
- •Основи корекційної педагогіки Тематика та зміст практичних занять
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Тема 2: Предмет і завдання дефектології. Компенсація і корекція аномального розвитку -
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Тема 4: Діти з порушеннями інтелектуального розвитку
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок
- •Придумайте 1-2 приклади на кожний вид пізнавальних завдань, які найбільш корисні для корекції інтелектуального розвитку розумово відсталих дітей.
- •Тема 6: Діти з порушеннями опорно-рухового апарату та порушеннями поведінки (4 бали)
- •Хід заняття:
- •2. Практичний блок.
- •Тема 7: Діти з комплексними порушеннями (2 бали)
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •Тема 8: Заклади для аномальних дітей. Критерії відбору дітей до спеціальних навчально-виховних закладів (2 бали)
- •Хід заняття:
- •1.Теоретичний блок.
- •Тема 9: Державна політика до лиць з психофізичними порушеннями на Україні (1 бал) Мета: Ознайомлення студентів з загальним положенням аномальних лиць на Україні. Хід заняття.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Завдання до самостійної роботи
- •Тема 1: Загальна характеристика дітей з психофізичними порушеннями - 2 г. (4 б.)
- •Тема 2: Предмет і завдання дефектології. Компенсація і корекція аномального розвитку - основна проблема дефектології-1 г. (36).
- •Тема 3: Діти з порушеннями аналізаторів - 2 г. (46).
- •Тема 4: Діти з порушеннями мови та інтелекту -2 г. (46.)
- •Тема 5: Діти з порушеннями опорно-рухового апарату та порушеннями поведінки - 2 г. (46.)
- •Тема 6: Діти з комплексними порушеннями - 2 г. (46).
- •Тема 7: Заклади для аномальних дітей. Критерії відбору дітей до спеціальних навчально-виховних закладів -1г. (46).
- •Тема 8: Завдання виховання та навчання аномальних дітей - 1 г. (46).
- •Тема 9: Державна політика до лиць з психофізичними порушеннями на Україні -1г. (36).
- •Питання до заліку з курсу "Основи дефектології"
Тема 8: Завдання виховання та навчання аномальних дітей - 1 г. (46).
Реферат "Реалізація програми ранньої соціальної реабілітації в Україні".
Реферат "Основні проблеми ранньої діагностики та ранньої корекції порушень розвитку".
Реферат "Трудове виховання аномальних дітей в системі корекційно-вихованої роботи спеціальних навчальних закладів"
Складіть структурно-логічну схему "Завдання навчання аномальних дітей", "Завдання виховання аномальних дітей".
Рекомендована література:
1. Липа В.А. Основы коррекционной педагогики. - Донецк, 2002.
Тема 9: Державна політика до лиць з психофізичними порушеннями на Україні -1г. (36).
Складіть схему або таблицю "Основні етапи розвитку громадської допомоги дітям з вадами в психофізичному розвитку".
Реферат "Історія виховання та навчання аномальних дітей в Україні".
Реферат "Проблема термінологічного визначення в дефектології"
Запропонуйте заходи з підтримки аномальних лиць соціальними та державними інститутами.
Рекомендована література:
"Про стан і перспективи розвитку державної підтримки дітей з психофізичними вадами розвитку"// Дефектологія. — 2000. — № 3.
Бондар В.І. Інтеграція дітей з обмеженими психофізичними можливостями в загальноосвітні заклади: за і проти // Дефектологія. - 2003. - № 3. - С. 2 - 5/
ТЕМИ РЕФЕРАТІВ
Загальна характеристика аномальных дітей.
З історії розвитку дефектології.
Відбір дітей у спеціальні заклади.
Профілактика аномалій у дітей.
Діагностика розумового розвитку дітей.
Психолого-педагогічна характеристика розумово відсталих учнів.
Корекційно-педагогічна робота з учнями допоміжної школи.
Робота з розвитку мови розумово відсталих дітей
Трудове виховання розумово відсталих учнів.
Діти дошкільного віку з затримкою психічного розвитку.
Особливості становлення психічних функцій у дітей з затримкою психічного розвитку.
Педагогічна характеристика дітей з затримкою психічного розвитку.
Специфіка навчальної діяльності дітей з затримкою психічного розвитку.
Особливості знань і уявлень про навколишнє середовище у дітей з затримкою психічного розвитку.
Особливості читання дітей з ЗПР.
Особливості математичних уявлень у дітей з ЗПР.
Пізнавальна активність і навчаємість дітей із затримкою психічного розвитку.
Психолого-педагогічна характеристика дітей з порушенням зору.
Корекційно-виховна робота з дітьми, яки страждають на порушення зору.
Психолого-педагогічна характеристика дітей з порушенням спушу.
Корекційно-виховна робота з глухими та слабочуючими дітьми.
Характеристика дітей з загальним недоразвиненням мови.
Характеристика дітей, які страждають на заїкання.
Корекційна робота по усуненню заїкання у підлітків.
Корекція усного мовлення в учнів навчальних класів.
Корекція письмової мови в учнів навчальних класів.
Підготовка до школи дітей з недоліками мовного розвитку.
Порушення голосу у дітей і підлітків.
Розвиток, навчання та виховання дітей з порушеннями рухів.
Характеристика дітей з реактивними станами і конфліктними переживаннями у дітей.
Характеристика дітей з психопатичними формами поведінки.
Проблема ліворукості в психології і педагогіки.
Шкала оцінювання:
90 - 100 балів - відмінно (А)
75 - 89 балів - добре (ВС)
60 - 74 балів - задовільно (БЕ)
35 - 59 балів - незадовільно з можливістю повторного складання (БХ) 1 - 34 бали - незадовільно з обов'язковим повторним курсом (Б)