
- •Тема. Південний берег Криму.
- •1. Фронтальне опитування.
- •Дидактична гра «Упізнай природну зону».
- •Повідомлення теми і завдань уроку
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •V. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
- •Для цього ми вирушаємо в уявну наукову експедицію у складі
- •Геологів, які вивчають поверхню землі, її будову, корисні копалини;
- •Розташування
- •1. Практична робота з фізичною картою України і картою природних зон.
- •Робота в зошиті(таблиця – пори току)
- •Знову будем працювати
- •Рослинний світ
- •Повідомлення екологів.
- •Тваринний світ
- •Повідомлення екологів.
- •Охорона природи
- •Карадазький заповідник
- •Природний заповідник "Мис Мартьян"
- •Закріплення та осмислення знань
- •VIII. Підсумки уроку
- •V. Домашнє завдання
Тема. Південний берег Криму.
Мета: продовжувати формувати поняття про природу України,
сформувати поняття Південний берег Криму, формувати навички роботи з географічними картами, підручником, зошитом; розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, патріотичні та естетичні почуття.
Обладнання: географічні карти, слайди, відео, ілюстрації.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
Фенологічні спостереження
Протягом минулого тижня переважали морозяні сонячні дні.
Температура повітря опускалася до –12 –23˚С.
Сьогодні 15 лютого, середа.
Тривалість дня збільшилась на 2год 3хв
День сонячний, безхмарний.
Вітер помірний.
Температура повітря –8˚С.
Раджу бути уважними до свого одягу, щоб уникнути переохолодження.
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Фронтальне опитування.
Які зони і в якій послідовності розташовані на південь від зони мішаних лісів?
Чим різняться природні умови цих зон?
Яка головна причина відмінностей їх природних умов?
Дидактична гра «Упізнай природну зону».
На дошці ілюстрації із зображенням природних зон України (мішані ліси, лісостеп, степ); представників рослинного й тваринного світу. Учитель описує характерні ознаки природної зони: погодні умови; умови, які впливають на життя рослин і тварин; основні заняття населення. Учні за описом відгадують природну зону і, виходячи до дошки, розповідають про неї.
Наприклад:
Ця зона славиться красою річок, озер, луків. Клімат м'який без різких перепадів температури. Літо тривале, тепле, зима сніжна з невеликими морозами та значними опадами. Рослинність різноманітна. Велика кількість рослинності та іншого корму впливає на різноманітність тваринного світу. (Мішаний ліс)
Ця зона розташована на рівнині з горбами. Літо тут тепле, зима — прохолодна. Найбільше багатство зони — її родючі ґрунти. Особливістю зони є чергування широких степових територій з ділянками листяних лісів. Ліси займають невелику частину території. У цій зоні краще за все розвинуте сільське господарство. А навколо великих міст створюються потужні приміські агропромислові комплекси. (Лісостеп.)
Погодні умови зони — це нетривала зима зі слабкими морозами й незначною кількістю опадів, сонячне жарке літо із сильними вітрами-суховіями. Природна рослинність цієї зони майже не збереглася. У зоні діє один із найвідоміших у Європі заповідників, у якому зростають більш як 150 видів рослин. (Степ.)
3. Природничий диктант. Впізнайте і запишіть за описом жителів степу.
Рослина з вузькими довгими листками. З’являється влітку, пристосована до спеки, нестачі вологи. Її корінь нагадує пучок.
Дуже гірка рослина з різким ароматом. Худоба її не їсть.
Ці тварини селяться у норах дрібних гризунів.
Ці птахи мають загнутий дзьоб, гострі пазурі і добре розвинутий зір. Вони полюють на ховрахів, мишей.
Пташка прилітає ранньої весни. Гніздиться прямо на землі. Гніздо будує у вигляді ямки, що вистелена травою. Її дзвінкий спів лунає над полем із величезної висоти.
Ці рослини квітнуть ранньою весною. У підземних частинах стебел ще влітку відкладаються поживні речовини.
1 правильна відповідь — 2 бали.