Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 класс, 2011 жыл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
34.06 Mб
Скачать

II . Үй тапсырмасын тексеру .

III. Өткенді пысықтау: үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу .

Iү.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .

Ү. Жаңа материалды оқыту . № 1 Ш: 755 :( 68+83) 5 сағ (кездеседі) № 2. а)Ш: 485-(130 х 2) 5тг (қалды) 5:45 5 (ірімшік алды) ә)Ш: 2000- (85 х 6) тг (қалды) -290 тг( торт) № 3 , 4 , 5 . Өз беттерінше орындау . 6 .

1-ші S 4х1 4 см кв. S(2) 4:2 2 см кв.

2-ші S 4х3 12 см кв.

3-ші S 5х4 20 см кв. S(2) 20:2 10 см кв.

ә) 1-ші S 2х6 12 см кв.

2-ші S 2х6 12 см кв. S(2) 12 : 2 6 см кв.

ҮІ . Сабақты қорыту. ҮІІ . Үйге 142 бет ,7 жаттығу .

162. Геометриялық шамалармен берілген есептерді шығару.

Сабақтың мақсаты : оқушылардың геометриялық шамамен берілген есепті шығару

Түрі: Аралас Әдісі :Сұрақ – жауап ,өзіндік жұмыс. Көрнекілігі : үлестірме

Сабақтың барысы : I . Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік .

II . Үй тапсырмасын тексеру .

III. Өткенді пысықтау: үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу .

Iү.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .

Ү. Жаңа материалды оқыту . № 1, 2 . тапсырмалар орындалады .

№ 3. 1-ші S 3000х200 600 000 м кв. 2-ші S 6000х3 18 000 м кв. Р (600+3(х2 12 006 см № 4 , 5, 6, 9 . Өз беттерінше орындау .

ҮІ . Сабақты қорыту. ҮІІ . Үйге 145 бет ,10 ,11 жаттығулар .

163. Өткенді пысықтау. Білімін тексеру .

Сабақтың мақсаты : оқушылардың білімін жүйелеу және тиянақтау . Түрі: Аралас Әдісі :Сұрақ – жауап ,өзіндік жұмыс. Көрнекілігі : үлестірме

Сабақтың барысы : I . Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік .

II . Үй тапсырмасын тексеру .

Iіі.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .

ІҮ. Білімдерін тексеру . Оқулықпен жұмыс . № 1 . ә)Ш: 21:3 7 п( жаңа) б)Ш: 21-7 14 п( ескі) № 2 . ә)Ш: (72-56) :2 8 кг( 1 ж.) 72:8 9 ж(І) 56:8 7 ж(ІІ) б)Ш: 24:2 12 км/сағ 12х 10 120 км (бастапқы арақашықтығы ) в)Ш: (96-84) : 3 4м ( 1күртеге) 96:4 4 к( І о) 84: 4 1 к( ІІ о) 3 , 4 , 5, 6,7 ,8. Өзіндік жұмыс ретінде . № 9 . а)Ш: 12:3 4 л( қалды) ә)Ш: 12х4 4 8кг( болды) № 10 . а)Ш: 240х2 4 80 ц 240:3 80 ц 8000:50 160 қап 160: 2 80 қ(әр машинада) № 14 ,15, 16 . шығармашылық тапсырма ретінде

Ү . Сабақты қорыту. ҮІ . Үйге 1457- 148 бет ,12 ,11,13 жаттығулар .

165. Тақырыбы: Бақылау жұмысы № 3.

Бақылау жұмыснының мақсаты: көп тағбалы сандарды жақбаша көбейтужәне бөлу алгоритмі туралы дағдыларын тексеру; сандық өрнектердің мәнін есептеу; есептерді бірнеше амалдармен шығару; тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін табу білу.

Сабақтың түрі: бақылау.Әдісі: өздік, есептеу, салыстыру. Көрнекілігі: дәптер, қалам

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: өздігінен жұмыс істей отырып, өткенді қайталау, білімін тиянақтау.

ІІІ. Бақылау жұмысы

І нұсқау

  1. Есепті шығар.

Арақашықтығы 450 км қаладан бір уақытта бір – біріне қарама – қарсы бағытта екі көлік шықты. Бірінші көліктің жылдамдығы 70 км/сағ, екіншісінікі 80 км/сағ. Олар қаншауақыттан кейін кездеседе?

  1. Амалдарды орында.

