
- •План – конспект
- •Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» Мета:
- •План уроку :
- •V Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Хід уроку
- •Посівальник
- •Музичний твір Колядка «Нова радість стала»
- •Варіант №1 – фронтальне опитування :
- •Варіант№ 2 – робота з картками :
- •Варіант №3 – тести.
- •Варіант №1 – створення проблемної ситуації:
- •Варіант №2 – Відповіді на запитання:
- •Варіант №3 – Розгадування кросворда
- •V. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Робота з визначенням.
- •Розповідь про природні зони:
- •Бесіда на закріплення:
- •Розповідь про типи лісів :
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про знаходження зони мішаних лісів:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про кліматичні умови та пори року:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про ярусність лісу:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про фауну мішаних лісів
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою.
- •Розповідь про птахів мішаних лісі
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою:
- •Розповідь про зубра:
- •Бесіда на закріплення:
- •Робота з зошитом з друкованою основою:
- •Розповідь про заповідник:
- •Варіант №3 – Гра «Побудуйте ланцюг живлення»
- •Варіант №4. – Гра «Хто в лісі живе, і що в лісі росте»
- •Варіант №5 – розгадування кросворда:
- •Варіант №6– відповіді на питання :
- •VIII Підведення підсумків уроку.
- •IX Повідомлення домашнього завдання.
- •Робота з підручником:
План – конспект уроку з природознавства для 4 класу на тему:
План – конспект
Комбінований урок
4 клас
Дата : 20.01.2011
Номер уроку 18
Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» Мета:
Навчальна:
продовжити формувати уявлення про Україну;
розкрити значення вислову «мішані ліси;»
розкрити значення лісів для життя людей;
розкрити причину різноманітності її природи;
ознайомити з рослинним і тваринним світом;
ознайомити з багатствами надр;
вчити класифікувати предмети;
Розвиваюча :
показати залежність між неживою природою та живими організмами;
розвивати спостережливість, мислення, уміння аналізувати і робити висновки;
удосконалювати вміння спостережливості;
розвивати просторові уявлення;
розвивати вміння висловлювати свої думки;
уміння самостійно працювати з додатковою літературою;
розвивати вміння працювати за планом;
Виховна :
виховувати бережливе ставлення до природи,
виховувати естетичні почуття;
виховувати акуратність;
формувати бережливе ставлення до шкільного приладдя;
виховувати любов до рідної землі;
виховувати охайність на уроках природознавства;
вчити як поводити себе на природі.
Обладнання : Фізична карта України, карта природних зон, колекції корисних копалин, гербарні рослини, краєвиди мішаного лісу, підручник з природознавства
Байбара Т.М., Бібік Н.М., Я і Україна: Підручник для 4 класу. – Форум, 2005. – 175с.
Будна Н. О., Майхрук М.І., Рябова С.І., Я і Україна Зошит з природознавства 4 клас: Тернопіль, навчальна книга – Богдан, 2009.
Вартабедян Л.В., Голінщик Ж.А., Я і Україна (Громадянська освіта. Природознавство). 4 клас. Інтерактивні форми роботи на уроці. – Тернопіль: Видавництво «Богдан», 2010.
Діптан Н.В., Назаренко А.А., Я і Україна (Громадянська освіта. Природознавство). 4 клас. Плани – конспекти уроків. –Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2005.
Ільченко В.Р., Гуз К.Ж.,Ільченко О.Г., Я і Україна. Довкілля. Підручник для 4 класу.
Зошит з друкованою основою.
План уроку :
І Організаційний момент.
ІІ Хвилинка спостережень.
За живою природою.
За неживою природою.
Народні прикмети, приказки, прислів’я, загадки.
ІІІ Перевірка домашнього завдання.
Варіант №1 – фронтальне опитування.
Варіант №2 – робота з картками.
Варіант №3 – тести.
ІV Актуалізація опорних знань.
Варіант №1 – створення проблемних ситуацій.
Варіант №2 – відповіді на запитання.
Варіант №3 – розгадування кросворда.
V Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
Робота з визначенням.
Робота з контурною картою.
Розповідь про природні зони.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про розташування природних зон.
Робота з контурною картою
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Фізкультхвилинка.
Розповідь про типи лісів :
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про знаходження зони мішаних лісів.
Робота з контурною картою.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про кліматичні умови та пори року.
Робота з контурною картою.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про ярусність лісу.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про фауну мішаних лісі
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про птахів мішаних лісі
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про плазунів мішаних лісів.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про комах мішаних лісів.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про ліси.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про зубра.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
Розповідь про заповідник.
Бесіда на закріплення.
Робота з зошитом з друкованою основою.
VII Запам’ятовування навчального матеріалу.
Варіант №1 – робота з підручником.
Варіант №2 – Гра1.
Варіант №3 – Гра 2.
Варіант №4 – розгадування кросворда.
Варіант №5 – бесіда.
Варіант №6 – відповіді на питання.
VIII Підведення підсумків уроку.
IX Повідомлення домашнього завдання