
- •Күрделі сөз
- •Мысалдар
- •Өткен шақ
- •Келер шақ
- •IV.Сабақты қорыту.
- •II. Үй тапсырмасы. III.Жаңа сабақ.
- •II. Үй тапсырмасы. III.Оқулықпен жұмыс:
- •Егер сен Шығайбай орнында болсаң, не істер едің?
- •Өшпес өмір өнегелері
- •3. 1937 – 1938 Жылдары қазақ зиялылары Кеңес үкіметіне қарсы үгіт-насихат жүргізді деген айыппен қудаланып, репрессияға ұшырады. 105 мың адам қамауға алынып, оның 22 мыңы атылды.
- •Мейрамгүл
- •Адамның мінез - құлықтары
- •Жағымсыз
- •Жағымды
- •Ерекшелігі:
- •Құмырсқалар
- •Жүріс-тұрысын суреттеуді портрет дейді.
- •Іү тарау. Туған өлкем – тұғырым.
- •Көркем шығармалар
- •І. Проблеманы айқындау кезеңі
- •Іі. Проблеманы шешу кезеңі
- •Ііі. Проблема шешімін қолдану кезеңі.
- •Мазмұндама жазу.
- •Ү. Әлем әдебиеті үлгілері.
- •Ә). Қырық мысал.
- •Математика. 4 класс. Алматыкітап баспасы. (ә.Б. Ақпаева, л.А.Лебедева, в.В.Бурова.)
- •Көп таңбалы сандардың нумерациясы
- •І нұсқа. (шамалар)
- •Көп таңбалы сандарды қосу және азайту.
- •Бір таңбалы сандарға көбейту және бөлу.
- •Өткенді пысықтау. Білімдерін тексеру.
- •II. Үй тапсырмасын тексеру
- •VI. Жаңа сабақты пысықтау.
- •II. Үй тапсырмасын тексеру
- •VI. Сабақты қорытындылау. Бүгін нені білдік?
- •II. Үй тапсырмасын тексеру.
- •VIII. Үйге тапсырма беру. №8. Бағалау.
- •III. Жаңа сабақ.
- •VI. Үйге тапсырма .№5,№6. Бағалау.
- •5 : 2, 8 : 6, 9 : 4, 12 : 1 Бөлімін, алымын анықтау.
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •III. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •III. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру . Ііі. Жан – жақты білімдерін тексеру : д/м «Логика әлемі»
- •Iү. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •III. Өткенді пысықтау: үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу .
- •Iү.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •III. Өткенді пысықтау: үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу .
- •Iү.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •III. Өткенді пысықтау: үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу .
- •Iү.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •II . Үй тапсырмасын тексеру .
- •Iіі.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
- •Дүниетану- 4 класс
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Бағалау.
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Бекіту кезеңі:
- •VI. Бекіту кезеңі:
- •V. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Iiі. Білімді тексеру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •IV. Мақсатын қою кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •VI. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •VII. Бекіту кезеңі:
- •V Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі .Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі .Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V .Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V .Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі .Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі . Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі . Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vіі. Бекіту кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі .Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Vіі. Бекіту кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •V Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
- •Vі Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
- •Барлығы – 68 сағат, аптасына – 2 сағат
- •IV. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
- •IV.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.
II . Үй тапсырмасын тексеру .
III. Өткенді пысықтау: үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу .
Iү.Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау .
Ү. Жаңа материалды оқыту . № 1 тапсырма ауызша орындалады . № 2. а)Ш: (Х +1800) +Х 14000
Х
6 100
ә)Ш:
Х + 2 х Х
600
Х 1 200
№ 3 ,5 .Өз беттерінше баған түрінде орындау . № 4. а)Ш: 280 х 300 84 000 м кв.
84 000 : 200 420 м(ұзындығы) ә)Ш: 15х3 45 км(қайықпен) 45:5 9 сағ ( байдаркамен) № 7 Шаршының ауданы : S 5 х5 25 дм кв. Үшбұрыштың ауданы :
S 2х5 10 дм кв. S(2) 10 : 2 5дм кв. № 8. 1-ші ыдыста – 27 , 2-ші ыдыста -25, 3-ші ыдыста - 18 ,4-ші ыдыста- 16 , 5-ші ыдыста -14 .
