Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

7. Розучування української народноїпісні «Чом ти не прийшов».

При розучуванні пісні слід звернути увагу на її виконавський план.

  • Який виконавський варіант пісні І. Марчук. Музиканти ви Можете скласти?

Виконання пісні в різних виконавських варіантах (соло, дуета­ми, ансамблями).

Уявіть, що кожен із вас — керівник вокального ансамблю.

  • Придумайте супровід до пісні.

  • Які інструменти для супроводу ви оберете?

Згадайте пісні схожого образного змісту.

  • Які з них ви можете виконати?

  • Яку пісню ви виберете для аранжування в стилі авангарду?

Уявіть, що у вас діалог із митцем.

  • Кого 3 композиторів ви оберете для діалогу?

  • Що ви йому скажете?

8. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

  • Яке враження справила на вас музика уроку? Чи хотіли б ви розповісти про неї своїм близьким, друзям?

  • Чи є спільні риси в « Сюїті у старовинному стилі» А. Шнітке та «Кітч-музиці» В. Сильвестрова? Якщо так, то в чому во­ни полягають?

  • Що відчутно в «Кітч-музиці» — класицизм чи романтизм? Обґрунтуйте свою думку.

  • Якими засобами іншого виду мистецтва ви висвітлили б об­рази «Кітч-музики» В. Сильвестрова?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на твори су­часних композиторів.

10.Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Кітч-музики» (фрагменти) в. Сильвестрова.

УРОК 26

Тема. Музика в діалозі з сучасністю.

Мета. Попереднє (часткове) узагальнення матеріалу те­ми семестру «Музика в діалозі із сучасністю». По­глибити знання учнів та попередньо перевірити якість засвоєння тематичного матеріалу. Розвива­ти творчі виконавські навички учнів. Виховувати ціннісне ставлення до музики, естетичний смак, почуття прекрасного.

Музичний матеріал: В. Вавилов. «Місто золоте»; музичні твори на ви­бір учнів та

вчителя.

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон,фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрет композитора В. Вавилова, підручни­ки «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волощина, А. В. Левченко, О, В. Мільченко), «Музичне ми­стецтво» , 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні «Місто золо­те» В. Вавилова.

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Чи доводилося вам чути цю пісню раніше?

  • Що ви можете розповісти про історію її створення?

  • Які образи, почуття викликає у вас пісня «Місто золоте»? Музикознавець. Пісня «Місто золоте» має свою загадкову

історію, яку так ніхто цілком і не розгадав до кінця. Ця пісня про­звучала в кінофільмі «Асса» у виконанні Бориса Гребенщикова та гурту «Акваріум». Її автором уважають Володимира Вавилова, композитора й лютниста. (Докладніше див. у підручнику «Музич­не мистецтво» 8 кл. О. Волощина, А. Левченко, с. 68-69.)

Лідер групи «Акваріум», вокаліст, гітарист і автор пісень Бо­рис Гребенщиков народився в Ленінграді (1953). Дитяче захоплен­ня гітарою, на якій хлопця навчила грати бабуся, стало сенсом йо­го життя. Створений із другом дитинства гурт «Акваріум» згодом здобув визнання, популярність і з успіхом проіснував 25 років (1972-1997).