Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
MODULI_FILOSOFIYa (1).doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
248.83 Кб
Скачать
  1. 2. Практичний блок.

  • Співставлення між собою життєво-досвідного, наукового та художньо-мистецького пізнання, з'ясування їхніх переваг і недоліків.

  • Пояснення відмінностей між поняттями істина і правда.

  • З'ясування ключових понять: гносеологія, епістемологія, агностицизм, догматизм, істина, скептицизм.

Практичне заняття №8.

Тема: Духовні виміри людської свідомості.

Мета: Сформувати знання студентів про зміст основних концепцій походження свідомості, про основні чинники виникнення та функціонування свідомості, основні складові структури свідомості та її функції. Пояснити студентам зв'язок проблеми свідомості з найважливішими особливостями людини, людського способу буття та філософським її осмисленням.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

  • Проблема онтологічного статусу свідомості та її суттєві ознаки.

  • Проблема походження свідомості.

  • Ідеальний статус буття свідомості.

  • Свідомість і мова.

  • Структура та функції свідомості.

2. Практичний блок.

  • Використовуючи основні ознаки свідомості, пояснити особливості людської поведінки.

  • Аргументовано демонструвати переваги та недоліки основних концепцій походження свідомості.

  • Пояснити конкретними прикладами значення ідеального для функціонування свідомості.

  • Засвоєння та оперування ключовими термінами і поняттями: ідеальне, мислення, онтологічний статус свідомості, предметність, інтенціональність.

Практичне заняття №9.

Тема: Суспільство у вимірах філософського аналізу.

Мета: сформувати знання студентів про суспільство, його структуру та основні функції, розкрити зміст категорії соціальне й окреслити аспекти впливу суспільства на людину, на природу і проблеми, породжені цим впливом.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

    • Елементи, з яких складається суспільство.

    • Підходи до визначення суспільства.

    • Суспільство як система.

    • Соціальний редукціонізм та соціальний дарвінізм.

    • Людина й суспільство: основні аспекти співвідношення.

2. Практичний блок.

    • Виділити спільне та відмінне у природних та соціальних процесах.

    • Окреслити аспекти взаємних впливів людини та суспільства функціонуванні суспільних процесів.

    • Пояснити, чому настільки складними постають процеси взаємодії суспільства і природи і чому людина не може прагнути панувати над природою.

Практичне заняття №10.

Тема: Філософська антропологія.

Мета: Ознайомити студентів зі змістом основних концепцій походження людини та їхніми сучасними оцінками, розкрити сутнісні сили людини та основні складові людського способу буття.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

  • Життя, буття та існування: сутність та співвідношення понять.

  • Проблематичність людського буття.

  • Проблема походження людини.

  • Діяльність та екзистенціалізм людського буття.

  • Сутнісні сили людини та багатство її проявів.

2. Практичний блок.

  • Які перспективи відкриває людині усвідомлення нею проблематичності людського буття?

  • Зв’язок між концепціями походження людини та їх сучасними оцінками.

  • Поєднання між собою сутнісних сил людини та побудова ієрархії складових способу буття.

  • Пояснення способу і якості життя.

  • Самостійне окреслення студентами основних проявів свободи для пояснення складних ситуацій людського життя.

Практичне заняття №11.

Тема: Філософія історії.

Мета: сформувати знання студентів про предмет і завдання філософії історії, про основні підходи до окреслення моделі історичного процесу та суб’єкта історії. Формувати вміння студентів пояснювати конкретними прикладами прояви прогресу і регресу в історії, робити узагальнення, формувати власну чітку позицію.

Хід заняття:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]