Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

9. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

  • Що таке авторська пісня? Чи можна її вважати складовою частиною культури людства?

  • Чим відрізняється авторська пісня від розважальної естрад­ної пісні?

  • «Минуть роки — і за бардівськими голосами майбутні по­коління будуть судити про наш час, про наші біди й радо­щі, про наші жагучі проблеми та ставлення до них»,— так сказав російський бард Євген Бачурін. А як ви ставитеся до жанру авторської пісні?

  • У якому амплуа найповніше проявився талант В. Висоцько­го — актора, поета, композитора чи співака?

  • Яких сучасних бардів ви можете назвати? Які їхні пісні вам подобаються найбільше?

  • Що ви знаєте про фестивалі бардівської пісні? Чи існує у ва­шому місті клуб самодіяльної пісні?

  • Які експонати ви могли б підготувати для уявних музеїв (доповіді, репродукції, фото, колажі)?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Знаходити зразки автор­ської пісні.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Пісні про друга»в. Висоцького.

УРОК 14

Тема. Джерела української естради.

Мета. На прикладах українських народних пісень у ви­конанні артистів естради визначити особливості становлення української народної пісні як україн­ської естради та роль народних джерел. Познайо­мити з творчістю А. Солов'яненка, Н. Матвієнко, тріо Мареничів. Закріпити визначення поняття «аранжування». Формувати відчуття ритму, на­вички виконання бардівської та естрадної пісні, інтерес до творчості українських естрадних співа­ків. Виховувати естетичний смак та співочу культуру учнів.

Музичний матеріал: українська народна пісня «Там, де Ятрань круто в'ється» у виконанні Анатолія Солов'яненка (слу­хання); українська народна пісня «Веснянка» у виконанні Ніни Матвієнко (слухання); україн­ська народна пісня «Ой у гаю при Дунаю» у вико­нанні тріо Мареничів (слухання); В. Івасюк. «Чер­вона рута » (розучування), « Пісня буде поміж нас » у виконанні Софії Ротару (слухання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрет композитора В. Івасюка, підручни­ки «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне ми­стецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8кл. (М.К.Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні В. Висоцько­го «Я не люблю».

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Яка пісня щойно прозвучала та хто її виконував?

  • Яке власне визначення авторської пісні ви можете дати? 1

—> Яким ви уявляєте майбутнє авторської пісні?

  • Імена яких, бардів минулих епох та сучасності ви можете на­звати? • . .' .

  • Який додатковий матеріал за темою «Авторська пісня» ви підготували?