Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

2 Група

Скласти розповідь про друга Сашка.

6. Узагальнюючий аналіз казки.

— Хто справжній друг хлопчика?

— Що у казці вас вразило, що — здивувало? Коли ви хвилювалися найбільше?

— Подумайте, який із рядків казки виражає її головну думку і пояс­ніть свій вибір.

Ви знаєте, як непросто знайти друга.

Щоб мати друга, треба вміти самому бути другом.

Ти хочеш, аби тебе розуміли, слухали, цінували.

— Як ви вважаєте, що в казці фантастичне, а що — реальне?

— Чого вчить казка читачів?

7. Робота в зошитах

VI. Опрацювання вірша о. Сенатович "Ми розбили склянку з чаєм".

— Прочитайте мовчки вірш. Як його побудовано? Між ким відбува­ється діалог?

— З чого почався цей діалог? Чому у співрозмовників раптом зміни­лося ставлення один до одного?

— Чи помирилися діти? Про які риси характеру це свідчить?

— Які настрої треба передати, читаючи вірш? Робота в зошитах

VII. Підсумок уроку.

— Що нового дізналися на уроці? Який висновок для себе ви зробили із прочитаних творів?

— Бережіть друзів, якщо вони є, і шукайте, якщо їх немає.

І нехай у вас завжди буде вірний товариш, який підтримає вас у горі і радості. І будьте самі хорошими друзями, так як дерево міцне корін­ням, а людина — друзями.

уроку_______ Дата__________

Тема. Маленька праця краща за велике безділля

Матеріал уроку. Юрій Ярмиш "Паличка-рятівниця".

Мета. Продовжувати розвивати вміння визначати дійових осіб твору, ви­діляти основну думку, висловлювати своє ставлення до прочитаного; навчати давати елементарну характеристику героєві твору; вихову­вати бажання вчитися, працювати.

Хід уроку

І. Вправи на вдосконалення читацьких навичок.

1. Гра "Точно і швидко. Ким або чим?"

Малюю — ... (олівцями), зачитався — ... (книгою), граюся — ... (м'ячем), ліплю — ... (пластиліном), гуляю з — ... (друзями), відпочиваю з — ... (батьками), забавляюся — ... (іграшками), працюю — ... (руками).

2. Гра "Встав букви".

— Замість крапок вставте букви так, щоб вони були закінченням або початком усіх слів.

II. Повідомлення теми уроку.

— В які ігри ви любите гратися з друзями? Чим подобається займати­ся на дозвіллі? Які маєте захоплення?

— Прочитайте назву теми, над якою будемо працювати кілька уроків.

— Читаючи твори з цієї теми, будемо не тільки звертати увагу на голов­них героїв, а ще аналізуватимемо їхні вчинки і наслідки, до яких вони приводять.

III. Опрацювання казки Ю. Ярмиша "Паличка-рятівниця''.

1. Робота над заголовком твору.

— Поміркуйте, про що може йти мова у цьому творі?

— До якого з жанрів може належати цей твір?

2. Словникова робота.

Читання колонок слів у парі "буксиром".

вражений звелів боронив

викрутитись пробурмотів запопадливий

зачарований свербітимуть халепа

звичайнісінький червонозбряний споважнів

— Прочитайте найдовше і найкоротше слова. Прочитайте спочатку усі прикметники, а тоді — дієслова.

— Прочитайте слова кожної колонки на одному мовному видиху.

— Знайдіть пояснення деяких слів останньої колонки після твору.

— Пояснення якого слова там немає? Поясніть значення слова боро­нить.

3. Первинне ознайомлення з твором.

Читання тексту проводиться комбінованим способом: читають по­чергово учитель та учні.

— Скільки дійових осіб у казці? Назвіть головних персонажів.

4. Вибіркове читання.

— Прочитайте, яким був Микола. Коли сталися описані події?

— Про що мріяв хлопчик?

— Знайдіть опис незвичайного дідуся.

— Яким було перше завдання дідуся? Прочитайте, як його виконував Микола.

— Що дідусь загадав у другому завданні? Знайдіть рядки, в яких описа­но, як хлопчик справився з ним.

— Яким було останнє завдання? Що Миколка почав помічати?

— Знайдіть опис чарівної палички-рятівниці. Які слова треба їй ска­зати, щоб виконала бажання?

— Де паличка брала речі для виконання бажань?

— Яким було останнє бажання, що виконала паличка-рятівниця?

5. Аналіз змісту казки.

— Яким був хлопчик на початку казки? Як змінювалося його ставлен­ня до роботи, навчання? Поміркуйте, такі зміни відбулися з примусу чи з його власної волі?

— Коли Микола відчув задоволення від своєї роботи?

— Прочитайте ще раз виділені речення. Яку думку передають слова дідуся? Про що міркував Микола?

— Що вирішив хлопчик? Чи правильним було його рішення?

— Чому Микола відмовився від чарівної палички?

6. Читання казки в особах.

7. Розвиток зв'язного мовлення.

— Проаналізуйте, яким могло бути закінчення казки, якби Микола залишив паличку в себе.

8. Робота в зошитах

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]