
- •Структура соціально-педагогічного курсу
- •Урок 1.
- •Хід заняття:
- •1. Вправа «Знайомство».
- •2. Вправа «я», «Не я».
- •3. Вправа
- •4. Інформаційне повідомлення «Шкідливі звички».
- •Алкоголь
- •Наркотичні речовини
- •5. Вправа «Наше здоров’я»
- •6. Підсумки заняття. Урок 2.
- •Хід заняття:
- •6. Підсумки заняття.
- •Урок 3.
- •Хід заняття:
- •1. «Привітання».
- •2. Вправа «Моя модель здоров’я».
- •3. «Усе у твоїх руках» (притча) Притча «Усе у твоїх руках»
- •4. Вправа-руханка «Малюємо цифри».
- •Урок 4.
- •Хід заняття:
- •1. «Привітання».
- •2. Вправа «10 кроків до здорового способу життя».
- •3. Гра «Бджоли»
- •4. Вправа «Павутинка».
- •Урок 5.
- •Хід заняття:
- •1. «Привітання».
- •2. Вправа «Що таке паління».
- •3. Інформаційний блок
- •4. Гра «Перевіримо ваші легені».
- •5. Вправа «Антиреклама».
- •Урок 6.
- •Хід заняття:
- •1. «Привітання».
- •2. Мозковий штурм.
- •3. Інформаційне повідомлення «Міцність алкогольних напоїв».
- •4. Мозковий штурм.
- •5. Робота в групах.
- •6. Підсумки заняття. Урок 7.
- •Хід заняття:
- •1. «Привітання».
- •2. Інформаційне повідомлення «наркотики – це справжнє лихо».
- •3. Ситуаційна гра «Як сказати «ні».
- •4. Підсумки заняття. Урок 8.
- •Урок 9.
- •Анкета «Чи схильний ти до вживання наркотиків?»
- •Інтерпретація результатів
- •Анкета для виявлення рівня алкоголізації у підлітків і молоді
- •Дівчата
- •Інтерпретація результатів
- •Анкета «Молодь і протиправна поведінка»
- •Анкета «Вивчення способу життя учнів»
- •Бесіда «Цінність життя»
- •Тест «Незакінчене речення» Вивчення моральних рис учнів.
- •Урок 10.
- •Хід заняття:
- •1. «Привітання».
- •2. Вправа «Колаж»..
- •3. Підсумки заняття.
Алкоголь
Алкоголь викликає зміну поведінки людини, яка стає непередбачуваною та небезпечною. Алкоголь – винуватець непорозумінь між людьми, аварій на дорогах, тяжких захворювань організму.
Унаслідок одного сильного алкогольного сп’яніння гине до 20 000 клітин головного мозку. Спиртні напої викликають сильну залежність організму і негативно впливають на печінку, органи слуху та зору, можуть викликати тяжкі невиліковні захворювання.
Людина, яка часто і багато вживає спиртних напоїв, втрачає друзів, роботу, повагу інших.
Надто шкідливий алкоголь для дитячого організму, який ще росте і розвивається.
Наркотичні речовини
Починаючи вживати наркотичні речовини через цікавість, а закінчується все трагедією.
Наркотики змінюють поведінку людини, руйнують її пам’ять, інтелект (розумові здібності), змінюють почуття та ставлення до інших. Щоб отримати наркотик, людина здатна на будь-які вчинки.
Нерідко вживання наркотиків призводить до гибелі людини вже після першої спроби.
Середня тривалість життя наркозалежної людини-30 років.
Зроби свій вибір сам!
5. Вправа «Наше здоров’я»
Тренер роздає кожному з учасників аркуш паперу, на якому пропонує зобразити те, що для нього значить здоров’я.
Після того, як учасники намалюють (10 хв), кожний з них презентує і коментує свій малюнок.
6. Підсумки заняття. Урок 2.
Мета: дати дітям інформацію про здоров’я, здоровий спосіб життя, визначити шкідливість
вживання алкоголю, паління, наркотичних речовин.
№ п/п |
Вид роботи |
Орієнтовна тривалість хв. |
Ресурсне забезпечення |
|
Привітання. |
5 |
м’яка іграшка, ватман, маркер |
|
Мозковий штурм «Здоров’я – це…» |
10 |
|
|
Вправа – гра «Світлофор» |
5 |
|
|
Гра «Правильно-неправильно» |
10 |
|
|
Вправа «Шлях до здорового способу життя» |
10 |
виготовлення «ніжки», «ручки» |
Хід заняття:
1. «Привітання».
Учасники сідають в коло. Кожен учасник по черзі, перекидаючи з рук в руки м’яку іграшку, називає своє ім’я, улюблену справу та те, чим займатись не подобається взагалі»: «Мене звати…, мої улюблені справи…, мені не подобається…».
2. Мозковий штурм «Здоров’я – це…».
Усі відповіді учасників записуються на дошці. Потім тренер узагальнює їх разом з учасниками.
3. Вправа – гра «Світлофор».
Учасники стають у коло один за одним. Завдання учасників полягає тому, щоб
присісти, коли вони почули слово «червоний»;
йти по колу і плескати в долоні, коли тренер говорить «зелений»;
стати прямо і піднести руки вгору, коли тренер говорить «жовтий».
4. Гра «Правильно-неправильно».
Перебувати у приміщенні, де накурено, не шкодить здоров’ю.
З кожною викуреною цигаркою ми збільшуємо ризик захворювання на різноманітні хвороби.
Алкоголь не шкодить здоров’ю.
Пиво, ром-кола-безалкогольні напої.
Уживання наркотиків може призвести до поганих наслідків, правопорушень.
Паління змінює колір шкіри, зубів, зменшує блиск волосся.
У тих, хто палить, є проблеми з дихальною системою.
Алкогольні напої шкодять печінці.
Паління допомагає розслабитися, коли людина нервує.
Фізичні вправи нейтралізують шкоду, якої завдає паління.
Тютюнопаління – одна з основних причин захворювань серця.
Шкідливі звички людини - …
5. Вправа «Шлях до здорового способу життя".
Кожен учасник на «ніжці» записує свій власний шлях до здорового способу життя, а потім усі разом створюємо з «ніжок» шлях до здорового способу життя.
Путівник здоров’я
Привіт! Ти молодий, завзятий і кмітливий.
Ти сповнений сил та енергії.
У тебе багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє.
Щодня ти пізнаєш життя, відкриваєш для себе світ і розкриваєш світу себе.
Ти хочеш усе осягнути, все зрозуміти, хочеш, щоб тебе зрозуміли.
Ти прагнеш усе спробувати, випробувати себе і свої сили, ствердитись, як людина й особистість, усього досягти.
Ти рухаєшся вперед, наближаючи власне майбутнє.
Ти мрієш про успіх, кохання і щастя, бо ти – молодий.
Усе життя для тебе – попереду.
Уже сьогодні ти тримаєш у власних руках своє майбутнє. І лише ти сам відповідальний за нього.
Уже від тебе сьогоднішнього і від твоїх сьогоднішніх рішень залежить, яким будеш ти – завтрашній і ти – майбутній.