Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

5. Гра «Художник».

Уявіть, що кожен із вас — художник. Яку афішу для оперети «Фіалка Монмартра» ви могли б створити?

6. Розучування української народної пісні «Чом ти не прийшов».

Повною протилежністю «Карамболіні» є українська народна пісня «Чом ти не прийшов», що зараз прозвучить. Ми будемо розу­чувати й виконувати її впродовж найближчих уроків.

а) Слухання української народної пісні «Чом ти не прийшов».

  • Які почуття викликала у вас ця пісня?

  • Що в ній оспівано?

  • Який український гурт (тріо) виконував цю пісню у своєму аранжуванні?

  • Які пісні у виконанні тріо Мареничів ви слухали та можете виконати? (Виконання та слухання за бажанням учнів.)

б) Розучування пісні «Чом ти не прийшов» (першого й другого куплетів).

При розучуванні пісні зверніть увагу на її мелодичні та ритміч­ні особливості, двоголосся.

Порівняйте образи, засоби виразності «Карамболіни» та пісні «Чом ти не прийшов».

7. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

  • У чому полягають риси авторського стилю І. Кальмана, уті­лені в «Карамболіні» — фрагменті оперети «Фіалка Мон­мартра»?

  • Чи змінилося ваше ставлення до жанру оперети після уроку?

  • Хто з італійських композиторів так само використав сюжет «Богеми»?

  • Що ви знаєте про виникнення та становлення жанру опе­рети?

  • Чому Імре Кальмана називають «Пуччині в опереті», корифеєм «неовіденської» оперети?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. По можливості подивитися спектакль у театрі оперети.

10.Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Карамболіни» і. Кальмана.

УРОК 24

Тема. Ісаак Дунаєвський — класик радянської опе­рети.

Мета. Познайомити учнів із творчістю І. Дунаєвсько­го в жанрі оперети на прикладах «Пісні про Оде­су» та сцени знайомства з оперети «Біла акація». Поглибити знання про творчість І. Дунаєвського. З'ясувати значення поняття «оперета» («музич­на комедія», «мюзикл»). Формувати образно-асо­ціативне мислення та вокально-хорові навички, інтерес до жанру оперети й творчості І. Дунаєв­ського, української народної пісні. Виховувати естетичний смак учнів.

Музичний Матеріал: І. Дунаєвський. «Пісня про Одесу» та сцена зна­йомства з

оперети «Біла акація» (слухання); укра­їнська народна пісня «Чом ти не прийшов» (розу­чування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепі­ано), темброво-шумова інструменти, магніто­фон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нот­на дошка, портрет композитора І. Дунаєвського, репродукція-фото пам'ятника в м. Одесі, підруч­ники «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волоши­на, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне мистецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М; К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання «Карамболіни» з II дії оперети «Фіалка Монмартра» І. Кальмана.