Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
desyat-urokiv-zdorovya.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
354.82 Кб
Скачать

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішенням обласної Експертної комісії

НМЦППСР ІППОЧО

Від 20 жовтня 2010р.

протокол № 17

голова Експертної комісії

Д. Д. Романовська

Соціально-педагогічний курс

«Десять уроків здоров'я»

Укладачі:

Чаглій І. Д., практичний психолог,

Бринь А. Б., соціальний педагог

Хотинської загальноосвітньої

школи-інтернату №2

Чернівці-2010

Пояснювальна записка

Останнім часом у суспільстві виникло чи стало більш помітнішим багато явищ, пов’язаних з дітьми та молоддю. Ці проблеми змушують дуже серйозно замислитися над їхніми наслідками в майбутньому. Йдеться про наркоманію, алкоголізм, токсикоманію, венеричні захворювання, паління і дитячу проституцію. Не можна сказати, що колись цих проблем не існувало, але сьогодні усе виглядає інакше. Запанувала якась нездорова атмосфера вседозволеності та апатії. А навколишні реалії немов провокують дітей і молодь якнайшвидше скуштувати забороненого плоду. При цьому немає перепон.

Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров’я нації. Однією з причин появи негативних звичок в учнів є відсутність нахилів до змістовної діяльності. Поведінка таких учнів стає все більш ситуативною, такі школярі легко піддаються випадковим впливам, спокусам.

Мета курсу: розвивати в учнів уміння та навички свідомого вибору здорового способу життя та формувати відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Завдання:

  • надати учням достовірну інформацію про шкідливі звички;

  • формувати навички здорового способу життя;

  • висвітлити заходи профілактики шкідливих звичок та ризикованої поведінки;

  • виховувати потребу активної участі у профілактиці шкідливих звичок.

Уроки-заняття рекомендується проводити з учнями віком 11-13 років. Робота з дітьми потребує врахування вікових та індивідуальних особливостей дитини.

Даний курс занять може проводити і психолог, і соціальний педагог, і вчитель.

Тренінговий курс складається з 10 занять тривалістю 45 хвилин кожне.

Заняття проводяться у зручний для дітей час.

Методи та прийоми, що використовуються на заняттях:

  • ігри;

  • мозковий штурм;

  • інформаційне повідомлення;

  • анкетування.

Структура соціально-педагогічного курсу

п\п

Тема занять

Кількість годин

1.

Урок 1. Шкідливі звички.

1

2.

Урок 2. Шлях до здорового способу життя.

1

3.

Урок 3. Моя модель здоров'я.

1

4.

Урок 4. Десять кроків до здорового способу життя.

1

5.

Урок 5. Куріння чи здоров'я – обирайте самі.

1

6.

Урок 6. Підлітковий алкоголізм.

1

7.

Урок 7. Наркотики – це справжнє лихо.

1

8.

Урок 8. Зустріч з лікарями.

1

9.

Урок 9. Анкетування.

1

10.

Урок 10. Цінність життя.

1

Урок 1.

п/п

Вид роботи

Орієнтовна тривалість хв.

Ресурсне забезпечення

Привітання.

5

Плакат

«Правила роботи»

Вправа «Я», «Не я».

10

Інформаційне повідомлення «шкідливі звички»

10

Вправа «Наше здоров’я».

20

Аркуші паперу і фломастери

Підсумки заняття.

5

Мета: виробити стійке негативне ставлення до шкідливих звичок; визначити можливі наслідки шкідливих звичок.

Хід заняття:

І. Привітання.

1. Вправа «Знайомство».

Усі учасники заняття сідають у коло, кожен по черзі називає своє ім’я і говорить фразу, що починається зі слів: «Щоб зберегти своє здоров’я, я…»

2. Вправа «я», «Не я».

Тренер дає учасникам запитання, а діти вибирають групу ту, яка їм підходить «Я» або «Не я».

  • Хто сьогодні вранці чистив зуби?

  • Кому вже виповнилося 13 років?

  • Кому подобається навчатися в школі?

  • Хто з вас любить займатися фізкультурою?

  • Хто з вас пробував палити?

  • Хто з вас пробував палити?

  • Хто з вас гарно співає?

  • Хто з вас палить?

  • Хто з вас дуже дратівливий?

  • Хто з вас любить танцювати?

  • У кого з вас є почуття гумору?

3. Вправа

Прийняття правил роботи групи.

Розробити правила групи.

4. Інформаційне повідомлення «Шкідливі звички».

Тренер узагальнює інформацію про шкідливі звички.

Куріння

Тютюн – це інфекційна хвороба. Інфекція передається шляхом реклами і пропаганди, на які тютюнова індустрія втрачає мільярди доларів.

Одна з головних причин куріння серед дітей – прагнення бути дорослими. Діти, починаючи палити, завдають величезної шкоди своєму організму. Внаслідок куріння в будь-який час можуть з’явитися невиліковні хвороби: рак легенів, гортані, стравоходу, нирок – незалежно від кількості випалюваних цигарок і стажу куріння.

Тютюн викликає таку саму залежність, як і наркотики. Людина, усвідомлюючи свою помилку, намагається покинути палити, але це вдається не всім.

Отже, перш ніж спробувати один раз випалити цигарку, добре подумай, чи вистачить у тебе сили волі назавжди відмовитися від такої звички.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]