Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

7. Підсумок уроку;

а) Запитання до учнів.

  1. Яким є ваше враження від уроку та його музики?

  2. У яких кольорах ви відтворили б музичну палітру уроку?

  3. Які ще твори І. Дунаєвського ви знаєте (пісні, музику до кі­нофільмів тощо)?

  4. У чому полягає схожість і відмінність основних рис твор­чості І. Кальмана та І. Дунаєвського (на прикладі фрагмен­тів їхніх оперет)?

Учитель. Більшість сюжетів оперет Дунаєвського були побу­довані тільки на темах сучасності, а музика відповідала стилю, ін­тонаціям та ритмам,масової молодіжної пісні. У його творах по­ряд із ліричними пісенними темами зазвучали популярні на той час пісні-марші, пісні-лозунги, пісні-плакати.

  1. Чи знайомі ви з творчістю Максима Дунаєвського — сина І. Дунаєвського? Музику до яких кінофільмів він написав? Які пісні ви можете згадати, виконати? (Виконання пісні «Кольорові сни» М. Дунаєвського.)

б) Оцінювання музично:творчої діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Спробувати створити опере­ту про мешканців свого рідного міста, села. Обміркувати її сюжет та музику.

9.Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Пісні про Одесу» і. Дунаєвського.

УРОК 25

Тема. Новаторство, авангардизм у музиці ВалентинаСильвестрова.

Мета. Поглибити знання про творчість сучасного україн­ського композитора В. Сильвестрова. Учити ана­лізувати новаторські напрями в музиці та робити

висновки щодо сучасного стану й перспектив роз­витку професійної музичної творчості. З'ясувати значення понять «авангардизм», «кітч». Розвива­ти вміння інтерпретувати музичні твори шляхом їх зіставлення. Удосконалювати вокально-хорові навички. Формувати інтерес до творчості В. Силь­вестрова, української народної пісні. Виховувати естетичний смак.

Музичний матеріал: В. Сильвестров. «Кітч-музика» (фрагменти) — слухання;

українська народна пісня «Чом ти не прийшов» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрет композитора В. Сильвестрова, ре­продукція картини художника І. Марчука «Му­зиканти», підручники «Музичне мистецтво», 8 кл. (0. В. Волошина, А. В. Левченко), «Музичне мистецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. 0. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання української народ­ної пісні «Чом ти не прийшов».

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Що вплинуло на розвиток оперети у XX ст.?

  • Які оперети І. Дунаєвського ви можете назвати?

  • У чому полягає схожість і відмінність творчості І. Кальмана та І. Дунаєвського?

  • Яким ви уявляєте майбутнє жанру оперети?

— Які пісні М. Дунаєвського ви можете згадати? Які ви­конати?

Виконання пісні «Кольорові сни» М. Дунаєвського.