
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2 Практичний блок.
- •Тема 5. Філософська думка в Україні.
- •1. Теоретичний блок.
- •2 Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •1. Першим термін «філософ» вжив:|зміст,рація|
- •2. Виберіть характерні риси східної цивілізації:
- •7. «Мокша» це:
- •8. Схоластика – це:
- •9. Яка з функцій філософії виконує критичне призначення?
- •9. Спіноза вважав, що існувало субстанцій:
- •1. Що є характерною рисою західної цивілізації:
- •10 .Які дві народності порівнює м.Костомаров у своєму творі «Дві руські народності»
- •5.Згадайте, проти чого виступав у своїх творах т.Г.Шевченко?
- •8. Який метод був розвинений у філософії г.-в.-ф. Гегеля:
- •9. “Волею до влади” ф. Ніцше називав:
- •1.Гносеологія - це
- •1. Вчення про те, що суспільство є результатом свідомого об’єднання окремих індивідів з метою реалізації прагматичних цілей є:
- •1. Хто вперше використав термін «Філософія історії»:
План семінарських занять З філософії
Практичне заняття №1.
Тема: . Сутність філософії і її роль у суспільстві.
Мета: ознайомити студентів з особливостями та характерними рисами філософського мислення, пояснити умови виникнення, структуру та основні функції філософії. Сформувати вміння студентів розрізняти елементи філософського мислення у певних умовах, розуміння внутрішнього зв’язку основних функцій філософії між собою. Розвивати аналітичне мислення студентів , вміння проводити порівняння, робити узагальнення, формулювати власну позицію, власне бачення проблеми.
Хід заняття:
Теоретичний блок.
Особливості становища людини в світі та необхідність її самовизначення.
Поняття та типологія світогляду.
Світогляд і філософія.
Особливості історичного виникнення філософії. Філософія і міфологія.
Проблема визначення предмету філософії.
Структура та функції філософії. Провідні позиції у філософії.
Практичний блок.
З’ясування ключових термінів і понять: світогляд, філософія, рефлексія, категорії.
Окреслення основних світоглядних питань (за І.Кантом)
Практичне заняття №2.
Тема: Стародавня філософія. Парадигма філософії Середніх віків.
Мета: ознайомити студентів з особливостями філософських парадигм, сформувати вміння порівнювати між собою провідні ідеї філософських шкіл, сприяти розумінню евристичного значення. Розвивати аналітичне мислення студентів, вміння проводити порівняння, робити узагальнення, формулювати власну позицію, власне бачення проблеми.
Хід заняття:
Теоретичний блок.
Визначення філософської парадигми.
Особливості та характерні риси західної та східної філософської парадигми.
Умови, особливості зародження і можливості форми вираження світоглядної проблематики.
Вихідні ідеї середньовічної патристики і схоластики.
Практичний блок.
Сформувати у студентів знання і вміння оперувати ключовими категоріями теми: парадигма, сансара, дао, субстанція, апорія, ідеалізм, діалектика, патристика, схоластика.
Сформувати вміння студентів визначати зміст основних філософських позицій, виділяти та пояснювати принципові успадкування і новації у філософських ідеях.
Практичне заняття №3.
Тема: Західноєвропейська філософія епохи Відродження та Нового часу.
Мета: формувати знання студентів про загальні етапи становлення філософських знань, акцентувати увагу на особливостях парадигм ренесансної філософії Нового часу. Формувати навички і вміння студентів пояснювати зміст принципів, обґрунтованих та запроваджених у філософське мислення мислителями означеної доби.
Хід заняття:
Теоретичний блок.
Визначення поняття Відродження та провідні напрями ренесансної філософії: гуманістичний антропологізм, неоплатонізм, натурфілософія.
Проблема методу у філософії Нового часу.
Німецька класична філософія як особливий етап розвитку новоєвропейської філософії.
Практичний блок.
Пояснення внутрішнього зв’язку між основними напрямами новоєвропейської філософії.
Особливості тлумачення людини і суспільства філософськими парадигмами.
Оцінка результатів розвитку німецької класичної філософії.
Практичне заняття №4.
Тема: . Гуманістична спрямованість філософії XIX- ХХ століття.
Мета: ознайомити студентів зі змінами парадигми філософського мислення в XIX- початку XX століття, показати вихідні ознаки некласичності як загальнокультурного явища, сформувати у студентів вміння проводити порівняння вихідних ідей класичної та некласичної філософії.
Хід заняття: