Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

IV. Опрацювання тексту "Які книги ти читаєш?''.

1. Самостійне читання тексту.

Як краплин у Дніпрі, як зірок угорі, як листків на гіллі — стільки книг на Землі.

— Чи можете сказати, чому так багато книг потрібно людям?

— Спробуйте знайти відповідь на це запитання у тексті "Які книги ти читаєш?".

2. Гра "Доповни речення".

— "Книги, за якими я вчуся, — це

— "Книги, які допомагають знайти відповіді на запитання "Як?", "Чому?", "Звідки?", "Коли?", - це ...".

— "Книга, яка пояснює значення слів,— це

— "Книга, яка підкаже правильне написання будь-якого слова, — це

— "Книги, які я читаю на дозвіллі, — це

3. Вправа на розпізнавання різних за тематикою і змістом книг (робо­та в групах).

— Прочитайте подані уривки з різних текстів. Співставте їх зміст із назвами книг, обкладинки яких ви бачите на малюнку. Спробуйте визна­чити, з яких книг узято наведені тексти. Доведіть свою думку, дібравши переконливі аргументи.

4. Робота в зошитах

V. Підсумок уроку.

— Чому книга — це місток у світ знань?

— Що нового дізналися на уроці?

— Чому на світі так багато різних книг? Чим вони подібні?

— Пам'ятайте: Книги завжди можуть стати в пригоді,

їхніх порад вам не злічить.

І кажуть про них у народі:

"Мовчить, а сто дурнів навчить ".

уроку_______ Дата__________

Тема. З чого складається книга?

Матеріал уроку. "З чого складається книга?", "Хто створює книгу?"

Мета. Розширити уявлення дітей про працю людей у процесі створення книжки, навчати усвідомлено читати текст науково-популярного змісту і збагачувати словниковий запас школярів; виховувати лю­бов, шану, бережне ставлення до книжок.

Хід уроку

І. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

1. Вправа на формування уміння розширювати й уточнювати вислов­лювання.

Гра "Доповни речення".

Учитель промовляє речення і пропонує учням збільшувати його, до­даючи по одному слову.

Оля читає ... Наприклад: Оля читає книжку.

Оля читає цікаву книжку.

Ввечері Оля читає цікаву книжку.

Ввечері Оля завжди читає цікаву книжку.

Ввечері Оля завжди читає цікаву книжку сестричці і т. д.

2. Гра "Утвори прислів'я".

З'єднайте частини прислів'їв. Поясніть їх значення.

Книгу читай — що птах без крил.

Книгу почитаю — з добром дружити.

З книгою жити — розуму набирай.

Розум без книги, птахом політаю.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— Чи знаєте ви, як до нас приходить книжка? З чого її виготовляють? З чого вона складається? Хто її створює? На ці та інші запитання ви отримаєте відповіді на сьогоднішньому уроці.

III. Опрацювання твору "з чого складається книга?"

1. Підготовка до читання тексту. Словникова робота. На дошці заздалегідь записані колонки слів. Учні вправляються у пра­вильному читанні.

— Прочитайте усі слова повільно й правильно.

цупка форзац Державний Гімн

аркуш корінець Павло Чубинський

зворот титульна Михайло Вербицький

обкладинка палітурка Верховна Рада

— Поясніть значення слів першої колонки. Поясніть, чому усі сло­ва останньої колонки пишуться з великої букви.

— Яке слово II колонки ви могли б пояснити?

— А значення всіх інших слів дізнаєтесь із "Короткого словничка читача".

Учні знаходять пояснення слів форзац, титульна, палітурка на с. 153-156 підручника і зачитують.

2. Читання твору вчителем.

Учитель читає текст повільно, з паузами, а учні виконують усі наста­нови, дають відповіді на поставлені запитання.

3. Повторне читання твору (мовчки).

— Прочитайте ще раз текст і подумайте, на які дві частини можна його поділити.

4. Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

— З яких частин складається кожна книга?

— Прочитайте, як автор пояснює слова II колонки. Чи так ви пояс­нили слово корінець? Поміркуйте, чому цій частині книжки дали таку назву.

— Яким твором відкривається "Читанка"? Що таке гімн? Хто і коли написав цей твір? Коли ця пісня стала Державним Гімном України?

— Що є основною частиною "Читанки"? А що завершує книгу? Про­читайте, як автор пояснює слово зміст.

5. Практична робота "Будьте дослідниками!".

І варіант — розгляд одного із підручників.

II варіант — розгляд худож­ньої книжки.

Діти готують розповідь про усі складові частини своєї книжки.

6. Порівняння двох різних книг (робота в парі).

— Поміркуйте разом із сусідом по парті, чим подібні і чим різняться обкладинки, корінці і зміст тих книг, які ви розглядали.

Заслуховуються кілька відповідей дітей.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]