Ү Сабақты қорыту. ҮІ . Үйге 141 бет ,6 жаттығу .
№ 160. Тақырыбы: Бақылау жұмысы № 2.
Бақылау жұмысының мақсаты: көп таңбалы сандарды жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі туралы дағдыларын тексеру; сандық өрнектердің мәнін есептеу; есептерді бірнеше амалдамен шығару; әрбір шаманың өтілген бірліктері арасындағы арақатынас туралы білімдерін тексеру.
Сабақтың түрі: бақылау. Әдісі: өздік, есептеу, салыстыру. Көрнекілігі: дәптер, қалам
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.
Күнге қолдарыңды созыңдар. Күннің жомарт сәулелері ананың нәзік алақанындай аялайды, сипалайды, жылытады.Сиқырлы күн барлық өкпе мен мұңды ерітіп жібереді. Жүрегімізді жылу мен махаббатқа толтырады.
Барлығы: Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым.
-Міне, жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз. Бүгін «Білгенімізді қайталаймыз!» деген мақсатпен жұмыс істейміз.
ІІ. Мақсат қою кезеңі: өздігінен жұмыс істей отырып, өткенді қайталау, білімін тиянақтау. ІІІ. Бақылау жұмысы
І нұсқау
Есепті теңдеу құру арқылы шығар.
Футбол кеудешесі, қысқа шалбар және жеңіл аяқ киім үшін 9 890 теңге төлендә. Футбол кеудешесі 1385 теңге тұрады, аяқ киім адан 3 540 теңге қымбат. Қысқа шалбар неше теңге тұрады?
Есептеуді оырнда.
29 060 • 81 281 600 : 40 4 234 • 195
15 060 • 381 7 525 : 25 897 654 • 123
Өрнектің мәнін тап. 9 282 : (257 – 3 • 25)
Жер телімінің ауданы 224 м2 қзындығы 16 м. Оның периметрін тап.
Бос орындарды толтыр.
9
м 56 см = см 725 кг = ц кг
9 80 дм = м 54 сағ = тәул сағ
8 кг 740 г = г 23 456 кг = т ц кг
Қосымша тапсырма. 540 кг : 900 + 78 кг 4 г • 24 – 72 кг : 30
ІІ нұсқау
Есепті шығар.
Ұзындығы 96 м, ал ені одан 2 есе кем бақшаның барлық ауданының 1/8 бөлігіне қияр отырғызылды. Қалған бөлігіне картоп отырғызылды. Картоп қиярға қарағанда қанша квадрат метр жерді артық алып жатыр?
Есептеуді орында.
89 748 • 326 7 258 • 320 93 888 : 36
131 753 • 1 285 26 314 • 409 113 832 : 248
Есепті теңдеу құру арқылы шығар.
Аяқ киім фабрикасы 3 176 жұп аяқ киім тікті. Олардың ½ болігі – әйелдердің аяқ кімі, 1 280 жұбы ерлердің аяқ киімі, қалғаны – балалардың аяқ киімі. Балалар аяқ киімі неше жұп?
Өрнектердің мәнін тап.
707 400 : 2 – (11 988 + 262 020) : 42 + 2Бос орындарды толтыр.
50 м 6 см = см 985 кг = ц кг
8 70 дм = м 85 са5 = тәул сағ
кг 40 г = г 32 549 кг = т ц кг
5.Қосымша тапсырма.
540 кг : 900 + (78 кг 4 г – 20 400 г) – 720 кг : 30
ҮІ. Бекіту. Ү. Үйге тапсырма: қайталау
№ 161. Есептерді теңдеу құру арқылы шығару.
Сабақтың мақсаты :; Есептерді теңдеу құру арқылы шығару қабілетін тиянақтау және жүйелеу ; есеп шығару қабілетін жетілдіру . Материалды игеру жолын тексеру .
Түрі: Аралас Әдісі :Сұрақ – жауап ,өзіндік жұмыс. Көрнекілігі : үлестірме
Сабақтың барысы : I . Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік .