Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
яна витал.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
203.26 Кб
Скачать
  1. Рефлексійно-оцінювальний етап.

  1. Робота з епіграфом.

  2. Чому, на вашу думку, задум письменника може бути зрозумілим не всім?

(Від самого початку роману автор висловлює своє ставлення до головного героя як до людини схибленої, причому, це підкреслюється ним неодноразово. Це дивує читача, тому що головний герой твору, як правило, носій певної авторської ідеї, а не просто божевільний.)

Щоб зрозуміти задум письменника потрібно продовжити читання роману.

  1. Оцінювання роботи на уроці.

  1. Домашнє завдання.

Прочитати розділи ІІ – Х, Підготувати розповідь про подвиги Дон Кіхота.

Урок світової літератури у 9 класі

Тема. Жіночий ідеал Пушкіна. Аналіз твору «Євгеній Онєгін». Гармонія внутрішнього світу й душевна чистота Тетяни.

Мета: проаналізувати образ Тетяни Ларіної, визначити її роль у творі, створити схему пушкінського ідеалу жінки: розвивати навички зв’язного мовлення, акторські здібності, виховувати естетичні смаки, прагнення знати більше, цінити особливості внутрішнього світу людини.

Учні знатимуть: алгоритм характеристики персонажа; риси характеру Тетяни Ларіної.

Учні вмітимуть: давати характеристику персонажа, самостійно аналізувати образ Тетяни, обґрунтовувати своє ставлення до неї, з’ясовувати авторську оцінку, узгоджувати свої дії для досягнення спільної мети.

Обладнання: тексти твору О.Пушкіна «Євгеній Онєгін», малюнки попередніх учнів – портрети Тетяни; портрет дружини Пушкіна.

Епіграф: « Я так люблю Татьяну милую мою.»

О.Пушкін

Хід уроку.

  1. Мотиваційний етап.

1.Забезпечення емоційної готовності до уроку (обмін побажаннями).

2.Актуалізація суб’єктивного досвіду та опорних знань учнів.

Літературний диктант.

  1. Євгеній Онєгін був справжнім генієм у галузі (пристрасті).

  2. Онєгін свою відмову Тетяні в четвертій главі мотивує тим, що (не створений для блаженства, його душа не здатна оновитися).

  3. Тетяні в п’ятій главі твору наснилися (чудовисько, химери).

  4. Онєгін, побачивши героїню на світському рауті в останній главі, відзначив таку деталь вбрання Тетяни як (штучні квіти, що прикрашали її капелюшок).

  5. О.С.Пушкін визначив жанр «Євгенія Онєгіна» як (роман у віршах, «вільний роман»).

  6. У першій строфі роману поет викриває (лицемірство, фальш світського кола).

  7. Сільські мешканці називали Є.Онегіна фармазоном через те, що (він був внутрішньо незалежною людиною, не звертав уваги на правила етикету).

  8. У листі до Онєгіна Тетяна звертає увагу на їх схожу рису як (самостійність, нерозуміння з боку оточуючих).

  9. Тетяна в п’ятій главі роману порівнюється з героїнею російської літератури (Світланою. В.Жуковського поема «Світлана»).

  10. Є.Онєгін не відмовляється від дуелі з Ленським, тому що він (побоюється громадського осуду, дотримується правил світського етикету, аристократичних забобонів).

11.Роман «Євгеній Онєгін» - перший російський (реалістичний роман).

12.Який аналог до слова «хандра» (ним Пушкін називає внутрішню хворобу свого героя) можна дібрати з поеми Дж.Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда» (сплін).

3. Взаємоперевірка диктантів.

  1. Оголошення теми та мети уроку.

1.Слово учителя: Чимало романтичних історій знаходимо ми на сторінках художніх творів. Як правило, це історії про двох закоханих та події, свідками яких вони є. Історія кохання є складовою сюжету роману «Євгеній Онєгін». Ленський і Ольга, Онєгін і Тетяна. Проблемним запитанням, яке ми будемо вирішувати на сьогоднішньому уроці, є таке:

- Чому Пушкін вважає Тетяну ідеалом жінки?

2.Учні записують у словнички значення слова ідеал, гармонія.

3.Читання напам’ять учнями уривків із роману «Євгеній Онєгін» «Татьяна, милая Татьяна» та інші.