Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

2 Група

Переказати частину про виступ Крошки від імені глядача.

7. Робота в зошитах

V. Підсумок уроку.

— Хто такий Павло Губенко? Який його псевдонім? Які твори він писав?

— Якби ви теж були письменниками, то який псевдонім обрали б?

— Чим сподобався вам твір Остапа Вишні? Що нового і цікавого ді­зналися на уроці? А з твору?

уроку_______ Дата__________

Тема. Звідки взялися канікули?

Матеріал уроку. Лідія Компанієць "Зимовий вечір". "Канікули! Каніку­ли! Веселая пора!" За Аллою Коваль.

Мета. Викликати в учнів прагнення до нових знань, до пошуку відпові­дей на запитання в довідковій літературі, вчити правильно і свідо­мо читати тексти; розвивати мовну спостережливість, виховувати естетичні почуття.

Обладнання. Запис уривка балету П. Чайковського "Танець маленьких лебедів", картки для контролю техніки читання, етимологічні слов­ники, картки зі словами.

Хід уроку

І. Вправи на розвиток читацьких навичок.

1. Гра "Доповніть речення".

Учитель промовляє речення і пропонує учням збільшувати його, до­даючи по одному слову.

Хлопчик слухає.

Хлопчик слухає музику.

Маленький хлопчик слухає музику і т. д.

2. Гра "Знайди зайве слово".

Діти з дошки читають "ланцюжки" слів, вибирають "зайве" (підкрес­люють на дошці), пояснюють свій вибір.

Метелиця, хуртовина, вітрисько, завірюха. Слухач, музика, слухавка, заслухався. Відпочинок, відпочивати, канікули, відпочиваючі.

— Якими словами можна доповнити кожний "ланцюжок"?

— Складіть речення з кожним "зайвим" словом.

II. Повідомлення теми уроку.

— Що означає слово "канікули"? Чим ви любите займатися на кані­кулах? Як плануєте провести свої зимові канікули?

— На сьогоднішньому уроці ми дізнаємось, що цікавого вдалося по­чути зимового вечора хлопчику із вірша Лідії Компанієць, звідки взялися канікули і скільки їм років.

III. Опрацювання вірша л. Компанієць "Зимовий вечір".

1. Читання вірша вчителем.

— Чим заслухався хлопчик у вечірній час?

2. Словникова робота.

під завірюхи зачарований сестра

заслухавсь нескінченний лебедята

не бачить маленька спів

танцюють молоденькі татусь

3. Повторне читання вірша напівголосно. Відповіді на запитання.

— З яким почуттям хлопчик розповідає про свою сім'ю? Де вони живуть? Що підказало відповідь на це запитання?

— Як поетеса пише про негоду за вікном? Поясніть вислів завірюхи нескінченний спів.

— Що дивилася сім'я по телевізору? Якою видалася музика хлопчику? Прочитайте, як батьки слухали музику. За чим шкодував хлопчик?

— Знайдіть рядки, у яких найвиразніше передано ставлення хлопчи­ка до своїх рідних.

— Який настрій викликає цей твір?

4. Мовно-логічне завдання.

— З'єднайте слова зі словникової роботи, щоб утворились рядочки вірша.

5. Складання словесних малюнків.

— Розкажіть, яку ілюстрацію намалювали б до цього вірша.

6. Слухання "Танцю маленьких лебедів" із балету Петра Чайковського "Лебедине озеро".

— Послухайте і ви уривок із балету Петра Чайковського "Танець ма­леньких лебедів".

— Який настрій передає музика? Які почуття охопили вас під час слу­хання музики? Які картини виникли у вашій уяві?

7. Робота в зошитах

8. Виразне читання вірша.

— Прослуханий музичний твір допоможе передати настрій вірша під час читання вголос.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]