5 576 : 34 4 651 • 236 543 879 : 623

8 070 • 403 7 050 • 32 156 208 : 26

  1. Теңдеуді шеш.

3 450 + (х – 34) һ 5450 413 + х = 208 • 20

  1. Өрнектің мәнін тап.

31 365 : 153 + 863 847 952 – 29 607

  1. Тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін есепте. Тіктөртбұрыштың ұзындығы 9 см, ені 4 см.

Жақшаларды жазу дұрыс болатындай қойып шық.

500 – 50 •2 + 3 = 250 20 +80 : 4 – 2 = 60

ІІ нұсқау

  1. Есепті шығар.

Екі теңіз айлағынан бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы бағытта катер мен теплоход шықты. Теплоход 33 км/сағ жылдамықпен, катер 25 км/сағ жылдамдықпен жүрді. 3 сағаттан кейін олар кездесеті. Екі айлақ арасындағы қашықтық нешеге тең?

  1. Есептеуді орында.

189 252 : 63 5 409 • 49

297 658 + 587 340 901 056 – 118 967

  1. Теңдеулерді шеш. 360 : у = 190 086 – 189 996 с – 863 = 39 765 : 1 205

  2. Өрнектің мәнін тап (11 437 + 128 • 31) : (1 030 – 793)

  3. Бөлменің қзындығы 9 м, ені 8 м. Бөлмеде 36 адам бар. Әр адамға неше квадрат метрден келеді?

  4. Жақшаларды жазу дұрыс шығатындау қойып шық.

300 – 30 • 4 + 2 = 120 60 + 40 : 4 – 2 = 80

ҮІ. Бекіту. Ү. Үйге тапсырма: қайталау

167. Тақырыбы: Бақылау жұмысы № 4.

Бақылау жұмысының мақсаты: көп тағбалы сандарды жзазбаша көбейту және бөлу алгоритмін пайдалану дағдыларын тексеру; сандық орнектердің мәнін есептеу; есептерді бірнеше амалдармен шығару, тік бұрышты параллелепипедің көлемін есептей алу.

Сабақтың түрі: бақылау. Әдісі: өздік, есептеу, салыстыру. Көрнекілігі: дәптер, қалам

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: өздігінен жұмыс істей отырып, өткенді қайталау, білімін тиянақтау.

ІІІ. Бақылау жұмысы

І нұсқау

  1. Есепті теңдеу құру арқылы шығар.

Әмір өз ақшасының жартысына альбом сатып алды. Содан кейін анасы оған 130 теңге берді. Енді Әмірде барлығы 205 теңге болды. Бастапқыда Әмірде неш теңге болды?

  1. Есептуді орында.

724 • 308 546 630 : 70 10 000 000 – 895 632

3 145 986 + 4235987 313 200 : 432 38м 70 см : 8 дм 6 см

  1. Теңдеулерді шеш.

(х – 4 396) : 39 = 68 5 700 : х + 4 04444 = 4 069

  1. Өрнектердің мәнін тап, мұндағы а = 60.

1 279 096 + а 50 • а – 369 (а + 898) : 2

  1. Қабырғасы 8 см болатын текшенің көлемін есепте.

  2. Қосымша тасырма. Ти3ст3 жерге та5балар мен жақшаларды қой.

3 3 3 3 3 = 100 3 3 3 3 3 = 31

ІІ нұсқау

  1. Есепті теңдеу құру арқылы шығар.

Себетте барлығы 40 алма және алмұрт бар. Алма алмұрттан 6-ға артық. Себетте неше алмұрт бар?

  1. Есептеуді орында.

36 456 879 + 8 213 654 321 879 • 689 74 132 : 172

17 000 000 – 987 561 6 578 • 697 48 м 16 см : 8 дм 6 см

  1. Теңдеулерді шеш.

2 470 + (х – 520) = 6 479 14 400 : ё 1 279 – f) + 520 = 680

  1. Өрнектердің мәнін тап, мұндағы а = 8, b = 5, c = 3.

а) 40 b + 30 c ә) 98 000 : b – c б) (6 300 – b) • c

  1. Ұзындығы 6 м, ені одан 2 есе қысқа, ал биіктігі ұзындығы ½ бөлігін құрайтын бөлменің көлемін есепте.

  2. Қосымша тапсырма. Тиісті жерге тағбалар мен жақшаларды қой.

3 3 3 3 3 = 21 3 3 3 3 3 = 33

ҮІ. Бекіту. Ү. Үйге тапсырма: қайталау

168- 170 өткенді пысықтау.