних положень книги, статті.
Часткове читання застосовують у тих випадках, коли з певної книги (статті) необхідно опрацювати лише окремі розділи, питання та ін.
Синтетичне читання являє собою конкретне і кожен раз раціональне використання усіх видів читання.
Критеріями оцінки інформації є актуальність, ступінь складності, повнота.
Актуальність. Починаючи вивчення будь-якої теми, треба з’ясувати, наскільки актуальною має бути шукана інформація. В окремих галузях знань актуальність відіграє важливу роль, а для деяких новизна відомостей не має значення.
Ступінь складності. Під час пошуку інформації для проекту необхідно чітко розуміти свої можливості для виготовлення виробу, що пропонується.
Повнота. Найскладніше — визначити, наскільки вичерпна інформація міститься в тому чи іншому джерелі.
Основним фондоутворюючим елементом бібліотечного фонду є документ.
Документом вважається будь-яка нооінформація (інформація, яка створена розумом людини, на відміну від інформації, яка зафіксована в явищах неживої природи або біології), що зафіксована на фізичному носії з метою її використання, передачі та зберігання (на папері, плівці, стрічці, диску тощо).
Одиницею збереження фонду електронних документів є електронний документ.
Електронний документ — це електронне видання, Інтернет-публікація, електронний аналог або електронна копія друкованого видання або публікації.
Електронний документ надається у вигляді одного або декількох файлів у відповідних до вмісту документа форматах (текстових, графічних, векторних, мультимедійних).
Специфічною ознакою одиниць збереження фонду електронних документів є електронні носії інформації.
Інформація має такі властивості: об’єктивність, достовірність, повнота, точність, актуальність, корисність, цінність, своєчасність, зрозумілість, доступність, стислість тощо.