
- •План – конспект
- •Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» Мета:
- •План уроку :
- •V Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Хід уроку
- •Посівальник
- •Музичний твір Колядка «Нова радість стала»
- •Варіант №1 – фронтальне опитування :
- •Варіант№ 2 – робота з картками :
- •Варіант №3 – тести.
- •Варіант №1 – створення проблемної ситуації:
- •Варіант №2 – Відповіді на запитання:
- •Варіант №3 – Розгадування кросворда
- •V. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Робота з визначенням.
- •Розповідь про природні зони:
- •Бесіда на закріплення:
- •Розповідь про типи лісів :
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про знаходження зони мішаних лісів:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про кліматичні умови та пори року:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про ярусність лісу:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про фауну мішаних лісів
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про птахів мішаних лісі
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою:
- •Розповідь про зубра:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою:
- •Розповідь про заповідник:
- •Варіант №3 – Гра «Побудуйте ланцюг живлення»
- •Варіант №4. – Гра «Хто в лісі живе, і що в лісі росте»
- •Варіант №5 – розгадування кросворда:
- •Варіант №6– відповіді на питання :
- •VIII Підведення підсумків уроку.
- •IX Повідомлення домашнього завдання.
- •Робота з підручником:
Варіант №6– відповіді на питання :
Що таке природна зона? Про яку природну зону України йшлося на цьому уроці? Покажіть на карті зону мішаних лісів.
Розкажіть, які пори року в зоні мішаних лісів. Як ще називають цю зону? Яка природа Полісся? Які грунти ростуть у зоні мішаних лісів? Чому тут така різноманітна рослинність? Що цікавого ви дізнались про тваринний світ зони?
VIII Підведення підсумків уроку.
Оцінюю роботу класу і чергових (які відповідають за роздатковий матеріал на практичних роботах і під час виконання дослідів, за ведення спостережень), оголошую оцінки, коментуючи їх.
Розгадування кросворда:
1 2 3 |
П |
|
|
|
|
|
|
|
|||||
О |
|
|
|
|
|
|
|
||||||
Л |
|
|
|
|
|||||||||
4 |
|
І |
|
|
|
|
|
||||||
|
5 |
|
С |
|
|
|
|||||||
6 |
|
|
С |
|
|||||||||
|
7 |
Я |
|
|
|
|
Річка, права притока Дніпра (Прип’ять)
Гризун, який водиться у зоні мішаних лісів (Ондатра)
Найтепліша пора року (Літо)
Сторона горизонту (Північ)
Хвойне дерево (Сосна)
Як по іншому називають Полісся : мішаний …(Ліс)
Птах, який пристосувався до пошуку комах під кроною дерев (Дятел)
IX Повідомлення домашнього завдання.
Робота з підручником:
Прочитати статтю «Природні зони України», «Мішані ліси» й підготувати відповіді на питання після параграфу.
Допрацювати завдання в зошиті з друкованою основою.
Продовжити спостереження взимку, перевіряти народні прикмети.
Творче завдання : підготувати усну розповідь про будь – яку рослину чи тварину зони мішаних лісів за планом.