
- •1.Компонування конструктивної схеми збірного перекриття.
- •1.1.Обчислення навантаження на 1 м 2 перекриття.
- •1.2. Статичний розрахунок ребристої плити перекриття.
- •2. Розрахунок і конструювання збірної попередньо напруженої залізобетонної плити перекриття
- •2.1 Розрахунок плити за першою групою граничних станів
- •2.1.1. Розрахунок поздовжньої робочої арматури в нормальному перерізі на дію згинального моменту.
- •2.1.2. Розрахунок полиці плити.
- •2.1.3. Визначення втрат попереднього напруження арматури.
- •2.1.4. Розрахунок міцності похилих перерізів
- •2.2. Розрахунок плити за іі групою граничних станів.
- •2.2.1. Розрахунок утворення нормальних тріщин в стадії експлуатації.
- •3.Розрахунок і конструювання збірних ригелів марок р1 та р2 із звичайного залізобетону
- •3.1 Наближений статичний розрахунок нерозрізних ригелів
- •3.1.1 Обчислення навантаження і визначення розрахункових прольотів:
- •3.2 Розрахунок прольотної і надопорної арматури ригелів на дію згинальних моментів у нормальних перерізах першого і другого прольотів
- •3.3. Розрахунок і конструювання поперечної арматури ригеля в похилому перерізі.
- •3.3.1. Розрахунок полиці ригеля.
- •3.4 Розрахунок параметрів і побудова епюри матеріалів збірних ригелів р1 і р2
- •3.5. Розрахунок стику збірних ригелів з колоною.
- •4. Розрахунок і конструювання збірної центральної колони каркасу в’язової системи.
- •4.1. Обчислення навантажень на колону.
- •4.2. Розрахунок повздовжньої робочої арматури.
- •4.3. Розрахунок і конструювання консолі колони.
- •4.4. Розрахунок стику колони 1-го і 2-го поверхів.
- •5. Розрахунок збірного залізобетонного центрально-навантаженого фундаменту під центальну колону.
- •6. Розрахунок і конструювання монолітного окремо стоячого фундаменту під колону.
- •6.1. Розрахунок монолітного з/б центрально-навантаженого фундаменту
- •6.2. Розрахунок фундаменту на продавлювання.
- •6.3. Розрахунок арматури плитної частини фундаменту.
- •7. Розрахунок і конструювання цегляного простінка першого поверху зовнішньої несучої стіни.
- •7.1. Обчислення навантаження і розрахунок цегляного простінка першого поверху
- •6. Розрахунок і конструювання цегляного простінка
- •8. Список використаної літератури.
2.1.3. Визначення втрат попереднього напруження арматури.
Геометричні характеристики приведеного перерізу:
Відношення модулів пружності:
=Еs/Еb=190000/32500=5,85.
Площа приведеного перерізу:
Ared=A+ ·As=146·5+17·35+5,85·5,09=1354,78 см².
Статичний момент площі приведеного перерізу відносно нижньої грані:
Sred=146·5·37,5+17·35·17,5+5,85·5,09·3=37876,8 см³.
Відстань від нижньої грані до центра ваги зведеного перерізу:
y0=Sred/Ared=37876,8 /1354,78 =28 см.
Момент інерції приведеного перерізу:
Іred=146·5³/12+146·5·9,5²+17·35³/12+17·35·10,5²+5,85·5,09·25²=212351,98см4.
Момент опору приведеного перерізу по нижній зоні:
Wred=Іred/у0=212351,98/28=7584 см³.
Момент опору приведеного перерізу по верхній зоні:
W’red=Іred/(h-у0)= 212351,98/(40-28)=17696 см³.
Відстань від ядрової точки, що найбільш віддалена від розтягненої зони, до центра ваги зведеного перерізу:
r=φn·(Wred/Ared)=0,85·(7584/1354,78)=4,76см.
Відстань від ядрової точки, що найбільш віддалена від розтягнутої зони, до центра ваги зведеного перерізу:
rinƒ=φn·(W’red/Ared)=0,85·(17696/1354,78)=11,1см.
φn=1,6-σb/ fcd,ser=1,6-0,75=0,85.
0,75 – відношення напруження в бетоні від нормальних навантажень та зусиль обтиску до розрахункового опору бетону для граничних станів другої групи (прийнято орієнтовно).
Пружно-пластичний момент опору по розтягнутій зоні:
Wpl=γ·Wred=1,75·7584=13272см³;
γ=1,75 – для таврового перерізу з полицею в стисненій зоні.
Пружно-пластичний момент опору по розтягнутій зоні в стадії виготовлення та обтиску елементу:
W’pl=γ·W’red=1,5·17696 =26544 см³;
γ=1,5 – для таврового перерізу з полицею в стисненій зоні.
Визначення втрат попереднього напруження арматури:
Коефіцієнт точності натягування арматури γр=1.
Втрати від релаксації напружень в арматурі при електротермічному способі натягування:
σ1=0,03·σsp=0,03·764=20,1 МПа.
Втрати від температурного перепаду між натягнутою арматурою та упорами:
σ2=0, (форма нагрівається разом з виробом).
Зусилля обтиску:
Р1=Аs·(σsp-σ1)=5,09· (671-20,1)·(100)=331,3 кН.
Ексцентриситет цього зусилля відносно центра ваги зведеного перерізу:
℮ор=у0-d=28-3=25 см.
Напруження в бетоні при обтиску:
σbp = P1/Arеd+(P1·℮ор·уred)/Ired = (331308,3/1354,78 + (331308,3·25·28)/ 212351,98)·1/(100)=
= 13,3 МПа.
Встановлюємо величину передаточної міцності бетону з умови σbp/fck≤0,75:
fck=13,3/0,75=17,8
Втрати від швидконатікаючої повзучості при σbp/fck=13.3 /18 = 0,74<0,75:
fck= 30·0.7=21 МПа передаточна міцність бетону (кубикова міцність);
σ6=40·0,85·σbp/fbp=40·0,85·0,74 = 25,16 МПа.
Перші втрати:
σlos1=σ1+ σ6=20,1+25,2 = 45,3 МПа.
Втрати усадки бетону: σ8=35 МПа.
Втрати від повзучості бетону при σbp/fck=13,3 /21=0,63<0,75:
σ9=150·α·σbp/fck=150·0,85·0,63=80,3МПа,
α=0,85 – при тепловій обробці виробу.
Другі втрати напруження в напруженій арматурі:
σlos2=σ8+σ9=35+80,3=115,3 МПа.
Повні втрати напруження в напруженій арматурі:
σlos=σlos1+σlos2 = 45,3 +115,3 =160,6 МПа
За даної умови приймаю σlos=160,6 МПа.
Напруження в напруженій арматурі з врахуванням усіх втрат:
σsp2= 671-160,6 =510,4 МПа.
Зусилля обтиску з врахуванням повних втрат:
Р2=As·(σsp-σlos)=5,09·(671-160,6)·(100)=259793,6 Н =259,79 кН.