
- •План – конспект
- •Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» Мета:
- •План уроку :
- •V Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Хід уроку
- •Посівальник
- •Музичний твір Колядка «Нова радість стала»
- •Варіант №1 – фронтальне опитування :
- •Варіант№ 2 – робота з картками :
- •Варіант №3 – тести.
- •Варіант №1 – створення проблемної ситуації:
- •Варіант №2 – Відповіді на запитання:
- •Варіант №3 – Розгадування кросворда
- •V. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Робота з визначенням.
- •Розповідь про природні зони:
- •Бесіда на закріплення:
- •Розповідь про типи лісів :
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про знаходження зони мішаних лісів:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про кліматичні умови та пори року:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про ярусність лісу:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про фауну мішаних лісів
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про птахів мішаних лісі
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою:
- •Розповідь про зубра:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою:
- •Розповідь про заповідник:
- •Варіант №3 – Гра «Побудуйте ланцюг живлення»
- •Варіант №4. – Гра «Хто в лісі живе, і що в лісі росте»
- •Варіант №5 – розгадування кросворда:
- •Варіант №6– відповіді на питання :
- •VIII Підведення підсумків уроку.
- •IX Повідомлення домашнього завдання.
- •Робота з підручником:
Бесіда на закріплення:
Які тварини водяться у зоні мішаних лісів? (У зоні мішаних лісів водяться лось, козуля, кабан, вовк, білка, лисиця ін)
Робота з зошитом з друкованою основою.
Звірі мішаних лісів: лось, олень, козуля, кабан, вовк, білка, борсук.
Розповідь про птахів мішаних лісі
З птахів поширені тетерев, рябчик, глухар, шпак, синиця, дрізд, дятел.
Глухар - холодними зимовими ночами зариваються у сніг, а в люті морози майже весь день сидить у снігових норах. За розмірами, як домашня купка.
Соловей – це невеликий оливково – бурий птах розміром з горобця, стрункий, у нього високі лапки, великі чорні очі , довгий хвіст, його називають «великий маестро». Малюнок «Птахи»
Бесіда на закріплення:
Які птахи поширені на Поліссі? (З птахів поширені тетерев, глухар, синиця, шпак, дятел ін.)
Робота з зошитом з друкованою основою.
Птахи мішаних лісів : тетерев, шпак, глухар, рябчик, синиця, соловей і ін..
Розповідь про плазунів мішаних лісів:і
З плазунів — гадюка звичайна, ящірка прудка, болотяна черепаха.
Тритони – досить поширений тритон звичайний. Весну і початок літа тритон проводить у воді, а потім переселяється на сушу, але тримається у вологих затінених місцях. Удень тритон ховається під опалим листям, поваленими деревами, а вночі виходить на пошуки їжі Малюнок «Плазуни»
Бесіда на закріплення:
Назвіть представників плазунів. (З представників поширені ящірка, гадюка, черепаха.)
Робота з зошитом з друкованою основою.
Плазуни : гадюка звичайна, ящірка прудка, болотна черепаха.
Розповідь про комах мішаних лісів:
У лісі багато комах-шкідників (сосновий і непарний шовкопряди, вусачі-короїди), комарів, ґедзів. Малюнок «Комахи»
Бесіда на закріплення:
Які комахи поширені на Поліссі? (На Поліссі поширені шовкопряди, вусачі, комарі, ґедзі і ін.)
Робота з зошитом з друкованою основою:
Комахи : вусачі, короїди, комарі, ґедзі.
Розповідь про ліси:
Цікаво знати, що гектар лісу протягом року очищує 18 млн кубічних метрів повітря, збираючи близько 36 тонн пилу. Тільки одне листяне дерево – бук «виробляє» за одну годину 1 кг 700 г кисню, а це є денною потребою 64 чоловік. Ліс – не тільки очисник повітря, а й годувальник. За даними ООН, щорічно на планеті вирубують понад 3 млнрд кубічних метрів лісу. З порушенням кількості лісів вітри розгулюють і виникне значна кількість ураганів, в горах почнуться зсуви грунтів, від довгих і затяжних дощів, сніги х гір лавинами будуть сходити в ріки, а там гірські води сприятимуть великі повен
На всесвітньому екологічному форумі було прийнято рішення, щодо використання лісів, що всі люди планети повинні взяти участь в «озелененні світу» та збереженні лісів. Малюнок «Ліси»
Бесіда на закріплення:
Що ви можете сказати про очищення повітря деревами? (Гектар лісу протягом року очищує 18 млн кубічних метрів повітря. Ліс це не тільки очисник повітря, а й годувальник.)
До яких наслідків приведе знищення лісів? (Якщо буде знищуватись ліс, то наше повітря не буде очищуватись і ми житимемо в забрудненому середовищі.)