Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

VII. Робота в зошитах

VIII. Підсумок уроку.

— Які вірші ми сьогодні читали? Хто їх автори?

— Який із цих віршів справив на вас найбільше враження? Чим?

уроку_______ Дата__________

Тема. Барви осені (урок позакласного читання)

уроку_______ Дата__________

Тема. Вихопивсь дощик поміж заграв...

Матеріал уроку. Андрій Малишко "Дощик". Юрій Ярмиш "Дрібний до­щик". Василь Довжик "Акровірш". Микола Романченко "Акро­вірш". Василь Сухомлинський "Камінь".

Мета. Розвивати образне сприймання навколишнього, збагачувати актив­ний словник учнів, удосконалювати навички правильного, свідо­мого, виразного читання; виховувати любов і шанобливе ставлен­ня до природи рідного краю.

Хід уроку

І. Вправи на розвиток читацьких навичок.

1. Вправи на формування уміння слухати і говорити.

а) Відгадування загадки.

Його ім'я — лише з трьох літер. Його провісником є вітер. Ним хлібороб у спеку марить. Його дарують тільки хмари. (Дощ)

б) Гра "Скороти речення".

Учитель вимовляє речення — діти усвідомлюють його. Речення по­вторюється учителем — учні запам'ятовують. Після цього вчитель про­понує учням скоротити речення послідовно, довільно, але зберігаючи основний зміст (щоб воно залишилося зрозумілим).

Важкі краплини зривалися з неба і важко падали на землю.

Важкі краплини зривалися з неба і важко падали.

Краплини зривалися з неба і важко падали і т. д.

2. Гра "Заміни вислів одним словом".

Учні читають на дошці вислови і добирають слово, яке б його замінило.

з громом і блискавкою — ... (гроза).

Д ощ дуже сильний — ... (злива).

дуже дрібний, густий — ... (мряка).

3. Читання слів-анаграм.

— Прочитайте, як говорять про дощ.

ібнийдр (дрібний) ийвкасал (ласкавий)

бийнгри (грибний) зорийпро (прозорий)

ийпартов (раптовий) псліий (сліпий)

— Які ще назви дощу знаєте?

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо твори українських пись­менників, які відкриють вам нові образи цього явища природи.

III. Опрацювання вірша а. Малишка "Дощик".

1. Читання вірша вчителем.

— Який колір переважає в описі дощу?

2. Словникова робота.

обрій мелодії закресав запрозорились

Заграва — відблиск, відсвіт заходу сонця на небі.

3. Повторне читання вірша вголос ("ланцюжком").

— Яким змальовано дощик у вірші?

4. Робота над змістом.

— Де взявся дощик? Які слова вказують на те, що дощ з'явився рап­тово і що він дуже сильний?

— Як автор описав дощик? Прочитайте.

— Як дощик вплинув на природу? .

— Прочитайте вирази, вжиті у переносному значенні. Для чого їх вжив поет?

— Які слова передають ставлення автора до дощика?

— Які почуття викликав у вас цей вірш?

5. Вправи на розвиток техніки читання.

а) Знайдіть риму, доберіть свою.

Заграв (понапинав, закресав, писав), пущі (гущі), породи (насолоди), обрій (добрий), листочка (сорочка).

б) Читання "Незнайком". Проводить хтось із учнів.

6. Робота з ілюстрацією.

— Розгляньте малюнок на с. 56. Яким зображено дощ? Порівняйте малюнок з віршем. Що помітили?

7. Виразне читання вірша.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]