Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

9. Підсумок уроку

а) Запитання до учнів.

  1. Як ви ставитеся до творчості композиторів, чиї твори про­звучали на уроці, та їхніх виконавців?

  2. Як ви вважаєте, кого ще можна назвати «грандом росій­ської естради » ? Обґрунтуйте свою думку.

  3. Що вас найбільше приваблюй в образному змісті та звучанні останніх зразків російської естради й чому?

  4. Пісні яких російських естрадних композиторів та виконавців не залишають вас байдужими й чому?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на музику у виконанні зірок російської естради.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання пісні «Маестро» р. Паулса або «Пісні про друга» в. Висоцького.

УРОК 13

Тема. Авторська пісня В. Висоцького, Б. Окуджави.

Мета. Визначити особливості авторської пісні. Розкрити роль В. Висоцького, Б. Окуджави в розвитку «бардівської» пісні.. Розвивати вміння аналізувати образний зміст і звучання авторської, легкої музики. З'ясувати значення понять «авторська пісня», «бард». Формувати інтерес до авторської пісні, творчості В. Висоцького, Б. Окуджави. Виховувати вірність у дружбі, любові, повагу до жінок. ,

Музичний матеріал: В. Висоцький. «Я не люблю» (слухання), «Пісня про друга» (виконання); Б. Окуджава, «Надії крихітний оркестрик», «Ваше Величносте, Жінко» (слухання); А. Лепін. «Візьми гітару», «Синя хустина» у виконанні К. Шульженко (слухання);

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD), комп'ютер), нотна дошка, портрети композиторів В. Висоцького, Б. Окуджави, А. Лепіна, К. Шульженко, підручник «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне ми­стецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні Р. Паулса «Маестро» у виконанні А. Пугачової.

2.Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Якими є характер, образний зміст пісні «Маестро»? Що хотіли сказати своєю піснею композитор Р. Паулс та співачка А. Пугачова?

  • У чому полягає творча співпраця композитора Р. Паулса з мегазіркою російської естради А. Пугачовою?

  • Що ви можете розповісти про творчу діяльність та співпрацю видатних представників російської естради середини XX ст.Дунаєвського та Л. Утьосова?

  • У яких містах України вони народились, жили певний час?

- У чому ви вбачаєте зв'язок популярної музики (пісень) із кіномистецтвом?

3.Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні ми побуваємо в уявних музеях авторської пісні (Моск­ва) та в музеї К. Шульженко (Харків). У нашій уявній подорожі нам допоможуть музикознавці- екскурсоводи (називає імена учнів, які будуть знайомити з уявними музеями).