
- •Основи корекційної педагогіки Тематика та зміст практичних занять
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Тема 2: Предмет і завдання дефектології. Компенсація і корекція аномального розвитку -
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Тема 4: Діти з порушеннями інтелектуального розвитку
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок
- •Придумайте 1-2 приклади на кожний вид пізнавальних завдань, які найбільш корисні для корекції інтелектуального розвитку розумово відсталих дітей.
- •Тема 6: Діти з порушеннями опорно-рухового апарату та порушеннями поведінки (4 бали)
- •Хід заняття:
- •2. Практичний блок.
- •Тема 7: Діти з комплексними порушеннями (2 бали)
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •Тема 8: Заклади для аномальних дітей. Критерії відбору дітей до спеціальних навчально-виховних закладів (2 бали)
- •Хід заняття:
- •1.Теоретичний блок.
- •Тема 9: Державна політика до лиць з психофізичними порушеннями на Україні (1 бал) Мета: Ознайомлення студентів з загальним положенням аномальних лиць на Україні. Хід заняття.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Завдання до самостійної роботи
- •Тема 1: Загальна характеристика дітей з психофізичними порушеннями - 2 г. (4 б.)
- •Тема 2: Предмет і завдання дефектології. Компенсація і корекція аномального розвитку - основна проблема дефектології-1 г. (36).
- •Тема 3: Діти з порушеннями аналізаторів - 2 г. (46).
- •Тема 4: Діти з порушеннями мови та інтелекту -2 г. (46.)
- •Тема 5: Діти з порушеннями опорно-рухового апарату та порушеннями поведінки - 2 г. (46.)
- •Тема 6: Діти з комплексними порушеннями - 2 г. (46).
- •Тема 7: Заклади для аномальних дітей. Критерії відбору дітей до спеціальних навчально-виховних закладів -1г. (46).
- •Тема 8: Завдання виховання та навчання аномальних дітей - 1 г. (46).
- •Тема 9: Державна політика до лиць з психофізичними порушеннями на Україні -1г. (36).
- •Питання до заліку з курсу "Основи дефектології"
Питання до заліку з курсу "Основи дефектології"
Поняття "аномальна дитина". Категорії аномальних дітей.
Види дитячих аномалій та їх причини.
Теорія Л.С.Виготського про складну структуру аномального розвитку. Поняття про первинний дефект і вторинні відхилення.
Предмет, завдання , методи дослідження дефектології. Основні категорії дефектології.
Класифікація слухових порушень та їх причини.
Психолого-педагогічна характеристика слабочуючих дітей.
Психолого-педагогічна характеристика глухих дітей.
8. Особливості навчання дітей з різними вадами слуху в початкових класах загальноосвітніх шкіл.
9. Класифікація зорових порушень та їх причини.
Психолого-педагогічна характеристика слабозорих дітей.
Психолого-педагогічна характеристика сліпих дітей.
12. Особливості навчання дітей з різними вадами зору в початкових класах загальноосвітніх шкіл.
Шляхи соціальної адаптації дітей з порушеннями слуху та зору.
Класифікація мовленнєвих порушень та їх причини.
Психолого-педагогічна характеристика дітей з порушеннями мови.
Організація корекційної допомоги дітям з вадами мови.
Поняття про розумову відсталість. Причини розумової відсталості.
Класифікація розумово відсталих дітей. Поняття про олігофренію і деменцію.
Особливості психічного розвитку дітей-олігофренів.
Класифікація олігофренії за глибиною дефекту.
Педагогічна характеристика розумово відсталих дітей.
Особливості корекційної роботи з розумово відсталими дітьми.
Поняття "затримка психічного розвитку" та її причини.
Класифікація затримок психічного розвитку.
Психолого-педагогічна характеристика дітей з затримкою психічного розвитку.
Діагностика затримок психічного розвитку в дітей та особливості корекційно-виховної роботи з ними.
Поняття про комплексні порушення. Сліпоглухонімі діти.
Діти з поєднанням сенсорного та інтелектуального дефектів.
Діти з порушеннями опорно-рухового апарату.
30. Головні напрямки корекційно-виховної роботи при порушеннях опорно-рухового апарата у дітей та вимоги до такої роботи.
Діти з реактивними станами та конфліктними переживаннями.
Діти з психопатичними формами поведінки.
Принципи організації системи спеціальних закладів для аномальних дітей.
Типи установ для аномальних дітей.
Роль педагога в навчанні та вихованні аномальних дітей. 36.Вимоги до особистісних якостей педагога-дефектолога.
Система підготовки педагогів-дефектологів і підвищення їх кваліфікації.
Галузі дефектології. Зв'язок дефектології з іншими науками.
Науково-дослідницька робота в галузі дефектології.
Актуальні проблеми дефектології.