
- •Розглянуто на засіданні пцк
- •Навчальне заняття № 5 - 6
- •1 .Організаційна частина.
- •2.Ввідно-підготовчий етап.
- •3.Навчально-програмний етап.
- •4.Зворотній зв'язок.
- •5.Заключний етап.
- •Характерні риси , зміст і побудова уроку.
- •Зміст уроку
- •Робота вчителя
- •Вимоги до сучасного уроку фізкультури:
- •Основні вимоги до уроку:
- •Структура уроку
- •Типи шкільних уроків фізкультури
- •Конспект уроку.
- •У графу ,, Методичні вказівки " записують:
- •В графі „ Організаційні вказівки " записують.
- •Конспект можна виконувати у вигляді рисунків і схем
- •Макроструктура уроку фк
Розглянуто на засіданні пцк
Викладачів фізичного виховання,
Протокол № ____ від ___________
Навчальне заняття № 5 - 6
Лекція № 2
Тема: Урок - як основна форма організації фізичного виховання у початкових класах.
Мета: Ознайомити студентів з формами занять фізичними вправами, зі змістом та структурою уроку фізкультури в школі. Розвивати логічне мислення студентів, уміння узагальнювати. Сприяти формуванню світогляду та інформаційної, предметної та професійної компетенцій студентів.
Тип заняття: лекція.
Дидактичні засоби навчання:схема, таблиця.
Література Шиян Б. М. Теорія і методика фізичного виховання школярів. Частина 2. Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2002. Козленко М.П. Теорія і методика фізичного виховання у початкових класах. Київ: « Вища школа», 1984.
Хід заняття
1 .Організаційна частина.
Виявлення готовності аудиторії до роботи на лекції.
2.Ввідно-підготовчий етап.
Обґрунтувати необхідність вивчення нового матеріалу.
План лекції.
Література по темі.
3.Навчально-програмний етап.
Вивчення нового матеріалу.
План:
місце уроку фізичної культури серед інших форм фізичного виховання молодших школярів;
характерні риси уроку фізичної культури;
вимоги до сучасного уроку фізичної культури;
завдання, зміст,структура уроку фізичної культури;
план – конспект уроку фізичної культури;
організація навчальної діяльності учнів на уроці ( методи організації учнів, елементарні способи управління учнями, способи виконання вправ);
підготовка вчителя фізичної культури до уроку;
типи уроків фізичної культури;
етапи підготовки вчителя до уроку;
поняття «навантаження» та його дозування на уроці фізичної культури ( загальна та моторна щільність уроку, пульсова крива );
оцінка діяльності учнів на уроці;
аналіз уроку з фізичної культури.
4.Зворотній зв'язок.
Виявлення ступеню засвоєного нового матеріалу.
Встановлення розуміння навчального матеріалу:
характерні риси уроку фізичної культури;
типи уроків фізичної культури;
поняття «навантаження», загальна та моторна щільність уроку, пульсова крива.
5.Заключний етап.
Підведення підсумків роботи на лекції.
Видача рекомендацій з підготовки до наступного заняття.
Рекомендації по вивченню лекційного матеріалу.
Рекомендації з самостійної роботи.
Домашнє завдання: вивчити лекцію.
Теми для самостійного опрацювання:
техніка безпеки на уроках фізичної культури.
особливості проведення уроків фізичної культури з учнями спеціальної медичної групи;
самостійні заняття фізичними вправами;
домашні завдання з фізичного виховання;
особливості проведення уроків фізичного виховання у сільській малокомплектній школі.
Лекція №
Тема: Урок як основна форма фізичного виховання школярів.
План:
місце уроку фізичної культури серед інших форм фізичного виховання молодших школярів;
характерні риси уроку фізичної культури;
вимоги до сучасного уроку фізичної культури;
завдання, зміст,структура уроку фізичної культури;
план – конспект уроку фізичної культури;
організація навчальної діяльності учнів на уроці ( методи організації учнів, елементарні способи управління учнями, способи виконання вправ);
підготовка вчителя фізичної культури до уроку:
типи уроків фізичної культури;
етапи підготовки вчителя до уроку;
поняття «навантаження» та його дозування на уроці фізичної культури
( загальна та моторна щільність уроку, пульсова крива );
оцінка діяльності учнів на уроці;
аналіз уроку з фізичної культури;
Література: Шиян Б. М. Теорія і методика фізичного виховання школярів. Частина 2. Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2002. Козленко М.П. Теорія і методика фізичного виховання у початкових класах. Київ: « Вища школа», 1984.
Практична реалізація завдань фізвиховання школярів здійснюється на спеціально організованих зайняттях. В ході занять і через заняття реально конкретизується і втілюються в життя засобі навчання і виховання, методичні принципи і методи фізвиховання.
Педагогічний процес фізвиховання здійснюється через різноманітні форми занять, на яких учні оволодіють предметом «фізична культура».
Структура занять із фізкультури передбачає їхню загальну педагогічну спрямованість і специфічний зміст, який забезпечує вирішення завдань фізичного виховання.
Аналіз педагогічної суті різних форм організації фізвиховання школярів показує, що не в кожній із них однаково можуть бути представленні усі складові виховного процесу: навчання фізичних вправ; засвоєння знань із фізичної культури; процес удосконалення фізичних здібностей; спеціалізована підготовка.
Отже, наприклад, процес навчання подається в урочних заняттях, а удосконалення фізичних якостей - у позаурочних. Ця обставинна свідчить про значення кожної форми заняття у педагогічному процесі з фізичного виховання і вимагає взаємоузгодженності під час вирішення завдань фізичного виховання Вилучення будь-якої форми занять із організованої структури процесу знижує його ефективність