Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
59.17 Mб
Скачать

10. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

  1. Чим, на вашу думку, відзначається творчість майстрів французької естради, про яких ішла мова на нашому уроці (на прикладі прослуханих творів)?

  2. Чи подобається вам французький шансон? Якщо так, то чим саме?

  3. Яких іще представників французької естради ви знаєте? Що ви можете розповісти про їхню творчість?

4. Які французькі співачки схожі своєю любов'ю до музики, пісні та до Едіт Піаф? Голос якої із них за звучанням нага­дує голос Едіт Піаф?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

11. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на твори зі­рок французької естради.

12. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики на їхній вибір або вибір учителя.

УРОК 12

Тема. Мегазірки російської естради.

Мета. Визначити особливості розвитку російської естра­ди на прикладах творчої діяльності І. Дунаєвського, Л. Утьосова, Р. Паулса, А. Пугачової, Б. Гребенщикова, В. Висоцького (або К. Шульженко, О. Розенбаума). Акцентувати увагу на спільному розвитку та взаємозбагаченні російської естради й кіномистецтва.Закріпити знання понять «легка (розважальна,естрадна)музика», «популярна музика», «джаз», «бард». Удосконалювати вміння аналізувати музичні твори. Розвивати вокально-хорові навички, слухацьку увагу. Формувати ін­терес до творчості зірок російської естради. Вихо­вувати естетичний смак учнів.

Музичний матеріал: І. Дунаєвський. «Марш веселих хлоп'ят» із кі­нофільму «Веселі хлоп'ята» у виконанні Леоніда Утьосова (слухання); Р.Паулс. «Маестро» у вико­нанні А. Пугачової (слухання); В. Вавилов. «Мі­сто золоте» в обробці Б. Гребенщикова (слухання); В. Висоцький. «Пісня про друга» із кінофільму «Вертикаль», переклад з російської М. К. Яскулка (виконання).

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрети композиторів І. Дунаєвського, Р. Паулса, М. Вавилова, В. Висоцького, підручни­ки «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне ми­стецтво»8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. 0. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1.Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні «Чао, бамбіно» у виконанні М. Матьє.

2.Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Про який напрям світової музики нагадала вам пісня, що прозвучала на початку уроку?

  • Як вона називається та хто її виконував?

  • Чи приваблюють вас пісні французьких шансоньє? Кого саме?

  • Виконання якої співачки сприяло виникненню у вас задуму мистецького творчого проекту?

  • Яку творчу роботу ви можете показати?

(Учні відповідають на запитання та демонструють творчі роботи.)

3.Мотивація навчальної діяльності учнів.

Послухайте музику та визначте, який стиль, напрям ми буде­мо розглядати на сьогоднішньому уроці. (Звучить «Марш веселих хлоп'ят».)

Уявіть, що ми — учасники міжнародної зустрічі музико­знавців України, Росії, Латвії за темою «Мегазірки російської естради».

Основні питання цієї зустрічі (конференції):

  • Вплив зарубіжної рок- та поп-музики на розвиток радян­ської масової та естрадної пісні.

  • Особливості розвитку російської естрадної пісні.