Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

9. Підсумок уроку.

а) Дебати «Моя думка» (групи «Фанати» — «Опоненти»). Техно­логія «Мікрофон».

    • Що нового відкрила вам музика уроку? Чи відбувся ваш діа­лог з Л. Бетховеном?

    • Чи згодні ви із задумом композитора Л. Бетховена щодо вті­лення образу світу та людського буття в Симфонії № 9?

    • Чому композитор вийшов за межі симфонічного жанру, уві­вши звучання хору, солістів?

    • Який вислів Л. Бетховена ви візьмете із собою в життя?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на симфо­нічну музику, твори Л. Бетховена.

11.Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента Симфонії № 9 л. Бетховена.

УРОК 29

Тема. Життя народу у творчості Миколи Лисенка.

Мета. Поглибити знання про творчість М. Лисенка й розкрити характерні риси його камерної музи­ки на прикладах вальсу ре мінор та романсу «Безмежнеє поле». Учити висловлювати особисту дум­ку щодо відображення життя народу в музичному мистецтві. З'ясувати значення понять «камерна музика», «вальс», «романс». Розвивати образно-асоціативне мислення, вміння інтерпретувати му­зичні твори. Удосконалювати вокально-хорові навички. Формувати інтерес до творчості М. Ли­сенка, О. Злотника, до національної класичної музики. Виховувати естетичний смак учнів.

Музичний матеріал: М.Лисенко. Вальс ре мінор, романс «Безмежнеє поле» (слухання); О. Злотник. «Родина» (вико­нання).

Типуроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, магнітофон, (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрети композиторів М. Лисенка, О. Злот­ника, підручники «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне мистецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. До- рогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні О. Злотника «Родина».

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

Одна школярка написала у своєму творі «Послання неземним цивілізаціям»: «Далеким неземним цивілізаціям я послала б усі 32 сонати Бетховена. У них — уся людина, з її почуттями, емоція­ми, роздумами, мріями...».

  • Чи додали б ви до цього послання Дев'яту симфонію? Якщо так, то чому?

  • Який задум композитора Л. Бетховена та новаторські ідеї втілені у Дев'ятій симфонії?

  • Чому хоровий фінал Дев'ятої симфонії було обрано європей­ським гімном?

Послухаймо музичний твір, який став для українського наро­ду духовним гімном, що об'єднує людей.

Слухання «Молитви за Україну» М. Лисенка.

  • Чи впізнали ви музику, яка щойно прозвучала?

  • Хто є її автором?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Ви, мабуть, уже здогадалися, що наш урок буде присвячений музиці композитора М. Лисенка. А чи відбудеться діалог із компо­зитором, значною мірою залежить від вас.

Сьогодні ми познайомимося з Вальсом ре мінор та романсом «Безмежнеє поле».

  • Якими є характерні риси цих творів?

  • Чи є їм місце в сучасній музичній палітрі?

  • Що вони можуть дати сучасному слухачеві, сучасній моло­дій людині?

Такими є основні питаний для наших дебатів під час інтерпре­тації музичних творів упродовж уроку.