Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

5. Підготовка до календарних зимових свят (на розсуд учителя).

Демонстрація улюблених пісень учнів у грі «Моя пісня» з ви­користанням технології «Мікрофон».

6. Підсумок уроку.

а) Підбиття підсумків музично-творчої діяльності учнів упро­довж семестру та узагальнюючого уроку.

Існують різноманітні стильові напрями — як у серйозній, так і в легкій музиці, — що відіграють важливу роль у житті людини.

Важливо зрозуміти й запам'ятати те, що «мистецтво — не розвага, це шлях до пробудження живої думки» (Григорій Ско­ворода ).

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

7. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на різнома­нітність стилів серйозної та легкої музики.

8. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики, обраної за їхнім бажанням.

II семестр

МУЗИКА В ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ

УРОК 17

Епіграф до уроку.

«Як усякий могутній талант, Верді уособлює в со­бі свою національність і епоху. Він — квітка свого ґрунту. Він — голос сучасної Італії».

О. Сєров, російський композитор, музикознавець

Тема. Шедеври оперного жанру.

Мета. Познайомити учнів із творчістю Дж. Верді на при­кладі опери «Ріголетто» та визначити її образний зміст, характер музики фрагментів. Учити харак­теризувати особливості музичних образів на при­кладі оперної музики. Формувати здібності щодо образного сприйняття та інтерпретації музичних творів, навички виконавського розвитку музики й здатність до висловлення власних суджень про особливості втілення гуманістичних ідей і жит­тєвого змісту в музиці. Закріпити визначення по­нять «серйозна (академічна) музика», «опера», «лібрето», «музична драматургія», «принципи драматургічного розвитку», «музичний образ». Формувати інтерес до оперної музики Дж. Верді, Б. Окуджави. Виховувати естетичний смак учнів.

Музичний матеріал: Дж. Верді. Пісенька Герцога та фінал опери «Рі­голетто» (слухання); Б. Окуджава. «Надії крихіт­ний оркестрик» (розучування).

Тип уроку: урок уведення в тему.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрети композиторів Дж. Верді, Б. Оку­джави, підручники «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне мистецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. До- рогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до .класу (кабінету) під звучання пісні Б. Окуджави «Надії крихітний оркестрик».

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Що ви можете розповісти про музику, яку слухали під час канікул?

  • Які зразки серйозної (академічної) чи легкої (розважальної) музики вам зустрічались?

У І семестрі, вивчаючи тему «Відлуння епох у музичному ми­стецтві», ви слухали та виконували зразки серйозної і легкої му­зики. Аналізуючи творчий шлях авторів легкої музики та зірок естради минулих десятиліть, ви оцінювали вплив музики на жит­тя, усвідомлювали невмирущість її шедеврів, збагачували свій му­зичний досвід. І напевно, зрозуміли, що «мистецтво — не розвага, це шлях до пробудження живої думки» (Григорій Сковорода).