Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

V. Опрацювання матеріалу "Цікаво знати!"

Учні читають цікавинки вголос "ланцюжком".

— Що з прочитаного ви вже знали? Про що прочитали вперше? Яка інформація вас здивувала?

VI. Підсумок уроку.

— Що цікавого довідалися сьогодні на уроці? Де ми побували? Що допомагає читачам орієнтуватися у безлічі книг, що є в бібліотеці? При­гадайте правила користування бібліотечними фондами.

уроку_______ Дата__________

Тема. Весь світ в собі книжка вмістила дбайливо

Матеріал уроку. "Твоя бібліотечка". За Олександром Єфімовим. Нузет Умеров "Про книжку". Сергій Михалков "Пісенька юних читачів". Марія Чепурна "Золота хвилина".

Мета. Формувати уміння сприймати зміст вірша, образність мови, роз­вивати творче мислення, зв'язне мовлення, вдосконалювати умін­ня складати план і переказувати за ним; виховувати любов і береж­не ставлення до книжки.

Хід уроку

І. Вправи на вдосконалення навичок читання.

1. Гра "Відновіть вірш".

На дошці записані рядочки з вірша. Учні "відновлюють" його.

У містах і на селі, — (2)

Має книжку на столі. (4)

У кожнім домі, в кожній хаті — (1)

Хто навчився вже читати, (3)

2. Вправа для розвитку мовної догадки.

Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви.

Ш_вч_нк_ Н_з_ай_о

3_б_л_ К_рлс_н

Ук_аї_к_ Снг_р_чк_

Ан_ер_ен Бу_ат_н_

Кос_ець_ий Дю_мов_ч_а

— За якою ознакою можна об'єднати слова кожного стовпчика?

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— Чи є у вашій домашній бібліотечці твори цих письменників? Які саме? А твори, героями яких є слова другого стовпчика?

— Які книги ви б хотіли отримати в подарунок?

— Сьогодні на уроці ви отримаєте практичні поради щодо догляду і зберігання книг у домашній бібліотечці.

III. Опрацювання твору "Твоя бібліотечка" за о. Єфімовим.

1. Читання твору вчителем.

— Які з порад ви знали? Які уже виконуєте?

2. Словникова робота.

розставити користуватися загинання

просушити руйнується проникнення

залишалося випрасувати користування

— Прочитайте усі слова. На що вказують слова І і II стовпчика? Чим цікаві слова останнього стовпчика?

— Доберіть синоніми до слів: розставити (розмістити, розкласти), руйнується (валиться, псується, ламається).

3. Повторне читання твору вголос. Робота над змістом.

— Як поповнюється дитяча бібліотечка? Де найкраще тримати книжки?

— Які поради висловлюються у тексті щодо розміщення книг? А як найкраще укомплектовувати свою бібліотечку?

— Що є запеклими ворогами книги? Як правильно їх доглядати, щоб вони не псувалися?

— Чому книги повинні стояти на полицях вільно?

— Що автор радить зробити, якщо книги з якоїсь причини намокли?

4. Читання учнями твору (мовчки).

— На які частини можна поділити текст?

5. Складання плану (робота в групах)

Кожна група зачитує свій план. Колективно визначають найбільш вдало дібрані заголовки до частин і записують на дошці.

Орієнтовний план.

1. Як створюється домашня бібліотечка.

2. Як правильно розмістити книги.

3. Бібліотечка має бути різноманітною.

4. Не псуй свої книжки.

5. Запеклі вороги книги.

6. Якщо книги намокли.

6. Докладний переказ твору за планом (диференційовано). Сильніші учні за змістом тексту розповідають правила домашнього бібліотекаря; а слабші — готують докладний переказ за планом. IV. Опрацювання вірша Нузета Умерова "Про книжку".

1. Виразне читання вірша вчителем.

— Послухайте вірш і скажіть, чи є автор книголюбом.

2. Повторне читання вірша вголос.

— Читаючи, зверніть увагу, про що автор любить читати.

3. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

— Яким ви уявляєте хлопчика, що любить читати?

— Скільки йому може бути років?

— Що його цікавить? Прочитайте.

— Доведіть словами тексту, що хлопчик бережно ставиться до книги.

4. Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Читання вірша "буксиром".

б) Гра "Знайди ознаку".

Учитель називає іменники з вірша, а діти знаходять у творі зв'язані з ними прикметники.

Слова: джунглі, книжку, пустелі, ріки, країни, гори, касаток, китів, пінгвінів.

5. Виразне читання вірша.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]