Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

11. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

    • У чому полягають особливості розвитку української естра­ди XX—XXI століть?

    • Як ви оцінюєте внесок композитора В. Івасюка в розвиток естрадного пісенного жанру?

    • Чи згодні ви з тим, що Володимира Івасюка називають «орфеєм синіх гір», а Софію Ротару — «соловейком із Буко­вини»?

    • Імена яких авторів чи виконавців української популярної музики, на вашу думку, заслуговують на те, щоб назвати їх поряд з іменами Володимира Івасюка, Софії Ротару, На­зарія Яремчука, Святослава Вакарчука? Обґрунтуйте свій вибір.

    • Яким ви бачите майбутнє української естради?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

12. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на творчість українських виконавців.

13. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання твору «Пісня буде поміж нас» в. Івасюка.

УРОК 16

Тема.Відлуння епох у музичному мистецтві (узагаль­нення).

Мета.Узагальнити матеріал теми семестру «Відлуння епох у музичному мистецтві». Перевірити знан­ня учнів із теми (тематична атестація). Розвива­ти аналітичні, творчі, виконавські навички учнів. Виховувати шанобливе ставлення до музики, на­родних традицій; естетичний смак, почуття пре­красного.

Музичний матеріал:орієнтовні музичні твори та додатковий матеріал на вибір учнів і вчителя, урок узагальнення теми, урок-конкурс. музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіано), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), відеоматеріали, посібники.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання творів «Пісня буде поміж нас» або «Червона рута» у виконанні Софії Ротару.

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Чи знайома вам пісня, під звучання якої ви зайшли до кла­су? Хто її автор, виконавець?

  • Як ви ставитеся до цієї пісні?

  • До якого напряму музики вона належить?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів (особливо тематичної атестації).

Наш сьогоднішній урок є уроком узагальнення з теми семестру та перевірки вашого опанування теми, інакше кажучи, уроком те­матичної атестації. Отож, зосередьтеся й приготуйтеся до цікавої та напруженої роботи.

4. Конкурс-вікторина між творчими групами «Бароко» та «Рок-модерн».

Для проведення конкурсу-вікторини слід обрати -ведучих-лідерів від кожної групи та заздалегідь роздати запитання.

Запитання вікторини

  1. Як ви відчуваєте «відлуння епох» у сучасному музичному ми­стецтві?

  2. За якими ознаками ви відрізняєте легку (розважальну) музику від серйозної (академічної)?

  3. Які приклади творів академічного та розважального жанрів ви можете навести?

  4. Які українські композитори та співаки відіграли важливу роль у розвитку української пісенної культури?

  5. Як впливає на вас українська пісня?

  6. Що ви можете згадати про розвиток рок-музики 70-80-х років XX століття? Які популярні гурти цього часу вам відомі? Яких виконавців ви можете назвати?

  7. До якого роду музики — серйозного чи легкого —- належить джаз?

  8. У якому стилі творили ці композитори? (Швидка відповідь од­нієї групи на запитання іншої. Одна група називає композито­ра, а друга — стиль, наприклад: Ф. Шуберт — романтизм.)

  9. Чим відрізняється авторська пісня (бардівська) від розважаль­ної естрадної?

  10. Яких сучасних бардів ви можете назвати?

  11. Що ви можете сказати про виконавців французької естрадної пісні?

  12. Які спільні риси є у творчості Й. Штрауса та І. Дунаєвського?

  13. Яке місце у вашому житті займає музика Й. С. Баха, Л. Бетхо­вена, Ж. Бізе? Які твори цих композиторів ви хотіли б записа­ти до свого мобільного телефону?

  14. Як ви розумієте слова Ференца Ліста: «Існує музика, яка йде до нас, і та, яка вимагає, щоб ми до неї йшли» ?

  15. Які музичні твори вам було важко зрозуміти? Назвіть їх.

  16. Які музичні твори стали вашими улюбленими?

Запам'ятайте!

«Благо, що дарує нам мистецтво, Не в тому, чого ми від ньогонавчаємося, а в тому, якими ми завдяки йому стаємо» (О. Вайльд,англійський письменник ).