Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

5. Слухання фольк-опери.

  • Якими є образний зміст, характер щойно прослуханих фраг­ментів опери?

  • Якими є композиційні особливості цих фрагментів?

  • Як у другій дії опери відображені святкові обряди на Івана Купала, купальський шабаш відьом?

Композитор використовує народні пісні «Ой, глибокий коло­дязю», «А ми рутоньку посіємо».

Оркестр створює похмуру, таємничу атмосферу. У печальний наспів, як вихор, вривається купальський шабаш відьом, кульмі­нацією якого стає фантастична «фуга нечисті».

  • Як ви думаєте, чому жанр опери «Цвіт папороті» визначе­ний як «фолк-

опера»?

6. Розучування пісні «На добро» (другого куплету) і. Карабиця.

Зверніть увагу на особливості приспіву, мелодичну та ритміч­ну сторони, чітку дикцію.

Розучуйте з опорою на нотний запис.

— Які пісні схожого образного змісту ви можете згадати та ви­конати?

(Виконання пісень за бажанням учнів.)

7. Підготовка до підсумкового узагальнюючого уроку, тематичного Оцінювання.

Тема «Мій останній урок музики». Форма опитування: інтерв'ю журналіста. Гра «Інтерв'ю».

Використання технології «Мікрофон».

8. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

    • Якими є ваші враження від музики уроку?

    • Якою є тематична основа фольк-опери «Цвіт папороті»?

    • Яку характеристику музичного стилю Є. Станковича ви мо­жете дати?

    • Який висновок із діалогу з нашим видатним сучасником композитором Є. Станковичем ви можете зробити?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на твори, у яких використано народний фольклор. Утілити образи прослу­ханих творів в одному з улюблених видів мистецтва.

10.Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання твору «Пісня на добро» і. Карабиця.

УРОК 35

Тема. Музика в діалозі із сучасністю (узагальнення).

Мета. Перевірка навчальних досягнень учнів за темою «Музика в діалозі із сучасністю» (тематичне оці­нювання). Узагальнення навчального матеріалу

тем І та II семестрів «Відлуння епох у музично­му мистецтві», «Музикав діалозі із сучасністю».

Музичний матеріал: орієнтовні музичні твори та додатковий матеріал на вибір учнів і вчителя.

Тип уроку: урок-узагальнення, урок-діалог.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), комп'ютер), посібники.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання твору І. Карабиця «Пісня на добро».,

Виконання «Пісні на добро».

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • З якою музикою, думками ви прийшли на останній урок музики?

  • Чим є для: вас цей урок: уроком-прощаНням із чудовими зу­стрічами з музикою, за якими ви будете сумувати, чи радісним уроком-прощанням, мовляв, нарешті ми позбулися непотрібноїсерйозної музики?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Упродовж восьми років ви вивчали цікавий, необхідний і вод­ночас непростий предмет — «музичне мистецтво». Ви познайо­милися з різноманітними жанрами й стилями музики, її термі­нами й поняттями, музичною мовою. Подружилися із серйозною та легкою музикою, відчули на собі її сприятливий вплив. І якщо тепер ви можете сказати: «Без музики не проживу і дня...», то це означає, що ви опанували програмний курс і стали «любителями й знавцями музики».

у Яким би ви хотіли бачити наш урок: уроком, на якому тільки оцінюють ваші досягнення, чи уроком, на якому ви продемонстру­єте свої досягнення в процесі музично-творчої діяльності та гри, а можливо, це буде діалог двох творчих груп, які представляють серйозну та легку музику?