Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Вал насоса гідропідсилювача руля камаз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

025 Гальванічна

Основний час на гальванопокриття підрозділяється на два види: час, на протязі якого деталь, знаходячись у ванні, покривається шаром металу і час витримки деталей у ваннах по підготовці поверхонь деталей під покриття і після нього.

Товщину нарощуваного шару визначаємо за формулою:

мм,

де D – початковий діаметр поверхні, що обробляється, мм;

d – кінцевий діаметр поверхні, що обробляється, мм.

В загальному вигляді основний час гальванічного процесу визначаємо по формулі:

де h – товщина нарощуваного шару, мм;

ρ – густина нарощуваного металу (при осталюванні дорівнює 7,8 г/см3);

DK – катодна густина струму, А/дм2;

С –електрохімічний еквівалент (при осталюванні дорівнює 0,32 г/А·год);

η – вихід металу на катодах, % (при осталюванні дорівнює 0,52 %)

При такому виді покриття час витримки деталей в основній ванні завжди буде більший суми часу підготовчих операцій, що передують нарощуванню. Тому норму часу розраховуємо за формулою:

де – Тд.неп. – допоміжний час (неперекриваємий) на завантаження деталей в основну ванну та вивантаження їх з ванни. Визначаємо з таблиці 295 [5].

Топ.неп. – оперативний час (неперекриваємий) на всі операції, що слідують після нарощування. Визначаємо з таблиці 296 [5].

1,12 – коефіцієнт, що враховує підготовчо-заключний і додатковий час.

Ки – коефіцієнт використання обладнання. Визначаємо з таблиці 297 [5].

Операція 030 Токарна

Перехід 1

Визначаємо припуск на обробку

мм.

Припуск знімаємо за один прохід і приймаємо глибину різання

t = 0,28 мм.

По прийнятій глибині різання вибираємо повздовжню подачу і відповідну швидкість різання

S = 0,3 мм/об;

V = 28,5 м/хв.

Знаходимо число обертів шпинделя

об/хв.

Приймаємо, n1 = 570 об/хв.

Розраховуємо основний час переходу

хв.

Приймаємо допоміжний час, пов’язаний з проходом [18]

Тв1 = 0,7 хв.

Перехід 2

Точіння фаски виконуємо з ручною змінною подачею та без зміни числа обертів попереднього переходу [5]. Приймаємо число обертів шпинделя верстату n2 = 570 об/хв.

Приймаємо табличне значення основного часу переходу [5]

То2 = 0,13 хв.

Приймаємо допоміжний час, пов’язаний з проходом [5]

Тв2 = 0,08 хв.

Перехід 3

При нарізанні різьби різцем подачу вибираємо по кроку різьби [5]

S = 1,5 мм/об.

Число проходів приймаємо в залежності від кроку різьби та матеріалу, що оброблюється

і=5.

Вибираємо швидкість різання в залежності від кроку, виду різьби, матеріалу, що оброблюється, та матеріалу ріжучої частини різця [5].

V = 11 м/хв.

Визначаємо число обертів шпинделя верстату

об/хв

Приймаємо n4 = 260 об/хв.

Знаходимо основний час виконання переходу

хв.

Приймаємо допоміжний час, пов’язаний з проходом і на встановлення і зняття деталі, відповідно [5]

ТВ3В1В2=0,06+3,20=3,26 хв

Розраховуємо основний час операції

То=То1+То2+То3 =0,073+0,13+0,14=0,343 хв.

Визначаємо допоміжний час операції

Тв=Тв1+Тв2+Тв3=0,7+0,08+3,26=4,04 хв.

Знаходимо оперативний час операції

Топ=То+Тв=0,343+4,04=4,383 хв.

Розраховуємо додатковий час операції

Тдод=(ТопК)/100=(4,3838)/100=0,35 хв.

Приймаємо підготовчо-заключний час операції

Тпз=11 хв.

Розраховуємо норму часу операції

Тн=То+Тв+Тдодпз/n=0,343+4,04+0,35+11/10=5,833 хв.

Операція 035 Фрезерна

Фрезерування пазу виконуємо дисковою фрезою з вертикальною подачею, тоді глибина різання відповідає глибині паза, t=5,1 мм.

Приймаємо подачу при фрезеруванні [5]

Sz=0,02 мм/зуб

По прийнятій подачі приймаємо швидкість різання [5]

Vт=30 м/хв

Коректуємо швидкості різання [5]

V=Vтk1k2k3=301,00,251,15=8,6м/хв

де Vт – табличне значення швидкості різання, Vт=30м/хв;

k1 – коефіцієнт, залежний від розмірів обробки, k1=1,0;

k2 – коефіцієнт, залежний від оброблюємого матеріалу, k2=0,25;

k3 – коефіцієнт, залежний від стійкості і матеріалу інструменту, k3=1,15;

Визначаємо число обертів фрези [5]

де V – швидкість різання, V=8,4 м/хв;

D – діаметр фрези, D=20 мм.

Приймаємо n=70 хв-1

Знаходимо основний час виконання переходу [5]

де h – глибина пазу, h=5,1 мм;

l – величина врізання,l=1,0 мм;

n – число обертів шпинделя станка, n=71 хв-1;

Sz – подача, Sz=0,02 мм/зуб;

Z – число зубів фрези, Z=8;

Визначаємо допоміжний час виконання операції [ 5 ]

Тд=Тд1+Тд2=1,0+0,8=1,8 хв

де Тд1 – допоміжний час зв’язаний з установку і зняття деталі, Тд1=1,0 хв;

Тд2 – допоміжний час зв’язаний з проходами, Тд2=0,8 хв.

Знаходимо оперативний час виконання операції

Топ=То+Тд=0,57+1,8=2,37 хв

Визначаємо додатковий час виконання операції[ 5 ]

Тдод=(ТопК)/100=(2,377)/100=0,17 хв

де К=7%

Приймаємо підготовчо-заключний час [ 5 ]

Тпз=22 хв

Визначаємо норму часу виконання операції

Тн=То+Тв+Тдодпз/П=0,57+1,8+0,17+22/21=2,37 хв