Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— У 2 класі ви читали казки про тварин, у 3-ому — чарівні. У цьому розділі ви ознайомитесь із побутовими казками. Це казки, головними ге­роями яких є люди, але, на відміну від чарівних казок, де герої перемага­ють завдяки чарам, у побутових — герої стають переможцями завдяки своєму розуму, кмітливості, сміливості, хитрості. У цих казках завжди перемагають бідні, чесні, працьовиті, добрі герої. Ці казки не лише роз­важають, але вчать і виховують людей, відданих рідній землі, людей чес­них і добрих, показують, як треба жити насправді, за що боротися, до чого прагнути.

III. Опрацювання казки "Мудра дівчина".

1. Робота над заголовком.

— Поміркуйте, про що може йти мова у казці з такою назвою.

2. Словникова робота.

а) Читання "пірамідок" слів з дошки.

хорт пан

убогий пшоно

світлиця прудкіш

зажурилася дожидатиму

повипрягайте поздоровкалась

б) Пояснення значення слів.

— Прочитайте тлумачення малозрозумілих слів, що вміщені після казки (с. 27).

3. Читання казки комбінованим способом. Учитель читає казку разом з підготовленими учнями.

— Назвіть дійових осіб казки. Хто головний герой казки?

— Де відбуваються події?

4. Повторне читання казки (з метою виділення діалогів, інтонацій дійових осіб).

5. Аналіз змісту казки. Вибіркове читання.

— Чому виникла суперечка між двома братами? Як вони вирішили її розв'язати?

— Прочитайте, чому пан загадав братам загадку. Зачитайте її.

— Як цю загадку відгадав багатий брат? Прочитайте відгадку, яку за­пропонувала Маруся.

— Чому пан розсердився, коли дізнався, що його загадку відгадала донька бідняка?

— Скільки ще загадок відгадала дівчина? Прочитайте частини тексту, де йдеться про другу і третю загадки.

— Під час читання якого епізоду ви хвилювалися, а де — посміхали­ся? Чому?

— Якими рядками казки можна підписати ілюстрації?

6. Читання діалогів в особах.

Діти в парах готують виразне читання одного з діалогів.

7. Характеристика дійових осіб.

На дошці записані слова: пан, дівчина. Учні називають їхні риси харак­теру, записують слова у відповідні колонки.

— Хто з цих дійових осіб казки вам сподобався? Чим саме? Чиї дії ви не схвалюєте?

8. Робота в зошитах

IV. Підсумок уроку.

— Як ви гадаєте, що схвалюється, а що засуджується у казці?

— Які ви знаєте прислів'я про розум і мудрість?

(Перед розумом і сила поступається. Розум за гроші не купиш. Розуму не позичиш. Око бачить далеко, а розум ще далі.)

уроку_______ Дата__________

Тема. Притча вчить...

Матеріал уроку. "Без труда нема плода". Народна притча. "У пригоді". Народна притча. Записала Олена Пчілка. "Батькові поради". Народна притча.

Мета. Дати уявлення учням про притчу як жанр усної народної творчості; вдосконалювати уміння читати в особах; удосконалювати навички знаходити речення в тексті, доводити свої міркування, формувати оцінні судження.

Обладнання. Картки зі словами.

Хід уроку

І. Підготовка до засвоєння нових знань.

1. Вправа на миттєве сприйняття слів. Активізація пам'яті. Гра Впіймай слово".

Учні мовчки читають слова, які вчитель швидко показує, затримуючи кожне слово на кілька секунд. Після читання необхідно пригадати як­найбільше прочитаних слів.

Слова на картках-блискавках: пісня, казка, скоромовка, автор, худож­ник, редактор, притча.

— На які групи ви поділили б слова?

— Яке слово повторилося двічі?

2. Робота з деформованим текстом.

— Що таке притча, ви дізнаєтесь, коли прочитаєте деформований текст.

Причта — це ливекене давіопоння з чанимповль висновмок рпо куясь тє-вужит дугопри. Причті жет днірона триво.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]