Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
22.02.2020
Размер:
59.17 Mб
Скачать

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Поглиблювати знання про жанри й стилі музичних творів. Підготувати музичну презентацію улюблених творів.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Кітч-музики» в. Сильвестрова.

УРОК 27

Тема. Діалог із Бетховеном.

Мета. Поглибити знання про творчість Л. Бетховена на прикладах п'єси «Елізі» та сонати № 8 «Патетич­на». З'ясувати значення понять «класицизм», «романтизм», «музична драматургія», «сонатна форма». Розвивати образно-асоціативне мислен­ня, вміння характеризувати творчість видатного композитора як складову частину культури люд­ства, висловлювати судження про значення його творчості в житті сучасної людини та суспільства.Удосконалювати вокально-хорові навички. Формувати інтерес до творчості Л. Бетховена, В. Ва­вилова. Виховувати естетичний смак учнів.

Музичний матеріал: Л. Бетховен «Елізі», соната № 8 «Патетична» (слу­хання); В. Вавилов «Місто золоте» (виконання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрети композиторів Л. Бетховена, В. Ва­вилова, підручники «Музичне мистецтво», 8 кл. (0. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне мистецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. 0. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання III частини Сонати № 14 Л. Бетховена.

2. Актуалізація музичних вражень учнів.

  • Якою є музична палітра ваших вражень, отриманих під час весняних канікул?

  • Яка музика вразила вас найбільше?

  • Що ви можете про неї розповісти?

  • Чи можете ви виконати, продемонструвати її в запису?

(Розповіді учнів про музику, музичні події канікул та виконан­ня музики за власним бажанням.)

  • Чи знайома вам музика, що зустрічала вас, коли ви заходи­ли до класу (кабінету)?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

У попередніх класах упродовж багатьох уроків під час опа­нування програмного музичного матеріалу ви вже чули музи­ку композитора Л. Бетховена. Вона не раз хвилювала ваші душі, «викрешувала вогонь із ваших сердець», робила вас мужніми, ці­леспрямованішими, сильнішими.

І ось ще одна зустріч, ще один уявний діалог із композитором.

Чи дасть він вам відповідь на ваші запитання з позиції сучас­ного слухача?

Чи стане його музика опорою та надією у вашому житті? Чи зробить сильнішими, розумнішими, допитливішими? Що нового відкриє для вас фортепіанна мініатюра «Елізі» та Соната № 8?

Будемо сподіватися, що все це нам пощастить хоча б частково з'ясувати на сьогоднішньому уроці.

4. Слухання «Елізі» л. Бетховена.

а) Вступне слово вчителя. Фортепіанна мініатюра «Елізі» Л. Бет­ховена, мелодія якої так часто звучить у наш час, відома в усьому світі.

Придивіться до мужнього обличчя ком­позитора, зазирніть у його очі — ще мить і він почне з вами розмову за допомогою сво­єї музики...

б) Слухання п'єси «Елізі». Організація роботи в групах («Фана­ти» — «Опоненти»).

  • Який характер створює музика цього твору?

  • У яких кольорах ви уявляєте його музику?

  • Як композитор розкриває характер музики, образний зміст п'єси «Елізі»?

  • У чому полягають особливості її композиції?